Soru:
Kedim hiçbir şey yemeyi sevmiyor!
user10445
2013-12-10 01:18:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kedimi çok küçükken buldum. Onu eve götürdüm ve o zamandan beri, sütle başlayıp sonra balıkla, etle vb.İstediğimi düşündüğüm her şeyi beslemeye çalıştım. Onlara hiç dokunmadı ya da herhangi bir pişmiş yiyecek. Ben de süpermarketten kedi maması almaya başladım. Yaklaşık 30 farklı marka ve tat denedim ve sadece 2-3 tanesini yiyor. Ayrıca bazen kızarmış peyniri sever.

Eylül 2012'den beri bende var.

Sorun ne?

Kedinin * yiyeceği 2-3 farklı mamada bir sorun mu var?
Bence çok fazla değişiyorsun, kediler çeşitlilik konusunda büyük değil.
Bu soruya, örneğin kedinin hasta bir şekilde zayıf olması gibi bir şey eklemek güzel olurdu. Şu anda kedinin sağlıklı olması ve gerçekten bir şeyler yemesi büyük bir sorun gibi görünmüyor. Çok zayıf bir kedim var ve _ "Yetişkin kedimin kilo almasına nasıl yardımcı olabilirim?" _ Yanıtları memnuniyetle karşılanacaktır. (Ben ciddiyim, sen bile tavşan etiketindeki satırı ödünç aldım)
@EsaPaulasto'nin kendi sorusu olması daha iyi olacağını düşünüyorum.
Dün bununla ilgili bir araştırma makalesi okuyordum, ancak maalesef şimdi tekrar bulamıyorum. İşin özü çoğunlukla aşağıdaki cevaplarla kapsanmaktadır, ancak ilginç bir nokta, kedilerin yiyecekleri kan veya en azından oda sıcaklığına tercih etmesidir. Genelde sevdikleri bir şey olsa bile soğuk yiyeceklerden kaçınırlar.
Iki yanıtlar:
#1
+11
Ash
2013-12-10 02:22:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Veterinerimle konuştuğumdan, kedilerin çok çeşitli bir diyete ihtiyaç duymadığını biliyorum. İhtiyaç duydukları besinleri aldıkları ve diyetleri yaşlarına uygun olduğu sürece (örneğin, yavru kediler yetişkinlerden farklı yiyeceklere ihtiyaç duyarlar ve yetişkinler yaşlı kedilerden farklı yiyeceklere ihtiyaç duyarlar), endişelenmenize de gerek yok diyeti değiştirmekle ilgili çok şey var. Kedi bir veya iki farklı türde yemek yemekten mutluysa ve bu türler ihtiyaçlarını karşılıyorsa, bırakın o yiyecekleri yemesine izin verin!

Kedim de aynı türden sert ve aynı türde yiyecekler yemiştir. Şimdi bir yıldır ıslak yiyecek ve bu onu mutlu ediyor. Küçük bir varyasyonu var (bir veya iki tür kuru gıda ve bir avuç farklı ıslak gıda markası arasında). Dengeli olduğu için onu seviyor.

Kedinizi beslemek için bu harika rehber temelde bu noktayı yansıtıyor ve şunu söylüyor

Bir mamanın tam ve dengeli olduğunu belirledikten sonra, mama türleri arasında seçim yapmak, kedinizin neyi tercih ettiğine bağlı olabilir. Bazı kediler konserve mama sever, bazıları kuru mama sever ve bazıları ikisinin bir kombinasyonunu sever. Günümüz pazarı, tüm yaşam evrelerinde kediler için çok sayıda iyi formüle edilmiş mama sunar, böylece kediniz için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Yani kedinizin sevdiği bir şey bulduğunuzda ve yaşına ve büyüklüğü ve cinsi gibi diğer ihtiyaçlara ve diğer faktörlere göre dengelendiğinde, o belirli besini istediği sürece mutlu bir şekilde yemeye devam edebilir (miktar gibi diğer beslenme hususlarını dikkate alarak).

Yiyeceklerin ihtiyaçlarını karşılamadığından endişeleniyorsanız, her zaman veterinerinize sorabilirsiniz. Benimkinin kedim için daha düşük maliyetli seçenekleri tartışmak konusunda harika olduğunu biliyorum, çünkü öğrenci bütçesine sahibim, bu yüzden ille de yüksek kaliteli yiyeceklere param yetmez.

#2
+4
Kate Paulk
2013-12-10 19:38:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ashley'in dediği gibi, kediniz sağlıklı ve mutlu olduğu sürece sevdiği bir veya iki tür kedi mamasına bağlı kalmakta sorun yoktur. Değiştirmeniz gereken tek zaman, kedi sağlıklı değilse veya sunduğunuz şeyi yemiyorsa (veya kedinizin koku alma duyusunu engelleyen bir virüsü varsa geçici bir önlem olarak, özellikle Kokmuş konserve mama markası - veterinerime göre, kediler bir şeyin yemek olup olmadığına koku duyusuyla karar verirler, bu yüzden mamayı koklayamazlarsa onu yemeyeceklerdir. Bu aynı zamanda duyuları olmayan geriatrik kediler için de işe yarar. t artık o kadar iyi çalışıyor).

Üçüm, birkaç yıldır aynı iki tür kuru mamayı ve aynı kalaylı mamayı (4 veya 5 tattan birinde) şikayet etmeden yiyor (yemek kaselerine izin verilmesi dışında) boşaltmak - korku!). Kedinizin yiyeceği tek yemek süper pahalı gurme çeşidi olmadığı ve bütçeniz kısıtlı olmadığı sürece endişelenecek bir şeyiniz olduğunu sanmıyorum.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...