Soru:
Zebra Danio'm neden şişkin?
Don Larynx
2013-12-03 05:59:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sadece birkaç gün önce, 8 Albino Corys'lik 60 galonluk tankıma 8 Zebra Danios ve 8 White Skirt Tetra ekledim.

Danio'lardan biri etraftaki diğer Danioları kovalıyor. Aslında patronluk taslak - ama bu daha bugün başladı ve şişirilmiş Danio, benden bu yana şişkin durumda. Bunun normal bir kadın özelliği olduğunu düşündüm. Ancak balık kolayca yüzmeye devam ediyor, ancak aynı seviyede kalmayı başarıyor - bu da beni bunun yüzme kesesi hastalığı olabileceği sonucuna götürüyor. Google sonuçsuz kalıyor. (Belki hamile?)

Damlalar dahil neredeyse tüm hastalıkları dışladım çünkü normal görünüyor, sadece şişirilmiş.

Tankı dondurularak kurutulmuş salamura karidesini besliyorum ve kan kurtları, su piresi, batan gofretler, balık pulları ve hepsi bu. Danioslar zamanın% 90'ı yüzeydekileri yerler, bu sadece kan kurdu ve su piresi. Tuzlu su karidesi de ama tetralar genellikle bunu alır.

Neredesin (yerel ayar) Avustralya'dayım ve daha sıcak hava nedeniyle davranış değişiklikleri fark ettim ve bu çiftleşme davranışı gibi görünüyor
Gerçekten dibe yüzemiyor mu?
Emin değil. Etrafta yüzebilirler, bu sadece daha az yoğun.
Yüzmenin kötü sağlığın ve yaklaşan ölümün bir işareti olduğunu düşündüm: /
bu özel danio'nun en agresif balık olduğu gerçeği göz önüne alındığında ...
hm, umarım * yanılmışımdır * ve gerçekten, balıklar hakkında benden daha çok şey bilirsiniz. Fotoğraf ekleyebilir misin? veya onları sohbette yayınlamak mı?
Fotoğraflar soruyu cevaplamak için çok önemliyse, lütfen onları ekleyin, sohbette yayınlamayın.
Bu [gizemli bir şekilde ortadan kaybolan aynı danio balığı] (http://pets.stackexchange.com/questions/1533/where-did-my-danio-fish-mysteriously-disappear-to) muydu?
@JoshDM: Hayır, değildi.
@JoshDM: Onu, danslarımın diğer danio'mu yediği varsayımıyla bırakacağım (bir şekilde ölmüş olmalı). Şimdi hepsi normal görünüyor ama daha büyük.
Bu danio, diğeri kaybolmadan önce mi yoksa sonra mı şişti?
@JoshDM belki de eksik olan içeride :)
@woliveirajr - ben buna ulaşıyorum; Don, bu sorunun ayrıntılarında 8 olduğunu ve diğer soruda biri kaybolduktan sonra 7 olduğunu söylüyor.
@DonLarynx Burada bir resim yardımcı olabilir diye düşünüyorum. Topluluğun burada iyi balık insanları var.
@Skippy: Danio balığımın (muhtemelen) ölü danio'yu yediğine karar verdim. Danslarım daha büyük görünüyor: \
Sadece bir uyarı: Danio etiketini ekledim ve beş sınırından dolayı diyet etiketini kaldırdım - benim fikrim, sorunun diyet yönünün sağlık etiketi altına sığabileceği ve danio'nun daha önemli olacağı yönünde. Elbette, aksini tercih ederseniz yeniden etiketlemekten çekinmeyin.
üç yanıtlar:
#1
+4
rlb.usa
2013-12-18 23:55:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Irk”

Zebra Danioları son derece dayanıklı balıklardır. Öldürülmeleri neredeyse zor. Gerçekten de "otoriter" ve katı bir gagalama düzeni aşılıyorlar.

Kulağa kesinlikle yüzme kesesi hastalığına benziyor. Yüzme kesesi hastalığı balıkları şişirir ve uygun derinliği korumak için mücadele ederler.

Tedavi

Damla veya yüzme kesesi gibi bir hastalık tespit ettiğinizde, balıklar için genellikle çok geç demektir. Bulduğum en iyi tedavi Melafix, ancak oldukça pahalı ve çok keskin ve kokulu. Tek bir doz yaklaşık bir hafta boyunca tüm yatak odamı ve koridorumu sarstı ve ilk birkaç gün eve gelmek istemedim çünkü kokuya katlanmak istemedim.

