Soru:
Hijyeni en üst düzeye çıkarmak için kedi kumu kutusunu nasıl yönetirim?
user6796
2013-10-25 07:55:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Genetik, tedavisi olmayan bir otoimmün hastalığım var. Bu, kronik olarak bağışıklığımın zayıflamasına neden oluyor. Evcil hayvan beslemek, faydaları ve olası sağlık risklerini tartma kararıdır. Faydaların olası sağlık risklerinden çok daha ağır bastığına karar verdim; bu benim seçimim ve kişisel bir seçim .

Kedi dışkısıyla temas hamile kadınlar için zararlı olabilir mi? hamile kadınların gelmesinin güvenli olmadığını açıklıyor kedi dışkısı ile temas halinde. Aynısı bağışıklığı zayıflamış olanlar için de geçerli.

Biri bana, çöp ve dışkı ile olası teması azaltmak için bir kedi kumu kutusunu nasıl yönetebileceğimi söyleyebilir mi?

* ps Bir otoimmün hastalığım var ve bu gerçek bir yaşam durumu *
[parenting.se] http://parenting.stackexchange.com/questions/9219/can-contact-with-cat-feces-be-harmful-for-pregnant-women ile ilgili
üç yanıtlar:
#1
+12
Monica Cellio
2013-10-25 08:10:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hastalık Kontrol Merkezleri, toksoplazmozdan (parazit kaynaklı bir enfeksiyon) hamile kadınlara yönelik risklerle ilgili bir makalede, çöp kutusunu yönetme konusunda şu tavsiyeleri veriyor:

 • Bir kediniz varsa, hamile olmayan bir kişinin kum kutusunu her gün değiştirmesini sağlayın. Çöp kutusunu değiştirecek başka kimse yoksa, eldiven giyin ve kumu değiştirdikten sonra ellerinizi sabun ve akan suyla yıkayın.

 • Çöp kutusu değiştirilirse risk azalabilir. her gün değişti.

 • Kedileri evden uzak tutun.

 • Başıboş kedileri sahiplenmekten veya onlarla uğraşmaktan kaçının.

 • Kedilere yalnızca konserve veya kurutulmuş ticari kedi maması verin, asla az pişmiş veya çiğ et verin.

 • Evinize daha önce yapılmış olabilecek yeni bir kedi getirmeyin. bir açık hava kedisi veya çiğ etle beslenmiş olabilir.

(Aynı zamanda az pişmiş et yemekten bu hastalığa yakalanma olasılığınızın sizden daha yüksek olduğunu da belirtiyorlar Kedinizdendir.)

Endişeniz hamilelik değil, zayıflamış bir bağışıklık sistemi olsa da, risk azaltma stratejisi benzer olacaktır: maruziyeti en aza indirin. CDC'nin tavsiyesi, orijinal durumları kadar sizin durumunuz için de geçerli görünüyor.

Bağışıklık sisteminize havadan gelen zorluklar konusunda endişeleriniz varsa (eğer öyleyseniz bilmiyorum), kumu toplarken eldivenlere maske takmak.

#2
+7
Zaralynda
2013-10-25 23:18:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Şimdiye kadarki en iyi şey olduğunu cidden düşündüğüm bir kedi cinine sahibim. Esasen, kedi çöp kutusunu kullandığında, pvc granülleri yıkar ve kurutur ve tüm atıklar kanalizasyona gider (ya bir çamaşır atık borusu ya da bir klozet tavsiye ederler, ancak aynı zamanda bir lavabo giderine bağlanmış bir tane de vardır. boru, bu biraz daha fazla tesisat bilgisi aldı).

Faydaları:

 • Daha iyi koku
 • Daha az toz
 • Atık işleme yok (her 6 ayda bir temizlik tüm kutu montajı)
 • Malzemeler daha hafiftir (3 katlı bir şehir evinde yaşıyoruz, bu nedenle etrafta ağır çöp taşımak can sıkıcıydı)
 • Daha az çöp kutusu (4 kedi için 3 kedi cin çalıştırıyoruz , ancak 5 geleneksel stil kutusu olmalı)

Dezavantajlar:

 • Çevresel endişeler (peletlerin biyolojik olarak parçalanabilir olduğunu söylüyorlar, ancak bilmiyorum; batı kıyısında kedi atıklarının vahşi yaşamın bir kısmı ile temizlenmesi konusunda endişeler vardır.
 • Maliyet (kutular ve malzemeler pahalıdır)
 • Yerel olarak satılmaz (önceden planlamanız gerekir Malzemelerin tükenmemesi için!)
 • Ekstra elektrik / su maliyetleri (esasen kedinizin çöp kutusunu her kullandığında bir klozet sifonu ve 30 dakikalık saç kurutma makinesi).
 • Peletler yolu geleneksel çöplerden daha kötüdür.
 • Akan dışkıyı iyi idare edemez (ve kedilerimizden birinde IBS vardır, bu yüzden bazen akan kakaları olur). Korkunç kokuyor, bu yüzden banyo havalandırma fanını 30 dakika kadar çalıştırıyoruz ve sonra sorun yok.

Umarım bu size kedi cin çöpüyle yaşamanın nasıl bir şey olduğunu net bir şekilde gösterir. kutuları! Bunu deneyen ve geleneksel çöplere geri dönen tek bir kişiyi tanıyorum ve bu, geçiş sırasında ev sahibinin isteği üzerine oldu (kediyi yeni çöp kutusunu kullanması için eğitirken, geleneksel bir kutu bırakıyorsunuz yakınınızda ve temizlemeyin, bu yüzden bir veya iki hafta boyunca oldukça kötü olabilir).

30 * dakika * saç kurutma makinesi? Yoksa * ikinci * mi demek istediniz? (Bu cihazlarla henüz deneyimim yok, ancak araştırmaya değer bir şey gibi görünüyor.)
Kurutma döngüsünü tam olarak hiç zamanlamadım, ancak 30 dakikaya 30 saniyeden çok daha yakın. Ayrıca, bazı insanlar, kurutucu çalışırken, akan kaka durumu için havalandırma fanlarını otomatikleştirmek için voltaj farkını kullandılar, bu yüzden önemli miktarda elektrik var (çok fazla elektronik cihazımız olmasına rağmen, bunu faturamızda fark etmedik).
#3
+5
Skippy le Grand Gourou
2013-10-27 03:42:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Belki de kedinizi tuvaletleri kullanması için eğitmeyi düşünmelisiniz. Pek çok avantajı olduğunu düşünüyorum:

 • çöp için daha fazla zaman ve para harcanmaması;
 • çevre dostu (çok daha az CO less ve kirlilik ve muhtemelen daha az su, çünkü yok artık çöp fabrikalarına ve çöp torbalarının taşınmasına ihtiyaç var - ancak sifon için faturayı ödemeniz gerekiyor);
 • kokusuz;
 • ve sorununuzla en alakalı nokta: kedinin artık kirli çöpte yürümek zorunda kalmaması ve çöp kutusunu da temizlemek zorunda kalmamanız nedeniyle çok daha hijyenik.

Reklam yapmayacağım ama yapabilirsiniz eğitim setlerini internette kolayca bulabilirsiniz.

BTW, bu yanıt muhtemelen "güvensiz" kelimesinin büyük bir kelime olduğunu tekrar vurgulamak için iyi bir yerdir, bir kedi tarafından kirletilme olasılığı oldukça küçük görünür. ;)Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...