Soru:
Sakinleştirici yiyecekler evcil hayvanlarıma gerçekten yardımcı olur mu?
jippie
2013-11-29 03:30:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Evcil hayvan dükkanı, görünüşe göre tatil veya havai fişek sezonu için hem kediler hem de köpekler için "Sakin" adlı özel yiyecekler satıyor. Bu yemek gerçekten bir çözüm mü yoksa evcil hayvan sahipleri için iyi hissettiriyor mu?

enter image description here

Bir keresinde hayvanların dışarıdaki gürültüden korktuğu bir makale okudum, ve 'sakin ol' yemeğinin bir sonucu olarak, saklanacak ve daha da korkacak, hatta bazen paniğe kapılacak enerjileri yok. Bu doğru mu?

Bu yiyeceğin * hayvan endişeli iken * mi yoksa önceden mi beslenmesi gerekiyor?
Bilmiyorum, evcil hayvan dükkanı onu Aralık ayında indirimli olarak satıyor, bu yüzden önceden başlıyorsun. Ayrıca bir hayvan korktuğunda muhtemelen çok az iştahı olur.
Bir cevap:
#1
+8
Zaralynda
2013-11-29 11:38:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

CATS hakkında bir perspektiften konuşacağım çünkü bildiğim bu. Bunların bir kısmı köpekler için geçerli olabilir, ancak onlara neredeyse aşina değilim.

Her iki kızım da çok endişeli ve endişelerinin tamamen farklı kaynakları var ve tamamen farklı şekillerde ortaya çıkıyor. Bu yüzden kaygıyı azaltmayı amaçlayan geniş bir ürün yelpazesi denedik.

İçerik listesini Royal Canin web sitesinde bulamadım (bakım mesajı aldım), ancak Petfooddirect şunları gösteriyor:

Tavuk unu, mısır, bira pirinci, buğday glüteni, mısır glüteni unu, buğday, doğal tatlar, toz selüloz, kurutulmuş hindiba kökü, tavuk yağı, balık yağı, kalsiyum sülfat, tuz, potasyum klorür, DL-metiyonin, bitkisel yağ, fruktooligosakkaritler, taurin, pisilyum tohumu kabuk, kolin klorür, vitaminler [DL-alfa tokoferol asetat (E vitamini kaynağı), inositol, niasin takviyesi, L-askorbil-2-polifosfat (C vitamini kaynağı), D-kalsiyum pantotenat, tripolifosfat biotin, piridoksin hidroklorür ( B6 vitamini), riboflavin takviyesi (B2 vitamini), tiamin mononitrat (B1 vitamini), A vitamini asetat, folik asit, B12 vitamini takviyesi, D3 vitamini takviyesi], L-lizin, kurutulmuş hidrolize kazein, L-triptofan, eser mineraller (çinko proteinat, çinko oksit, demir sülfat, manganez proteinat, bakır proteinat, bakır sülfat, mangan oksit, kalsiyum iyodat, sodyum selenit), L-karnitin, biberiye özü, doğal karışık tokoferoller ve sitrik asit ile korunmuş. kaynak

Bu soruyu okurken aklıma ilk gelen şey, bunun bitki temelli bir anksiyete azaltma olacağıydı (piyasada pek çok şey var). Dr. Kidd'in Bitkisel Kedi Bakımı Rehberi (2000) ve anksiyete için Yulaf, Kedi Nanesi, Kediotu, Papatya, Lavanta, Takke, St.John's Wort veya Kava Kava'yı önermektedir. İçindekiler listesinde bunlardan hiçbirini (veya bilimsel adlarını) göremiyorum. Gördüğüm tek şifalı bitkiler hindiba (referansım bunun karaciğer fonksiyonu için olduğunu söylüyor) ve biberiye özütü olduğunu söylüyor.

beyindeki kimyasal asetilkolinin parçalanmasını önlemeye yardımcı olan biyoaktif maddeler içeriyor. Asetilkolin eksikliğinin genel olarak yaşlılıkta ve özelde Alzheimer hastalığına katkıda bulunan bir faktör olduğuna inanılmaktadır. (p 47)

