Soru:
Ev tavşanları her zaman tüm eve ücretsiz erişebilir mi?
James Jenkins
2013-11-09 16:45:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir tavşan almayı düşünüyorum ve araştırmam sırasında tavşanlara karşı koruma, çöp kutuları hakkında bilgi edindim ve tavşanlar için kafesleri ve koşmak için yer olması gerektiğini duydum. Kafese sahip olmak ve egzersiz yapmak için yer olması arasında çelişki var gibi görünüyor. 'Rabbit Condo' için bir arama yaptım ve birçok farklı resim buldum.

Tüm evi kanıtlarsam, tavşanların her zaman tüm eve ücretsiz erişmesine izin verebilir miyim?

Iki yanıtlar:
#1
+7
John Cavan
2013-11-09 21:26:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Evinizi tavşana dayanıklı hale getirme eylemi, tavşanın / tavşanlarınızın oynaması ve egzersiz yapması için güvenli ve rahat bir yer sağlarken, onları ve evinizi tavşanın doğal eğilimlerinden ve ihtiyaçları (örneğin çiğneme). Bunu tüm evinize yapmanın pratikliği elbette evinize bağlıdır ve uyarıların / düşüncelerin devreye girdiği yer burasıdır:

  1. Bu çok zor her şeyi korumanızı sağlamak için. Çoğunlukla, bazı ahşap mobilyalar veya benzeri şeyler üzerinde biraz çiğnemede sorun yoksa, o zaman önemli değil. Ancak elektrik, biraz korkutucu hale gelen yerdir. Bir şeyi kaçırabilirsiniz (daha geniş bir alanda yapacak kadar kolay) ya da tavşan sonunda savunmada yolunu çiğneyebilir. Düzenli denetim tabii ki yardımcı oluyor.

  2. Evdeki merdivenler ve diğer yüksek yüzeyler zorluk oluşturabilir, ancak aşılmaz değildir. Genel değerlendirmesine katılıyorum (bağlantılı makalede), tüm tavşanlarım bir şeylere kalkmayı severdi (özellikle bir kez yetiştirildikten sonra), insanlar bana av hayvanları olarak bundan kaçınacaklarını söylemeye çalışsalar da . Bu bir anekdottur, ancak bu tür anekdotların çok olduğunu gördüm ... Bu ortamdaki endişem, düşme veya daha kaygan yüzeylere sahip yanlışlıklardan kaynaklanan yaralanma riskidir. Benim deneyimlerime göre tavşanlar kaygan yüzeylerde zor zamanlar geçiriyorlar ve güçlü kaslara sahip olma eğilimindeyken kemik güçleri o kadar iyi değil ve bu yüzden nereye sıçrayabileceklerini ve kaymak ve yaralanmaya neden olmak.

En azından benim genel hislerim, geniş ama daha dar bir alana sahip olmanın daha iyi ve daha kolay olabileceğidir, çünkü bu ortamda tavşanlarınızı denetlemek de daha kolaydır. Bunu söyledikten sonra, bazı önlemler alırsanız ve prova çalışmalarınızı düzenli olarak denetlerseniz ve herhangi bir delinme belirtisini onarırsanız, o zaman serbestçe dolaşmalarına izin verebileceğinizi düşünüyorum. Sonuçta, onlarla etkileşime girmenin ve bence onları sağlıklı ve aktif tutmanın en iyi yolu budur.

(Benimkini asla serbest bırakamazdım, evim bunun için pratik değildi, bu yüzden bodrumda onlar için evimle paylaşılan büyük bir alan (yaklaşık 100 fit kare) kurdum ofis ve böylelikle onlarla çok sık birlikte olmama ve etkileşimde bulunmama izin verirken, bunny 500 'i istedikleri zaman yapmaları için bol bol alan sağladı.)

#2
+5
James Jenkins
2013-11-18 18:10:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

John Cavan'ın bu soruya yanıt olarak çok iyi noktaları var. Ancak dikkate alınması gereken daha çok şey var. Tavşan geçirmezlik ve çöp kutusu eğitimi en bariz iki sorundur. Ancak, tavşan alanını tüm evi kapsayacak şekilde genişlettiğinizde başka hususlar da var.

  1. Sosyalleşme: Tavşanınız insanlarla etkileşime girmeye alışkın mı, arandığında güvenilir bir şekilde gelecek mi yoksa Her yaklaştığınızda "güvenli bir yerde" saklanıyor musunuz?

  2. Güvenli yer: Tavşanın güvenli bir yeri var mı? Ev tavşanları, yuvada yaşayan vahşi tavşanların soyundan gelir. Rahatlamak ve kendilerini güvende hissetmek için güvenli bir yere ihtiyaçları vardır.

  3. Güvenli yer: Haneler her zaman% 100 tavşan güvenli olamaz. Çocuklar, diğer evcil hayvanlar, teslimatlar, yatanlar, ziyaretçiler ve diğer yaşam olayları tavşanın güvenliğini etkileyebilir. Siz ve tavşan, tavşanın tüm eve erişmesi konusunda sorun yaşasanız bile, tavşanlar alanını sınırlamanız gereken zamanlar olacaktır. Güvenli yer ve güvenli yer aynı alanda olmalı ve tavşanı sağlanan alanla sınırlı tutmanın bazı yolları. Bu, taşıyıcıdan yatak odasına kadar her şey olabilir.

  4. Evde tutunma bariyerleri: Terlik zeminler ve merdivenler bazı tavşanlar için engel olabilir, bazı tavşanlar merdivenlerden ve kaygan zeminlerden geçer, diğerleri hayır, ancak her iki senaryo da mutlak sayılmamalıdır. Tavşanınız herhangi bir zamanda bu engelleri geçmeye başlayabilir veya durdurabilir. Her iki taraftaki tavşan bariyerlerinin tavşanlara karşı dayanıklı olması gerekir, ara sıra bariyer geçişleri için tavşanlar, saman ve çöp her iki tarafta da sağlanmalıdır.

  5. Eğitim: Bir tavşana neyin uygun olup olmadığını öğretmek ( neyi çiğnemeyeceği dahil ) gözetim ve etkileşiminizi gerektirir. Bir tavşana mobilya çiğnememesini öğretmek oldukça kolaydır, ancak öğrenirken tavşanın yanında olmanızı gerektirir. Siz ve tavşan farklı odalardaysanız, yanlış davranışı değiştiremezsiniz.

  6. Sağlık sorunları: Tavşan hastalanırsa, fark edebileceğiniz alan büyük mü? Tavşan, onlara erişemeyeceğiniz herhangi bir yere (yani büyük ağır yataklar altında) gelebilir mi?

Özetle, tüm endişeleri belirleyip ele aldıktan sonra tavşanın sahip olabileceği tavşanların güvenli olmadığı etkinliklerde kısa kısıtlamalarla tüm eve her zaman erişim. Düzenli ( günde birkaç kez ) bir programda sizi tımar ve sevişmek için arayan tavşanınızı bulmalı ve evinizde normal aşınma ve yıpranmanın üzerinde herhangi bir hasar görmemelisiniz. Gerekirse, sorunları yeniden ele alırken alanı kısıtlayın. Kabul edilebilir davranışı erkenden öğretmek, ardından uygunsuz davranışı alışkanlık haline geldikten sonra değiştirmek çok daha kolaydır. Küçük bir alanda başlayın ve siz ve tavşan daha fazla rahat hissettikçe genişleyin.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...