Soru:
Bir Cocker Spaniel köpeğinin ortalama ömrü nedir?
Santa Claus
2013-10-17 15:47:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

9 veya 10 yaşında bir Cocker Spaniel karışımım var. İçinde kesinlikle bir kaniş de var. Ne kadar yaşaması bekleniyor?

Bir cevap:
#1
+6
user6796
2013-10-17 17:12:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  • Cocker Spaniel'ler genellikle 14 yıla kadar yaşarlar, ancak istisnai bir özenle 16 yıla kadar yaşadıkları bilinmektedir.
  • Kanişler genellikle 15 yıla kadar yaşar (bir oyuncak kaniş için 18).
  • Cavoodles (Cavalier King Charles Spaniel, Poodles ile geçti) 10-15 yıllık bir ömre sahiptir; anlaşılır bir şekilde Cavalier King Charles, Cocker Spaniels'den farklı bir türdür.

Küçük köpekler büyük köpeklerden daha uzun yaşama eğilimindedir. Sizinki gibi doğal melezlenmiş bir köpek daha doğal karışıktır, genişletilmiş gen havuzu nedeniyle sağlık ve davranış açısından daha iyi olma eğilimindedir. Ne yazık ki, birçok tasarımcı melezi, iki tohum ekici ırktan miras kalan sağlık ve davranış sorunlarını ortaya çıkarabilir.

Köpeğiniz için somut istatistiksel veriler olmadan, yalnızca köpeğinizin, Şu anda sağlıklı olmak, 14 yıl veya daha uzun yaşama şansına sahip olacaktı.


Referanslar:

All About Cockers (Sevilen Cockers)

Cocker Spaniel, Toy Poodles (Pedigree.com)

Kanişler, Cavoodles (Burke'ün Arka Bahçesi)Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...