Soru:
Japon balığım saksı havuzunda kendi başına iyi mi?
user6796
2013-10-26 17:17:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Japon balığı için açık havada üç büyük saksı havuzum var. 2-3 yıl bir tencerede birlikte yaşayan üç kişi vardı. Daha sonra, beslenirken daha küçük balıklardan birine çarptığı için en büyük balığı ayrı bir havuz kabına taşıdım. Yeterince sağlıklı, ancak yalnız kalabileceğinden endişeleniyorum.

Japon balıklarının çift olarak mı yoksa tek başına mı daha iyi olduğuna dair herhangi bir araştırma var mı?

Havuzlar büyük yetiştiriciler

Bir cevap:
#1
+9
user194
2013-10-26 18:10:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu cevabın biraz araştırmadan geldiğini söyleyerek bunun önsözünü yapacağım.

PureGoldFish.com: Saldırganlık web sitesine göre, sınırlı ortam, özellikle beslenme zamanında, daha büyük balıkların baskın olduğunu iddia ediyor ve web sitesine göre:

Bazı balık sahipleri, diğerlerinden çok daha büyük bir Japon balığı varsa, zorbalık yaşayabilir . Bunlar egemenliklerini savunmaya ve "tankın kralı" oynamaya çalışabilir.

ve küçük kaplarınız varsa, bu davranıştan kaçınmak için aynı büyüklükteki balıkları bir arada tutmanızı tavsiye ediyorlar. Bununla birlikte, RSPCA'nın Japon balığı diğer balıklarla birlikte tutulmalı mı? adlı web sayfasına göre, japon balıklarının sosyal hayvanlar olduğunu ve normal koşullarda saldırgan olmadığını ve sorunuzla ilgili olmadığını söyleyerek

Yalnız balıklar depresyon ve uyuşukluk gösterebilir.

Yani, hepsini bir araya getirecek olursak, daha geniş bir çerçevede bir arada yaşayabilmeliler.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...