Soru:
Hangi tatlı su yetiştirme balığı, balık olmayanlara en iyi tolerans gösterir?
JoshDM
2013-10-28 19:58:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

55 galonluk tatlı su akvaryumu kuruyorum.

Tanka balık dışındaki hayvanları (yengeçler, salyangozlar, kerevitler, karidesler) eklemek istiyorum.

Benim tank boyutum için uygun olan tatlı su balıkları, balık olmayanlara en toleranslı (saldırmayın, kaçınmaya meyilli)?

Afrika Çiklitlerinden veya yalnız balıklardan kaçınıyorum. Lepistes ve tetra gibi grup balıkları, okul balıkları arıyorum.

Bunun makul bir soru olduğunu düşünüyorum.
Makulden daha fazlası @Skippy ...
Bir cevap:
#1
+5
Jace Cotton
2013-11-01 18:54:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Daha önce evcil hayvan olarak yengeç veya kerevit sahibi olmamıştım, ancak Sivrisinek rasboras [1] ve White Cloud Mountain minnows karides ve salyangozlu bir ortak akvaryumda. Çok güzel yetiştirme balıklarıdır ve diğer türlere oldukça toleranslıdırlar. Endişeleneceğim tek şey, daha küçük okul balıklarıyla beslenen kerevit veya yengeçtir. Bunu takdirinize bırakacağım.

Ek olarak, karides ve salyangozlar için iyi eğitici balıklar olduğu söylenen Kardinal / neon tetralar ve rummynose tetralar gibi birkaç tetra vardır. kişisel olarak böyle bir kombinasyonum olmamasına rağmen. ( kaynak)

Kerevit / yengeç kombinasyonunuzla ilgili olarak, bunu gerçekten tavsiye etmem çünkü forumlarda gezinirseniz, balıkları öldüren ve besleyen birçok kerevit ve yengeç raporu vardır cesetlerden uzaklaşın (onları kim suçlayabilir?)


[1] - Sadece raboralara dikkat edin, çünkü doğal ortamlarında çok küçük kabuklularla beslenirler. Karidesiniz / yengeçleriniz / kerevitleriniz ağızlarının açıklığından daha büyükse bu konuda çok endişelenmem.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...