Soru:
Evcil tavşanım için ne gibi afet değerlendirmeleri yapmalıyım?
James Jenkins
2013-12-24 19:47:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

http://www.ready.gov/ baştan sona okuduktan sonra bir aile planım var ve bir Afet Tedarik Kiti oluşturuyorum. Ev tavşanım için nelere dikkat etmeliyim? Tavşanım için sete hangi malzemeleri eklemeliyim?

İlgili tür ("afet" hakkında, "tavşanlarda" değil): http://pets.stackexchange.com/q/1632/31
Güzel. Cevaplar çok farklı olabileceğinden, sohbete her evcil hayvan türü için bir tane almamız gerektiğini düşündüğüm bir not ekledim.
Bir cevap:
#1
+4
user9
2013-12-25 02:37:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

En önemli şeylerden biri, uygun büyüklükte bir seyahat taşıyıcısına sahip olmanızdır. Taşıyıcı, tavşanınızın rahatça sığabileceği kadar büyük olmalı, ancak taşıyıcı sarsıldığında tavşanın çok fazla hareket etmesine izin vermemelidir. Acil bir durumda, tavşanınızı yavaş ve dikkatli bir şekilde hareket ettirmek için zamanınız olmayacaktır. Uygun boyutta bir taşıyıcı, tavşanınızın kafesinin etrafına fırlatılmasından dolayı travma yaşamasını önlemeye yardımcı olacaktır. Bir tavşanın sırtı ve boynu nispeten kırılgandır, bu nedenle bu önemlidir.

enter image description here Bu, 2 tavşan için çift taşıyıcıdır, ancak ihtiyacınıza bağlı olarak tekli veya üçlü taşıyıcılar da bulabilirsiniz. Bu taşıyıcılar ayrıca çeşitli boyutlarda mevcuttur. Taşıyıcınızın tavşanınız için çok büyük veya çok küçük olmaması önemlidir

En az bir haftalık yiyecek tedarik etmelisiniz. Tavşanlar stresle iyi başa çıkmazlar ve acil durum yeterince stres olacaktır. Şu anda yemeğini değiştirmek onu kenara itebilir. Stres bir tavşanı öldürebilir. Alışkın olduğu yiyeceklerden bir haftalık yemek, tavşanınızın bu dönemi atlatmasına yardımcı olur ve size daha fazla yiyecek bulmanız için zaman kazandırır. 3. güne kadar tavşanınızın alıştığı aynı yiyeceğin kaynağını bulamazsanız, onu değiştirmeyi planladığınız yiyecekleri karıştırmaya başlarım.

Tavşanınız taşıyıcıda birkaç gün idare edebilmelidir, ancak birkaç gün kalabileceğiniz bir yere varır varmaz en azından geçici bir kafes bulmak isteyeceksiniz. Bu mümkün olmazsa, tavşanınız için o sabit yeri sağlayabilecek geçici bir tavşan bakıcınız olmalıdır. Bir veteriner kliniğinde bir tavşana sadece tavşanın stres altında olduğu bir süre boyunca bağışıklığı olmadığı bazı hastalıklara maruz kalma olasılığı olduğu için binmeye karşıyım. Ama tek seçeneğiniz buysa, tavşanınız arabanıza binmekten daha iyidir. Önceden hazırlanmış bir acil durum bakıcısına sahip olmak sizi ve tavşanınızı stresten kurtaracaktır.

Tavşanın ızgaradan ayrı oturabileceği yeri olmayan tel tabanlı kafesler hayır-hayır. Tavşanların ayakları üzerinde kedi ve köpek gibi pedler yoktur ve bu nedenle tel kafesler, özellikle uzun süre üzerlerinde durmaya zorlanırlarsa gerçekten zarar verebilir. Örnek kafenizi uygun boyutta bir kedi taşıyıcıyla değiştirmeyi düşünün; katlanıp güzelce saklanan kumaştan yapılmış birkaç tane var.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...