Soru:
Yenilebilir yiyecekler kullanmanın yanı sıra kedimi nasıl ödüllendirebilirim?
Dennis Graves
2013-11-08 07:37:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kedilerimden biri yenilebilir yiyeceklere tamamen yanıt vermiyor. Somon, tavuk veya sığır aromalı olsun, ona verdiğim her türlü ikramları tamamen görmezden geliyor.

Bir poşet muameleyi salladığımda onu ödüllendirebilmek / gelmesini istiyorum, ancak yapamıyorum Köpek gibi övgülere yanıt vermediği için bunu yenilebilir yiyecekler olmadan yapmanın herhangi bir yolunu bul.

Kedileri ödüllendirmenin alternatif yolları nelerdir?

Evcil hayvanınız olduğu için onu belirli bir davranış için mi yoksa genel bir şey olarak mı ödüllendirmek istiyorsunuz?
Kuru mama beslerseniz, ona kuru mama mama taneleri vermeye çalıştınız mı? Onları zaten yiyecek olarak tanıdığı için onlara cevap verebilir.
İyi halinden dolayı onu ödüllendirmek istiyorum. Yani. Bir tırmalama direği kullanmak. Ve kuru gıda kullanmayı denedim, ama onun normal yemeği olduğunu anlıyor ve onu küçümsüyor.
Bir cevap:
#1
+6
cimmanon
2013-11-09 00:34:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Her iki kedimin de (anne ve kız) kedibeye düşkünlüğü var. Tipik kuru yiyecekler gibi, ambalajı sallamak, kedinizin zorlanmadan duyabileceği bir ses çıkarır.

Anne kedinin ıslak kedi mamasına düşkünlüğü vardır, ancak kurutulmuş balık muamelelerini yemeyecektir. (kokuyla çok ilgilenmesine rağmen). Kızı ise tam tersi: kurutulmuş balık ödüllerini seviyor ancak ıslak kedi mamasına dokunmuyor.

Tek yapmak istediğiniz şey kedinize öğretmekse, ödülün ses çıkarmasına gerek olmadığını unutmayın. arandığında gelmek. Birçok kedi, konserve açacağı sesini yiyecekle ilişkilendirir ve belirlenmiş yemek zamanı olmasa bile, her duyduğunda koşarak gelir. Kişisel olarak, çok uzaktan duyulabildiği için "here kitty kitty" yi seviyorum.

Yiyecek dışı seçenekler

Kedilerim de elimi okşama sesine tepki veriyor. tırmalama direğinin tepesine. Burası zaten olmaktan hoşlandıkları bir yer. Bu gürültüyü pek çok sevişme ile ilişkilendirmeye geldiler, bu yüzden tek yapmam gereken, bunu yaptığımda isimlerini söylemek ve koşarak gelecekler.

Kediniz için bir fırça da deneyebilirsiniz . Benimki kesinlikle fırçalanmayı o kadar çok seviyor ki köpeğimin yanında olmaya tahammül edecekler (onu bir yıl önce aldım ve kediler hala ona karşı soğukkanlılar).

Evet, kedim fırçalanmayı seviyor.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...