Soru:
Dev guramilerimin cinsiyetini nasıl belirleyebilirim?
Sankar Ganesh
2013-12-05 10:44:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dev gurami'imin cinsiyetini belirlemekte çok zorlanıyorum.

Bazı insanlar bana, dev gurami 3 yaşını geçtiğinde cinsiyetin belirleneceğini söyledi, doğru mu? (Benim dev gurami 2 yıl 6 aylık)

Lütfen bana dev guraminin cinsiyetini nasıl belirleyeceğimi söyle ve ayrıca lütfen bana balığımın cinsiyetini ilet. İnsanların sözleri her zaman farklıdır ve benim için çok kafa karıştırıcıdır.

İşte dev gurami balığımın birkaç resmi.

fish

broken to scale unbroken to scale

Tam boyutlu görsel için tıklayın

Iki yanıtlar:
#1
+3
John Cavan
2013-12-05 20:58:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bristol Zoo Gardens 'a göre, bu türün erkeğinin daha sivri sırt ve anal yüzgeçleri vardır ve olgunlaştıklarında alnında belirgin bir şişlik olacaktır. Ek olarak, birkaç site erkeğin vücudunun daha koyu olduğunu ve alnını küçümsediğini belirtir. Her halükarda, sırt yüzgecinin sivri uçlu olması üzerinde ortaklaşa bir cinsiyet belirleme yöntemi gibi görünüyor, diğer işaretler yardımcı olacak ek göstergeler olabilir.

Balığınıza gelince, resimlerden söylemek gerçekten zor Korkarım gönderdin. Oldukça sivri görünmesine rağmen sırt yüzgecine iyi bakamıyorum.

Aynı bilgiyi gördüm, ancak erkekler yalnızca üreme modundayken daha koyu hale gelebilir. Ayrıca "sivri uçlu" ifadesinin burada göreceli olabileceğine dikkat çekmeye değer - birini karşılaştıracak bir grup başkasının olup olmadığını kesin olarak söylemek zor olabilir.
@toxotes - Evet, karşılaştırmalı görüntüler elde etmek şaşırtıcı derecede zor görünüyor.
@JohnCavan: Ben de sırt yüzgeçlerinin erkekler için işaret edildiğini okudum, ancak tanımlayamadım, bu yüzden Soruyu gönderdim :)
@SankarGanesh Bilginize, yumurtalarken görmedikçe, bazı balıklarla farkı söylemek her zaman mümkün değildir. Ve tabii ki bazı balıklar yine de gidip geliyor, ama guramis'in bunu yaptığını hiç duymadım.
#2
+1
ibin kandavanam
2016-06-26 21:34:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

3 yaşından sonra, dev guramilerimizi alt dudağına, pektoral yüzgecinin dibine vb. bakarak cinsel olarak tanımlayabiliriz. Erkeklerin göğüs yüzgecinin alt kısmında daha kalın alt dudağı ve altın rengi vardır. dişi küçük yüze ve göğüs yüzgecine yakın siyah renge sahiptir ..Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...