Soru:
Daha az sayıda akvaryum balığı çift oluşturur mu?
user6796
2013-11-13 12:38:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Daha büyük bir gölete hazırlanırken Japon balığı hakkında pek çok soru soruyorum.

Şu anda daha büyük gölete taşıyacağım üç kuyruklu yıldızım var. Gölet yaklaşık 350 L olacaktır, bu nedenle onlar için bol miktarda yer olacaktır. Üç balık bir arada olduğunda, en küçüğü beslenme zamanında kenara itiliyordu, şimdi bunun nedeni daha fazla odaya ihtiyaç duymaları olabilir. En büyük balığı kendi havuzuna taşıdığımdan beri bu artık durdu.

Merak ediyorum, az sayıda akvaryum balığı için, zorbalığı azaltmak için çift sayı olması daha mı iyidir yoksa bu fark etmez mi? Arkadaşlık çiftleri oluşturup oluşturmadıklarını merak ediyorum. (Bu balıkların cinsiyeti hakkında hiçbir fikrim olmadığından çiftleşen çiftlerden bahsetmiyorum, ancak çiftleşme çiftleriyle ilgili bilgi varsa, bu da iyi bir şeydir).

Bir cevap:
#1
+8
Robert Cartaino
2013-11-13 23:10:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hayır, Japon balığı sosyal olarak ve hatta üreme sırasında "çiftleşmez". Japon balıkları, akvaryumlarda daha az sayıda olması için uygundur, ancak daha büyük havuzlarda okullarda çok daha iyi sonuçlar verir.

Balıkları yeni bir eve taşıyorsanız, hepsini yeni yuvalarına eklemeye çalışın. bir kerede. Bu, saldırganlığa yol açabilecek bazı bölgesel davranışlardan kaçınmaya yardımcı olacaktır. Ve bir gruba yeni balık tanıtıyorsanız, bazen "burası benim yerim" 'i kırmak için havuzda sahip olabileceğiniz aksesuarların veya süslemelerin etrafında dolaşmak yararlı olabilir. içgüdü.

Referans (aşağıda) grup üremesinden bahsediyor, ancak bu eğitim davranışı her tür sosyal aktivite için geçerli:

Japon Balığı, Gregory SkomalBu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...