Soru:
Bir arka bahçedeki tavuk kümesinde tavuk / horoz oranı ne olmalıdır?
James Jenkins
2013-12-12 17:02:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birkaç tavuk almak istiyorum, yerel belediyem onları izin verilen evcil hayvanlar olarak sınıflandırıyor. 'Küçük' tavuk grupları için herhangi bir kısıtlama yoktur.

Her evcil hayvan gibi, ne tür bir evcil hayvan edinileceğini seçerken göz önünde bulundurulması gereken birçok husus vardır, ancak tavuklar, diğer özelliklerine ek olarak arzu edilir görünmektedir taze yumurta yiyin. Sağlık açısından herhangi bir değişiklik yapsa da yapmasa da, döllenmiş yumurta alabilmek için bir horoz eklemeye karar verdim. Sadece yumurtalarını toplayan tavukları yetiştirmeyeceğim.

Ev ortamına uygunluğu ve çekici rengi nedeniyle Rhode Island Red 'i seçtim. Farklı cins iki erkek tavuktan ne kadar hakimiyet bekleniyor? sorusundan, tavuk / horoz oranına biraz dikkat edilmesi gerektiğini öğrendim ancak oranın ne olması gerektiğinden veya nasıl belirleneceğinden emin değilim .

Tadı döllenmemiş yumurtalara tercih ettiğiniz için döllenmiş yumurta mı istiyorsunuz?
@cimmanon, Döllenmiş yumurtaların sizin için daha sağlıklı olduğunu duydum. Şu anda bunun sorgulandığının farkındayım.
Iki yanıtlar:
#1
+10
user9
2013-12-12 21:28:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Horoza yalnızca tavukları yetiştirmek istiyorsanız ihtiyacınız var. Sadece size yumurta sağlayan evcil tavuklar istiyorsanız, o zaman bir horozum bile olmazdı. Dişi tavuklar da aynı sayıda yumurta bırakır ve horoz yokken tavuklara yönelik saldırganlık vakaları genellikle daha az olur. ( Kaynak)

Almayı düşünüyorsanız üreme üzerine horozları ve tavukları ayırmak ve sadece üremeye hazır olduğunuzda etkileşimde bulunmalarına izin vermek isteyeceksiniz. Gösteri için değil, daha fazla tavuk elde etmek veya belirli özellikleri ortaya çıkarmak için çiftçilik yapıyorsanız, tüm ihtiyaçlarınız için tek bir horoz yeterli olabilir. Ancak genel olarak yaklaşık 10/1 veya daha az bir oran istiyorsunuz. Ayrıca, her kümesin 10 veya daha az tavuk olmasını istersiniz. Bu oran, önemli olan tavukların sosyalleşmesini sağlayacaktır. Ancak bir sürüde ne kadar çok tavuk olursa, saldırganlık ve çatışma olasılığı da o kadar artar. Kümeslerde 10 veya daha az sayıda kümes hayvanı bulundurmak, bunu en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

Dikkate alınması gereken bir diğer nokta da, Horozların çoğunun sabah erken saatlerde ve çok gürültülü ötüşüdür. Bu genetik bir şey ve ötmeyen bazı horozlar var. Komşularınız, bir horoz aldığınız için kargadan pek hoşlanmaz. Dolayısıyla, gerçekten istediğiniz şey yumurta ve evcil tavuksa, sadece tavuklarla kalmayı düşünebilirsiniz.

Buna ek olarak, horozlar sadece sabahın erken saatlerinde değil, aynı zamanda tüm gün boyunca kargalar! Özellikle genç horozlar hala öğreniyor.
#2
+8
symbol
2013-12-16 10:29:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yaklaşık bir düzine tavuk ve bir horozun iyi sonuç verdiğini buldum. Bazı insanların horozları daha küçük tavuk gruplarıyla beslediğini biliyorum, ancak bu sorunlara yol açabilir çünkü yalnızca bir avuç tavukta horozun ilgisi daha "konsantre" olacaktır.

Horozu asla ayırmadık. tavuklarımız. Çılgınca davranırlarsa, yakın gelecekte büyük kızlarımızdan herhangi birini "emekliye ayırmayı" planlayıp planlamadığımıza bağlı olarak, ya oturmalarına ve kavramalarını açmalarına izin verirdik ya da sadece yumurtaları normal bir şekilde toplardık.

Bununla birlikte, sadece kendi kişisel tüketiminiz için yumurta üretmeleri için tavukları yatırmayı planlıyorsanız, on veya on iki tavuktan kaç yumurta alacağınızı unutmayın! Genç tavuklar muhtemelen yaz aylarında günde yaklaşık bir yumurta üretecek, soğuk havalarda ve yaşlandıkça üretim azalacak. Günde 8-12 yumurta almaktan memnunsanız ve ötüşü önemsemiyorsanız ve bu kadar çok tavuğu saklayacak yeriniz varsa, bunun için gidin! Ancak bu yumurtalar sadece ailenizin kişisel tüketimi içinse, muhtemelen sadece 3-5 tavukla ve hiç horoz olmasa çok daha iyi olursunuz. Güzel bir görüntü olsa ve döllenmiş yumurtaları tercih etseniz de, kırsal bir bölgede değilseniz ve fazla yumurtaları satamıyorsanız veya başka şekilde kullanamıyorsanız, bunu pratik bir seçenek olarak görmüyorum. .

İki tavuk, üç kişilik aileme yeterince yumurta sağlıyor gibiydi, ancak altı tavukla, komşulara ve arkadaşlara sürekli bedava yumurta dağıtıyorduk. Yumurta kartonu düşünceleri de yorucu bir hal alıyor.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...