Stresi tedavi etme hakkındaki bölümü tekrar okurken en ilginç şey şudur:

Ayrıca ve belki de en önemlisi, Pet'in ihtiyacı olduğunda otlardan aynı bitkiyi kendiniz alın. Sakin ve rahat olduğunuzda kediniz de aynı şeyi yapacaktır. Yeni bir bitki almadan önce doktorunuza veya şifalı bitkiler uzmanınıza danışın, özellikle de zaten ilaç kullanıyorsanız. (p 104)

Bu bize duygularımızın evcil hayvanlarımız için ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor! Endişeli evcil hayvanlar için çalışan birçok çarenin internette pek çok anekdot hikayesi var. Bazı durumlarda, işletme sahibi bir çözüm bulduğunu hissettiği için kendini daha iyi hissettiği için evcil hayvanın daha rahat hissetmesine olanak tanıyor olabilir.

AMA, RC Calm'ı henüz tam olarak anlamadık Gıda! İçindekilere baktığımda fark ettiğim bir şey, tahıl bazlı ticari bir kuru gıda için çok fazla proteine ​​sahip olmasıdır (% 34! Karşılaştırıldığında standart RC İç Mekan kuru maması% 27 proteindir). Hidrolize süt proteini ve triptofanın (amino asit) kedinizin duygusal dengesini korumaya yardımcı olduğunu iddia ediyorlar.

Köpekler üzerinde yapılmış bir dizi ilgili çalışma bulabildim. İlk çalışmada selegilin, köpeklerde anksiyeteyi tedavi etmek için kullanılan reçeteli bir ilaçtır. Zylkene, hidrolize süt proteini diyet takviyesidir. Etkililik açısından kabaca eşdeğer görünmektedirler.

  • Alfa-kasozepin (Zylkene) ile selejilin hidroklorür (Selgian, Anipryl) arasındaki köpekte anksiyete bozuklukları üzerindeki etkileri. Journal of Veterinary Behavior: Clinical Applications and Research Volume 2, Issue 5, Pages 175-183, September 2007 abstract

İkinci çalışmada ölçülen kortizol değerleri de kullanıldı davranışsal gözlemler olarak, ancak hidrolize süt proteininin yararlı olabileceği sonucuna varmadan önce yüksek düzeyde bir varyasyon olduğunu belirtti.

  • Kazeinat hidrolizat içeren bir diyetin köpeklerde stres belirtileri üzerindeki etkinliği. Journal of Veterinary Behavior: Clinical Applications and Research Volume 5, Issue 6, November – December 2010, Pages 309–317 abstract

Ama sonunda, bir buldum serotonin öncüsü triptofanın etkileri hakkında olumsuz bir sonuçla çalışma (bu aslında yayın önyargısında nadirdir).

  • Özel mülkiyete ait hafif endişeli köpeklerde diyet triptofan takviyesi. Applied Animal Behavior Science Cilt 121, Sayılar 3–4, Aralık 2009, Sayfalar 197–205 özet

Hidrolize süt proteininin MAYIS , endişe yaratan olaydan birkaç hafta önce beslendiğinde endişeyi yatıştırmaya yardımcı olur.


"Sakin ol" dan korkan hayvanlarla ilgili sorunuzun ikinci bölümünü ele almak için şeyler - gıdaya veya belirli bir takviye / ilaca verilen bu tepkiyi görünce şaşırırdım (ilaçlı OLMA süreci, kesinlikle - insan kaygılı kedimizi, sadece kulaklarına sürtürebileceğimiz transdermal anti-anksiyete ilaçlarına dönüştürdük).

Endişeyi yatıştırması gereken Thundershirt gibi bir cihazı deniyor olsaydınız olabilirdi. Bunlardan bir tanesini kediler için aldım ve kaygılı kediden çok "okunması" (yani nasıl hissettiklerini anlamaya) kedilerin üzerine koyduğumda bile korkmuş görünmüyorlardı. ama sırtlarındaki bir şey hissiyle daha çok kafası karışmış durumda. Her hayvan farklıdır, ama benimki ondan korkmuyordu, ama potansiyel olarak olabileceğini görebiliyordum.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...