Soru:
Bir köpeğin kilo vermesine nasıl yardım edebilirim?
user34
2013-10-30 20:29:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Amcamın köpeği obez (çok şişman) ve amcam kilo vermesini istiyor. Köpek şu anda benimle kaldığı için yiyecek alımını azaltmayı ve eskisi kadar düzenli yemek vermemeyi düşünüyordum, ancak bunu yapmanın normal yemeğine alıştığı için sağlığını etkileyeceğini düşünüyorum.

Yiyecek alımını azaltmanın köpeğin sağlığını olumsuz etkilemeyeceğinden nasıl emin olabilirim? Yiyecek alımını azaltmadan kilo vermesine yardımcı olabileceğim güvenilir bir yol var mı?

Köpeğin şu anki mamaları çoğunlukla sığır eti ve bazen biraz pirinç ve sebzedir. Ayrıca çok yediği konserve yiyeceklerden ve atıştırmalıklardan da hoşlanıyor. Köpek her sabah yaklaşık 10 dakika yürüyüşe çıkarılır.

Obezitenin azaltılması aslında sağlığı olumsuz etkilemiyor, iyileştiriyor. Daha az ye, daha çok yap! - insan ya da köpek farketmeksizin tek yol bu.
Iki yanıtlar:
#1
+12
maple_shaft
2013-10-30 21:49:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir köpek için sağlıklı kilo, tipik olarak, köpeğin arkasına baktığınızda, göbeğin arka kısımlarla birleştiği yerde, içe doğru belirgin bir eğri gördüğünüz ağırlıktır. Arka kısımlar karınla ​​düz bir şekilde buluşuyorsa, köpek fazla kilolu demektir.

enter image description here Kaynak

Daha fazla egzersiz bir şekilde yardımcı olacaktır ama bu değil Eklem ağrısı olan yaşlı bir köpek için her zaman en iyi seçenek bu değildir. Diyet değişikliği genellikle en iyi yaklaşımdır. Köpeğinizin beslenmesini kontrol etmek, sağlıklı bir kiloda kalmalarını sağlamanın en iyi yoludur. Bu Köpek Maması Hesaplayıcı, onları gerçekten ne kadar beslemeniz gerektiğini öğrenmenin gerçekten yararlı bir yoludur.

Bazı insanlar köpeklerini büyük bir öğün beslemeyi severler, ancak Aşırı kilolu köpeklerin metabolizmasını arttırmak, kalori tüketimini günde iki veya üç eşit öğüne bölmek isteyeceksiniz.

Onları beslerim mısır, buğday veya soya içermeyen bir köpek mamasıdır. Köpek sığır etinde büyüdüyse, muhtemelen diyette çok iyi bir değişiklik yapmayabilirler, bu nedenle kesime ve yağ içeriğine bağlı olarak sığır eti tamamdır. Şahsen köpeğimi besliyor olsaydım, biraz buharda pişirilmiş kahverengi pirinci haşlanmış hamburger ile karıştırırdım. Bu, mideleri için kolay olacak ve yemelerini istemediğiniz yağların çoğunu ortadan kaldıracaktır.

İkramlar için onlara domuz kulağı, çiğ deri gibi düşük veya sıfır kalorili atıştırmalıklar verirdim. diş çiğnemeleri. Eklemlerine ve güzel, parlak bir kürk tabakasına yardımcı olacağı için onlara haşlanmış yumurta vermeyi de düşünürdüm.

Bir köpeğin, köpeklerini değiştirirken biraz mide bulantısı veya başkaldırmasının normal olduğunu unutmayın diyet. İnsanlar kadar uyarlanabilir ve karmaşık bir sindirim sistemine sahip değiller, ancak bu çoğunlukla geçicidir.

#2
+9
JoshDM
2013-10-31 02:04:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

@ maple_shaft'ın köpekler için sağlıklı, düşük kalorili yiyecekler önerisini ayrıntılarıyla açıklamak gerekirse, hiçbir şey uygun sebze ve meyvelerin yerini alamaz . "Uygun" derken, evcil hayvanınızın tüketmesi güvenli olan sebzeleri kastediyorum.

Köpeklerim hemen hemen her öğünde havuç yiyor; Ayrıca kerevizi her zaman tavuk kanadı siparişimizden talep ederler.

Kabak (konserve) harika bir besin doldurucudur (ancak ölçülü alınmalıdır veya gevşek dışkıya neden olabilir) ve pişirilmiş / beyazlatılmış / haşlanmış yeşil fasulye ve kuşkonmaz harika çalışıyor. Bütün sebzeler köpekler için iyi değildir; soğan, sarımsak ve benzerlerinden kaçının.

Elma da dahil olmak üzere biraz meyve de deneyebilirsiniz, ancak yine ölçülü olarak. Onlara eser miktarda siyanür içerebilen elma tohumları vermemeye dikkat edin. Bütün meyveler köpekler için iyi değildir; üzüm, kuru üzüm ve benzerlerinden kaçının.

Çevrimiçi araştırma, "köpek beslenmesine yardımcı olan 10 Meyve ve sebze" (Keşif) ortaya koyuyor ve bu da benim (kuşkonmazdan bahsetmese de) ve karışıma brokoli, kavun, ıspanak, armut ve portakal ekler. Köpeklerim turunçgilleri tercih etmiyor. Başvurulan makale, kilo vermenin ötesinde sağlık yararları da dahil olmak üzere, her biri için kapsamlı gerekçeler sunar.

Kurtlar etobur olsa da, köpeklerin sebzelerden, tahıllardan ve diğer insan yiyeceklerinden besinleri sindirme ve çıkarma yeteneğini çok iyi geliştirmiş olabileceği mantıklıdır.
Köpeklerimizden biri elmaları * severdi *. Veterinerlere "günde bir elma doktoru uzak tutar" mı emin değildik, ancak bizimki hiçbir şeye zarar vermeyeceğini söyledi ve hiçbir sorun görmedik.
@MonicaCellio - Onlara elma vermekle ilgili okuduğum şey, sebzelerden daha gevşek dışkıya neden olma ihtimalinin daha yüksek olduğu. Bana göre bir köpeğe portakal (turunçgil) vermek tuhaf geldi. Köpeklerim denemeyecek.
Haftada belki bir tane aldı ("günde elma" meselesiyle yanıltıcı olmak istemedim, oops!), Yani sanırım bu eşiğin altındaydı. (Ve o büyük bir köpekti - İrlandalı Setter ve cins için büyük.)
@MonicaCellio Köpeğiniz gerçekten benimki olmalı. Sonbaharda köpeğim evimize yakın, yaşlı elma ağaçlarının olduğu ve zeminin düşmüş elmalarla kaplı olduğu bir yere gidiyor. Sonra her gün 3 ila 5 yer. (Elmalar yüzünden hiç dışkısı olmadı.) Portakalları da sever. Ben de inanamadım.
Harika cevap, sadece havuçlara ek olarak, köpek yavrusu sınıfındaki veteriner hemşiremiz tarafından havuçları dondurmamız için tavsiye edildi, bu güzel bir yaz ikramı olur, aynı zamanda diş çıkarırken diş etlerini yatıştırmaya yardımcı olur.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...