Soru:
Benim dışımda herkesten korkan bir köpeğe ne yapmalıyım?
LightningBoltϟ
2013-12-09 19:43:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Köpeğim benden başka herkesten korkuyor. Eskiden bazılarının onunla alay ettiği bir çiftlikte kalırdı. Şimdi beni tanıdığı için benden başka herkesten korkuyor.

Onun için ne yapabilirim?

Iki yanıtlar:
#1
+10
Journeyman Geek
2013-12-09 20:28:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üzerinde yavaş çalışıyorsunuz. Güven, zor bir şeydir. Onu dışarı çıkarın, yavaşça birkaç kişiyle sosyalleştirin ve daha fazlasını yapın. Korkuyu nasıl ortaya çıkardığını ele alın - bir köpekle sakin ve sessizce konuşmak harikalar yaratır.

Ayrıca onu açmaya motive eden şeyleri kullanmanız gerekecek. İnsanların yiyeceği olduğunu / onunla oynayacağını / onu seveceğini anladığında, alışmaya başlayacaktır. Ailenizle başlayın (ve köpekle alay ederlerse veya başka bir şekilde karıştırırlarsa orada orada olacaklarını bilmelerine izin verin) ve ardından yavaşça insan çevresini genişletin. Yavaş olun, sabırlı olun ve pek çok olumlu pekiştirme kullanın ve yolunuza devam edeceksiniz.

Bununla birlikte, bazı köpekler sadece insanların köpekleri değildir. Köpeğiniz ilgi odağı olmasa ve insanları görmezden gelse bile korkudan iyidir;).

Onu görmezden gelen insanlarla başlayın ki kendi temposuna göre yaklaşsın, köpeğe yaklaşmaya çalışan insanlar onu daha da korkutacak
#2
+1
lizasperling
2016-12-21 22:28:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yavruğumu evlat edindikten sonra benzer bir sorunla uğraştım. İyi haber, daha iyi hale gelmesidir. İşe yarayan şu:

  • Aşamalı duyarsızlaştırma ile başlayın: Aşina olmama çoğu zaman korkunun kaynağıdır. Köpeğinizle olumlu ilişkiler kurarak yavaş yavaş diğer insanlara göstererek başlayın. Yavaşça diğer insanları uzaktan tanıtırken köpeğinize yüksek değerli ödüller verin ve maruz kalmayı yavaşça artırın. Sindirim, gevşemiş bir durumla ilişkili olan parasempatik sinir sistemini tetikler. Not: Köpeğiniz endişe belirtileri gösteriyorsa, yavaşlayın! Çok hızlı gidiyorsun

  • Egzersiz yardımcı olur: Köpeklerde korku ve kaygıyı azaltmanın bir başka yolu da fiziksel olmaktır. "Kendini iyi hissetme" hormonlarını salgılar ve köpeğinizin endişesine katkıda bulunabilecek ekstra enerjiyi azaltır. Günde sadece 20 ila 30 dakikayı taahhüt edin, köpeğiniz size teşekkür edecek.

  • İlaç tedavisi iyi bir geçici seçenek olabilir: Bu, ancak seçeneklerinizi tükettikten sonra düşünülmelidir. Tartışmalı ama köpeğim için büyük bir fark yarattı. Veterineriniz, köpeği sakinleştirmeye yardımcı olabilecek reçeteli ilaçlar önerebilir. İlacı geçici olarak duyarsızlaştırma eğitimi ile eşleştirmek, köpeğimi en sevdiği karşılaşmalardan geçirmeme yardımcı oldu.

Hızlı bir şekilde bugüne gelelim, köpeğimin ilaca veya tedaviye ihtiyacı yok ve başkalarının yanında endişeli değil. Bu çok iş ve sabır gerektirir ama buna değer. Bol şans!Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...