Soru:
Kedilerin balkon ağına zıplamasını ve tırmanmasını nasıl önleyebilirim?
juergen d
2013-12-19 13:37:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üst katta yaşıyorum ve büyük bir balkonum var. Kedilerimi balkondan atlamaktan korumak için, tüm balkonun etrafına bir ağ koydum ama kediler ağa atlayıp tepeye tırmanıyor.

Bunu yapmalarını nasıl engelleyebilirim?

onlara tırmanacak başka bir şey verin.
Iki yanıtlar:
#1
+6
AquaAlex
2013-12-19 16:13:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Öncelikle soru şu olmalı: Balkondan atlamalarını engellemek gerçekten önemli mi?

Bir kedinin zıplama / ölümüne düşme şansı çok nadir olduğu için bunun o kadar önemli olduğunu sanmıyorum. Kediler sessiz uzak mesafelere atlayabilirler, ancak ölüme atlamayacak kadar akıllıdırlar.

Bir ağ kurarak kedilerinize güzel bir oyun alanı sağladığınıza inanıyorum, böylece ağa tırmanacaklar ve keşfedecekler. Eğer balkondan yanlışlıkla düşmelerini önlemek için bu ağa sahip olmak istiyorsanız, o zaman kedilerin tırmanacağını kabul edin ve eğlenmelerine izin verin. Sadece ağın, özellikle üstte ve yanlarda güvenli bir şekilde sabitlendiğinden emin olun ve geçebilecekleri hiçbir delik olmadığından emin olun.

Amaç, biraz temiz hava almalarına izin verirken onları mahalleyi dolaşmaktan alıkoymak olabilir.
Hehe, evet, kesinlikle böyle atlamazlar, ama balkon korkuluğunda yürürler ve bir kuş yaklaşır ... ya da çıkıntıda komşunun balkonuna doğru yürümeye devam ederler. Bu, bazı binalarda bir olasılıktır. Aksi takdirde bu yanıta tamamen katılıyorum.
#2
+4
James Jenkins
2013-12-20 02:22:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Balkonun dışını görebilmek istediğinizi ve ağdan uzak durmaları için onları eğitmek için zamanınız olmadığını varsayarsak.

Ağı pleksiglas veya pencere camı ile değiştirin. Sorununuza başka görünür, tırmanılamaz malzeme çözümü yoktur.

Onları üzerine tırmanmamaları için denemek ve eğitmek için onları denetlemek için uzun zaman harcayabilirsiniz, ancak onlar bundan zevk almayı zaten öğrendikleri için, muhtemelen onları tırmanmamaları için eğitebilirsiniz Yakında olduğunda.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...