Soru:
Yavru köpeğimin düşen yaprakları çiğnediğinden endişelenmeli miyim?
Cucamonga
2013-10-26 02:32:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir Yıldız Manolya ağacının kısmen gölgelediği bir oyun parkı olan 13 haftalık iki yavru köpeğim var. Kış geliyor ve ağaç yapraklarını kaybetmeye başlıyor. Bazen yavru köpeklerin yaprakları çiğnerken görüyorum (en sevdiğim oyun birinin bir yaprağı alıp diğerinin peşinden koşmasıdır).

Bazı çevrimiçi aramalar, Star Magnolias'ın köpekler için zehirlidir, bu yüzden zehirlenme konusunda endişelenmiyorum. Daha çok bağırsak tıkanıklığı gibi şeyleri yemekten endişe ediyorum.

Hiçbir şey için mi endişeleniyorum yoksa yaprakları çiğnemelerini ve yemelerini engellemeye çalışmalı mıyım?

Iki yanıtlar:
#1
+5
user6796
2013-10-26 05:00:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bazı çevrimiçi aramalar, Star Magnolias'ın köpekler için zehirli olmadığını gösteriyor, bu yüzden zehirlenme konusunda endişelenmiyorum. Bunları yemekten kaynaklanan bağırsak tıkanıklığı gibi şeylerle daha çok ilgileniyorum.

Yavru köpekler doğal olarak yaprakları, kabuğu ve dalları çiğneyecektir. Diş çıkarıyorlar ve çiğnemeleri gerekiyor. Toksik olmayan bitki maddesini çiğnemek genel olarak bir sorun teşkil etmemelidir, dışkıda ara sıra kalan maddeyi görmek bile normaldir. Bu aşırı hale geliyorsa ve yavru köpeğiniz kendini her rahatlattığında veya kabız olduğunda, dışkılamak için mücadele ettiğinde veya akıntısı * veya sert dışkısı olduğunda dışkıda bitki çöpü görüyorsanız, belki de yaprak çöpünde oynamasına izin vermeyi yeniden düşünmelisiniz. denetimsiz.

Yavru köpekler her türlü şeyi çiğner ve bu onları çiğnemelerini istediğimiz şeyleri çiğnemeleri için cesaretlendirmekle ilgilidir. Yavruları çiğnemelerini istediğimiz yöne yönlendirmenin en iyi yolu, nesneleri yavruların ulaştığı yerden, yani ayakkabılardan çıkarmak, köpeği kaynaktan çıkarmak (bu durumda yapraklar olabilir) veya nesneyi değiştirmektir. Daha arzu edilen çiğnenebilir bir nesneyle çiğnenebilir şefkat duygusu.

Endişeleniyorsanız, yavru köpeklerinize çiğneme oyuncakları, diş çiğneme malzemeleri ve çiğnemeleri için uygun taze etli kemikler verin (bunlardan keyif alacaklar ve iyi onlar için). Yeni kemikler ekliyorsanız, yavaş yavaş yapın, çünkü diyetteki ani bir değişiklik mide rahatsızlıklarına neden olabilir.

Ayrıca her gün oyun alanından yaprakları temizleyebilir veya oyun parkını yaprakların düşmeyeceği başka bir alana taşıyabilirsiniz; Veya ağacın üzerine koruyucu ve açılı bir gölge bezi koyun, ağacın altında kalırsa yapraklar gölge bezinin üzerine akıp gölge bezinin dışında yere düşecek, ağacın altından hareket ettirilirse yavrularınız gölgeli olacaktır.

İyi haber şu ki, bu yavru köpek aşamaları pek çok mevsim sürmüyor, bu yüzden endişelenmeniz gereken tek düşüş bu olabilir.

  • Tıkanıklığa sahip akan dışkı hakkında bir not. Bağırsak kısmen tıkandığında, vücuttaki atıkları temizlemek amacıyla bağırsaktan geçen bir miktar dışkı taşması olabilir.
#2
+2
JoshDM
2013-10-26 02:53:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yapraklara püskürtülen böcek ilacı olsaydı endişelenirdim, aksi takdirde zehirli değilse ve bitki maddeleriyse, köpek çiğnediği sürece bağırsak tıkanmasına neden olacağını görmüyorum onları ve hepsini yememek. Sizi gerçekten rahatsız ediyorsa, yaprakları tırmıklayın, bağırsak hareketlerini izleyin (sıklık ve kıvam) ve yavrulara bazı uygun oyuncaklar sağlayın.

Ben bir veteriner değilim.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...