Soru:
Sezon içi yavru köpeğimi yürüyüşe çıkarabilir miyim?
mattytommo
2013-12-10 16:32:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

My Bichon ilk sezonuna yeni başladı ve onu yürüyüşe çıkarmak istiyorum. Bu iyi bir fikir mi? Erkek köpeklerin çiftleşmeye hazır olduğunu açıkça anlayacağı bir koku yayacağını biliyorum, ancak başka bir köpek gördüğümüzde onu kolayca alıp alamayacağımı bilmiyorum.

Açıkçası, hayır ' Henüz (ya da gerçekten) yavruları olmasını istemiyorum, ancak egzersiz eksikliği nedeniyle huzursuz büyümesini istemiyorum.

Bir cevap:
#1
+8
ratchet freak
2013-12-10 17:03:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Popüler köpek yürüyüş yollarından kaçınmak iyi bir fikir olabilir ve belki de ilgilenen erkekleri korkutmanız gerekebilir. Yaklaşıldığında onu kaldırmaya gerek yok, sadece onunla diğer köpek arasına girmek yeterli olmalı. Muhtemelen diğer köpekleri onaylamayacak ve binme girişimlerini reddetmeyecek.

Yürüyüşünüz sırasında başka bir köpek gezdiriciyle karşılaşırsanız, önden kızgın olduğunu söyleyin, böylece kendi köpeğini geri çağırabilsinler. çok arkadaşça davranırlarsa.

Yavru köpek istemiyorsanız, daha sonra değil, daha erken kısırlaştırmayı düşünün.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...