Soru:
Kısırlaştırma veya kısırlaştırma dışında önlemeye alternatifler nelerdir?
user34
2013-11-03 19:14:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

" Kısırlaştırmanın köpeğin sağlığı üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi var mı?" ve " Bir köpek cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyona yakalanabilir mi?" yanıtlarını görüntüledikten sonra, ben Onu kısırlaştırmadan / kısırlaştırmadan köpeğimin çiftleşmesini önlemenin güvenilir bir yolu olup olmadığını merak ediyorum?

Iki yanıtlar:
#1
+6
John Cavan
2013-11-03 21:29:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Evet, evet. Erkek köpekler için, testisler ameliyatla alınmadan erkek bir köpeği etkili bir şekilde kısırlaştırmak için kimyasal bileşikler kullanan "Zeutering" veya çinko kısırlaştırma adı verilen bir teknik (şimdi FDA onaylıdır) vardır. Makalede belirtildiği gibi, uzun vadeli etkiler hala araştırılıyor ve köpek oldukça genç olmalı.

Temelde erkek köpekler için kimyasal kısırlaştırmanın başka bir biçimi olan Tardac'a da bakabilirsiniz, ancak etkiler yalnızca yaklaşık 3 ay sürer ve sonra tekrar yapmanız gerekir. Gider göz önüne alındığında, bunu muhtemelen belirli bir nedenden ötürü kısa vadeli bir önlem olarak ele alacağım.

#2
+6
James Jenkins
2013-11-04 03:18:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İnsanlarda kullanılan iki ameliyata erkekler için vazektomi ve kadınlar için tüp ligasyonu denir. Bu ameliyatlar köpekler üzerinde yapılabilir ve yapılmıştır, hamileliği durdurmada açıkça etkilidirler, ancak (insanlarda veya köpeklerde) tüpün yeniden bağlanma riski vardır.

Tüp ligasyonunda bir dişinin Fallop tüpleri, yumurtanın rahme ulaşamaması için cerrahi olarak değiştirilir. Vazektomide bir erkeğin vasa deferensisi, spermin boşalmasını önlemek için cerrahi olarak değiştirilir. Her iki durumda da üreme ürünleri (& sperm yumurtaları) üretilmeye devam eder ancak üreme yolunu tamamlamalarına izin verilmez, bu nedenle vücut tarafından emilirler.

Bu ameliyatlar biraz daha pahalıdır ve her bölgede mevcut değildir. Yasal sterilizasyon gereksinimleri olan (kısırlaştırma / kısırlaştırma) bazı alanlar cerrahi müdahale yöntemlerini tanımaz. Ancak bu ameliyatlar sadece gebe kalmayı önleyecektir ve bunda% 100 etkili değildir.

Yorumlarda belirtildiği gibi; bu ve bir penisi ve / veya vajinayı sağlam bırakan herhangi bir ameliyat, iki hayvanın bulunduğu yerde "çiftleşme davranışının" meydana gelmesini engellemeyecektir. Etkileşim olasılığı olmadan fiziksel ayrılık, tüm "çiftleşme davranışını" durdurmanın tek olası yöntemidir. Bu işi yapmanın hem gerçekçi hem de psikolojik olarak yapılmasında birçok sorun var.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...