Soru:
Gelinciklerimin tırnaklarını nasıl daha kolay kesebilirim?
Cuthbert
2013-10-29 22:48:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gelincik tırnaklarımı keserken bazı sorunlar yaşıyorum. Onları atmaya ve hareketsiz tutmaya çalışıyorum, ama onlar sadece beklemeden çıkıp kaçıyorlar. Onların peşinden gitmek çok sinir bozucu, özellikle de işi kendim yapmam gerektiğinde. Gelinciklerimin tırnaklarını kesmenin daha kolay bir yolu var mı?

Onları düzgün bir şekilde tutmak anahtardır. Daha yaşlı gelinciklerde (7 yaş ve üzeri), onları tutmanıza yardımcı olması için ikinci bir kişi öneririm, aksi takdirde muhafaza onlara zarar verebilir.
@Sulthan - Gelinciklerimin hepsi yaklaşık iki yaşında, bu yüzden henüz bunun için endişelenmem gerekmedi. Daha yaşlı gelincikler için uygun bir tutuş hakkında bilgi verebilir misiniz? Cevabımdaki yöntemi kullanarak, aslında onları tutmanıza gerek yok. Sadece kucağına yatarlar ve tırnaklarını keserken seni görmezden gelirler.
Bir cevap:
#1
+9
Cuthbert
2013-10-29 22:48:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu yöntem, keşfettiğimden beri benim için çalışıyor.

Kendinize bir şişe Ferretone alın. Gelincikinizi sırtına yatırın ve gelincikinizin karnına birkaç damla damlatın. Tüm Ferretone'u yalamak için yaklaşık 3 dakika harcayacaklar ve tırnaklarını keserken sizi tamamen görmezden gelecekler.

Küçük bir çift hassas, keskin makas kullanmayı unutmayın ve çabukluğa çok yakın kesmeyin. Gelinciklerinizi yaralayabilir ve gelecekte tırnak kesme işlemini daha da zorlaştırabilirsiniz. Makas konusunda emin değilseniz, çabuk kesmeniz ihtimaline karşı biraz yapışkan toz bulundurun.

Resimler ve videolar için bu kılavuza da göz atabilirsiniz.

Ferretone satın almak istemiyorsanız, natürel sızma zeytinyağı da işe yaramalıdır çünkü çoğunlukla Ferretone ile aynı şeydir. Bu, onlara sahip olduğumdan beri dört gelincim üzerinde de çalışıyor.

Bunun gelinciklerimin her biri için işe yaradığını doğrulayabilirim (çok sayıda vardı). İlk başta sadece biri kazmadı, ama ona birkaç şans tanıdım ve oradan geldi.
Ferretvite kullandım ama aynı derecede başarılıydı.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...