Soru:
Emziren bir köpek yavrusu diyetini tamamlamalı mıyım?
user34
2013-11-14 23:31:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bildiğim kadarıyla yavru köpekler anne sütüyle besleniyor.

Bir yavruyu anne sütüyle birlikte besleyebileceğim sağlıklı yiyecekler var mı, yoksa anne sütü tam olgunluk için büyümek için ihtiyaç duydukları tüm besinleri içeriyor mu?

_Puppy_ ve _full vade_ terimleri hakkında daha spesifik olabilir misiniz? Yavruların sağlıklı bir şekilde gelişmeleri için anne sütüne ihtiyaçları vardır, ancak sadece olgunluğa veya yetişkinliğe ulaşmadan önce belirli bir süreye kadar buna ihtiyaçları vardır.
Iki yanıtlar:
#1
+6
Nakiki350
2013-11-16 01:59:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Annenin emziren bir diyet uyguladığından emin olmalısınız. Evcil hayvan maması işinde emziren annelerin diğer tüm yaşam aşamalarında en yüksek beslenmeye ihtiyacı olduğunu öğrendim. Ayrıca, yavruları katı yiyecekle başlattığınızda, önce mamayı ıslatmayı deneyin ve bunun, köpek yavrusu için belirlenmiş bir diyet olduğundan emin olun. "Tüm yaşam evreleri" maması tamamdır, ancak yavruların ihtiyaç duyduğu kalori ve yapı taşı besinleri için uygun değildir. Ayrıca, büyük cins köpek maması, küçük köpek yavrusu maması farklıdır, bu yüzden bir evcil hayvan dükkanına gidip doğru mamayı aldıklarından emin olmak isterdim.

#2
+5
John Cavan
2013-11-15 06:32:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu nedenle, genel bir kural olarak, yavru köpeğin anne tarafından sağlanan sütten erken gelişim aşamalarında yeterli beslenmesini beklemeniz gerekir. Ancak annenin sağlığı ve genel durumu burada rol oynar. Altlık için yeterli süt ürettiğinden ve ürettiği sütün gerekli besinleri içerdiğinden emin olmak için ona yeterince bakıldığından emin olmak önemlidir.

Bir diğer önemli nokta, özellikle çöp büyükse, doğru beslenmenin gerçekleştiğinden emin olmak için yavruları izlemeniz, yavruların emzirdiğine dair işaretlere bakmanız ve büyüme ve kilo alma kanıtlarını görmek için günlük olarak tartmanızdır . Genel olarak, yavru köpekleriniz yaklaşık her 2 ila 2,5 saatte bir beslenmelidir.

Dişi sağlıklı değilse ve düzgün besleniyorsa veya altlık için yetersiz süt üretiyorsa, ek seçeneklere ihtiyacınız olabilir.

Şimdi, bu yalnızca yaklaşık bir ay devam ediyor, sonra onları normal yemeğe geçirmeye başlayabilirsiniz (bağlantılı ASPCA makalesinde belirtildiği gibi). Açıkçası, anneden gelen süt yavruları tam büyümeye getirmek için yeterli değildir , ancak yavruları başka kaynaklardan besin alabilecekleri bir noktaya getirmek için yeterli olmalıdır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...