Balığa ilaç vermek için onu en iyi şekilde ayrı bir tanka koyarsınız, böylece diğer balıklarınız da tedaviyi almaz. Ancak, onu ayırmak genellikle daha küçük bir tank anlamına gelir ve tank ne kadar küçükse, pH gibi şeylerin etkisinden kurtulmak o kadar kolay olur.

Sonradan gelen düşünceler

Balıkları nereden aldın?

Walmart gibi mağazalar özellikle hasta / hastalıklı balıkları satmaktan ve umursamamaktan suçlu. Evcil hayvan mağazaları genellikle bu konuda biraz daha iyidir.

Ücretsiz olarak yeni bir balık ikamesi alabileceğinizi biliyor muydunuz? Makbuzunuzu kontrol edin. Bu nedenle makbuzlarıma takılmayı seviyorum, özellikle pahalı balıklar için (Zebra Danios'un olmadığı). Geçmişte, ölü balıklarımı bir miktar suyla birlikte bir torbaya koyup dondurucuya balıkla birlikte dondurulmuş torbayı ücretsiz bir "takas" için mağazaya götürürdüm.

Garip bir şekilde, benim Danio'larım yaşıyor. Ayrıca yedikten sonra şişirilirler. Belki çok yiyorlar ve yedikten sonra şişmanlıyorlar? Kesinlikle büyüdüler ve hayır ben walmart'tan satın almıyorum ...
Melafix'in kokusuna bayılıyorum! Sadece seyreltilmiş çay ağacı yağı, çeşitli insan cilt koşullarına da iyi gelir.
#2
+3
BlakBat
2013-12-18 17:36:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Danios ile yaşadığım deneyim, onların her zaman "otoriter" balıklar olduklarını gösterdi. Birinin sürünün patronu olduğunu hatırlamıyorum, ancak herhangi bir Danio'nun genellikle diğer türleri ve kendi türlerini gagalamaya gittiğini hatırlıyorum.

Bunun nedeni aşırı nüfus değildi, bir küçük tank veya yetersiz besleme. Görünüşe göre Danios'un bu tür bir mizacı var ve bölgesel.

Bunun şişirilmiş Danio hakkındaki soruyu yanıtlamadığını biliyorum, ancak yukarıdaki yazıda iki soru olduğunu hissettim: biri şişkinlik, diğeri otoriter tutum.
Aslında cevap olabilir. Pekala, bir balık, beslenme zamanı boyunca tüm yiyeceği tüketecek kadar otoriter olabilir. Genellikle patlayana kadar yiyecek olan yayın balığıdır. Ancak, tüm yiyecekleri kendine almak için aşırı yemek yemeyi bir danio'nun ötesine geçirmezdim.
Bu doğru. Benim danslarımdan biri, diğer dansların yiyecek almasından * nefret ediyor *.
#3
+2
Evanleigh
2014-03-20 22:17:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sözde Danios'un okula ihtiyacı var, bu da tankınızda en az 5-8 Dani'ye ihtiyacınız olduğu anlamına geliyor. 3, iki kadın ve bir erkek vardı. Erkek çok çok otoriterdi ve iki dişiyi hiç durmadan kovaladı. İki dişi çok şişmanladı. Onları ölümüne kovalayan erkek Danio hakkında endişeliydim, bu yüzden onları durdurmak için saldırgan olmayı bırakmaları için daha fazlasını eklemeniz gerektiğine dair bir tavsiye aldım. Şimdi toplamı 5 olan iki tane daha ekledim. Tankın her yerine yaklaştılar ve birbirlerini kovaladılar. Çılgınca ve diğer balıklarımı strese sokuyordu. Sonra hepsini tankımdan çıkarmaya çalıştım ve onları yakalamak imkansızdı. Birkaç saat sonra ve tüm kayalarımı, süs eşyaları ve bitkilerimi çıkardıktan sonra ancak 3'ü yakaladım. Diğer ikisi hala tankın içindeler ve yakaladığım 3'ü evcil hayvan dükkanına geri götürdüm. Çok çılgın olduklarından ve beni strese soktukları için tekrar dans etmeyeceğim.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...