Soru:
Daha küçük havuzların filtrasyonu
user6796
2013-10-25 09:37:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Japon balığım hakkında bazı sorular sordum Dışarıdaki Japon balığımın sağlıklı mı yoksa hasta mı olduğunu gösteren nedir? ve balığın bu kadar filtrelenmemiş bir ortamda hayatta kalma olasılığına atıfta bulunan çok sayıda yanıt fark ettim. Yine de bu ortamda birkaç yıldır yaşadılar ve geliştiler.

Filtreleme gerektiren havuzlarda bir boyut sınırı var mı? Bitkiler suyun oksijenlenmesi ve filtrelenmesine yardımcı olabilir mi?

Bir cevap:
#1
+5
John Cavan
2013-10-25 17:08:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bitkiler, algler ve sirkülasyon içeren doğal su kütleleri, biyolojik filtreleme yoluyla balıklardan ve vahşi yaşamdan belirli miktarda organik atığı işleyebilir. Yapay havuzların, içlerindeki yaşamı desteklemek için doğal özellikleri taklit etmesi gerekir.

Havuzlarınız balık hacminiz için gereken boyutun eşiğinde olabilir, ancak içlerinde çok fazla dirsek boşluğu olmayabilir. Bitkiler doğal filtreleme sağlayacaktır, ancak sirkülasyon da durgun sudan kaçınmak için iyi bir şeydir ve iyi bir kural, tüm su kaynağını her 1 ila 2 saatte bir dolaştırabilen bir pompaya sahip olmanız gerektiğidir. Yani, havuzda 1000 galon varsa, 500 gph'lik bir pompa istediğiniz minimum değerdir.

Yine de, bitki filtrelemesine ek olarak suyu filtrelemelisiniz. Sanırım daha küçük yapay havuzlar için pompa ve filtreyi birleştirebilir ve nitrojen döngüsünü teşvik edecek biyolojik bir sisteme sahip olmak istersiniz. Havuzlarınızın daha çok büyük balık tanklarına benzediğinden şüpheleniyorum, bu açıdan ona yaklaşabilirsiniz.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...