Soru:
Keçeleşmiş kedi kürkünü güvenle nasıl kesebilirim?
user6796
2013-10-22 20:23:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kedimin sırtındaki tüy yığınlarına ne sebep olur ve bunları nasıl önleyebilirim? ile ilgili olarak, bazı ciddi keçeleşmiş kürk vakalarının kesilerek veya tıraş edilerek alınması gerekir.

Elektrikli tıraş makinesi bir kediyi korkutabilir, kullanılabilecek herhangi bir güvenlik makası var mı?

Bir bireyin keçeleşmiş tüy temizleme görevini güvenli bir şekilde gerçekleştirmesi için hangi yöntemler vardır?

Dört yanıtlar:
#1
+14
Monica Cellio
2013-10-22 20:34:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Geçmiş kedilerimden biri yaşlandığında, kesmek istediğim paspaslar geliştirmeye başladı (daha da kötüye gitmelerini önlemek için). Bir keresinde onu kullandığım küçük makasla yanlışlıkla kestikten sonra (oops), şu çözümü buldum:

Derisinden matı taramak için bir tarak kullandım. Daha sonra biraz geri çekildim (tarağı derisine doğru hareket ettirdim), böylece makası tarakla paspas arasına yerleştirebildim. Paspas ciltten yeterince uzak olsaydı, onu bu şekilde kesebilirdim; eğer değilse, paspasın bir kısmını hala kesebiliyordum, bu da bazen geri kalanını taramama yardımcı oluyordu.

Kedim yaşlı ve uysaldı, bu yüzden bunun iki el gerektirmesi (bir veya tarak ve bir makas için) sorun değildi. Kediniz taramaya direnirse, onu tutması / sakinleştirmesi için ikinci bir kişiye ihtiyacınız olacaktır.

Ben böyle yaptım. Ayrıca keçeleşmiş kürkün konumuna bağlı olarak onu kontrol etmek için kedicik burrito tekniğini de kullanabilir.
Parmaklarımı tarak için kullanıyorum, bu yüzden kediye değil de çok yaklaşırsam kendimi dürtüyorum. Bazı kediler, matın içine tarak sokulduğunda korkar.
#2
+12
Kate Paulk
2013-10-22 22:02:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Biraz başarılı bir şekilde kullandığım bir yöntem, kediyi okşayarak paspası parmaklarımla nazikçe alay etmek için parmaklarım arasında bir boşluk bulana kadar, sonra da paspası boşluktan keserek açmak.

Paspası, gidene kadar kesilerek veya taranarak gittikçe daha küçük parçalara ayırmaya devam ediyorum. Bazen bu beni kediyle birkaç sevişme seansına götürür (özellikle 18 yaşından büyük kısmı Farsça, bir kısmı Siyam ve periyodik olarak gerçekten kötü bir şekilde paslanmaya neden olan uzun tüylü kürkle neyi bilen bir kısım o zaman aylarca sorun çıkarmaz. sonunda).

Pek çok şey kedinin mizacına bağlıdır - eğer kedi oturmak, okşanmak ve bakılmak istiyorsa, tek bir seansta çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Kedi uzun süre hareketsiz kalmak istemezse, sevişmeyle karıştırılan sık kısa bakım seansları, kedinin fırçanın veya tarağın kötü bir şey olmadığı fikrine alışmasına yardımcı olur. paspasları önlemeyi ve çıkarmayı kolaylaştıracak.

İyi bir nokta; Paspasları da sadece parmaklarımla (yavaşça ve bazen birden fazla seansta) çıkarmayı başardım.
#3
+5
Joe
2016-10-30 23:58:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lastik gibi, rahat kedi fırçaları var. Fırçayı hafifçe aşağıya değil, keçeleşmiş kürkün üzerinden birkaç kez yavaşça çekerek onu kediden yavaş yavaş kaldırmasını sağlayın.

Ardından, kedimin sevişme olarak yorumladığı kuyruğuna kadar sırtını her tarafını eşit bir şekilde aşağıya doğru fırçalayın. Dostça teması sürdürmek için fırçalamadığınız eli kullanabilirsiniz. Mırıldanıyor, ancak vücudunun iki tarafının yapılmasından hoşlanmıyor, o yüzden orada dur.

Kedinin fırçasıyla kendi saçınızı fırçalayın. Önce ona fırçayı göster. Sonra ona saçlarını göster. Kedi neler olup bittiğini anlamadığında uyumludur ve daha soğuk olduğu için rahatlar.

Saç dökülen ekstra sıcak, kabarık alt kürküdür. Kaba üst kaplama yıl boyunca koruma içindir. Yazın kediler doğal olarak alt tüylerini dökerler ve bazen matlaşır. Çok keçeleşmişse, fırçalamamanın ötesinde, veteriner hekimler yardımcı olabilir.

#4
+2
SAM A
2019-03-18 13:47:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Elektrikli makasları kullanabilirsiniz; Kısmen 4 kediyi traş ettim. İlk klibini yetişkin olarak alan herkes. Kesme makineleri en iyi şekilde, bir bacağın yukarısı gibi geniş bir alanı kaplayan paspaslar üzerinde çalışır. Kedinin cildine makasla zarar vermek hala mümkündür. Bacağın ön üst kısmını yapmaya özen gösterin. torbie bobtail with green arrows kedim top oynamıyor ama nereye bakmaya çalıştım. Dişlerin arasına sığabilen ve kolayca kesilebilen ince bir deri kıvrımı vardır. Ayrıca makas kullanarak bir kediyi otlattım ama nasıl yapacağından% 100 emin değilim.

&'a paspasları görebilmeniz için kediyi tutması için neredeyse kesinlikle bir arkadaşa ihtiyacınız olacak. Banyoda, küçük bir alan olduğundan ve dolaplar kapalıyken saklanma yerlerinin olmadığı için yere oturmanızı tavsiye ederim. Kırpması en kolay olanı yarı vahşi orta paltodu. Keçeleşmiş göğüs / göbek, koltuk altları ve bacak arkası. Bu şartlar altında tek başıma yapmak zorunda kaldım.

1 İhtiyacınız olan her şeyi önce odada alın. Tarak, makas, uzatma kablosu. Odanın dışında bir güç noktası kullanıyorsanız, açık olduğundan emin olun .

2 bir paspası çıkarın ve kedinin gitmesine veya hafifçe dokunmasına izin verin / onu biraz okşayın

3 Kedi gerçekten mutlu değilse bunu yapmak için bir profesyonel bulun

4 saç kesme makinesi kullanmayın bir kedinin kafasına .

Kasie ilk birkaç paspası aldığımda bacaklarımın üstüne uzanmaya istekliydi. Kesmesi en zor kedi, süper sevimli ama her makaslamaya çalıştığımda şikayet eden ve kıvrılan arkadaşlarım Maine Coon cross'du

Yenilerini önlemek için paspasları çıkardıktan sonra kedinizi her gün fırçalamayı / taramayı unutmayın.

Mükemmel cevap. Paspasları kesmenin muhtemelen en güvenli yolu


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...