Soru:
Kedimin hapşırmasında neden kan var?
John Cavan
2013-12-19 22:02:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kedilerimizden biri zaman zaman rahatsız edici hapşırma nöbetleri geçiriyor (neredeyse makineli tüfek gibi), ancak bazen akıntıda kan da oluyor. İyi yiyip içiyor ve davranışları normalden değişmiyor, bu yüzden hapşırma ve taburcu olmanın ötesinde, iyi ve memnun görünüyor.

Bunun nedeni veya endişeleri ne olabilir? Çevrimiçi bilgi, eğer normal bir şekilde yiyip içiyorsa bunun gerçekten önemli olmadığını gösteriyor. Bu doğruysa işini onun için kolaylaştırmak için ne yapabilirim?

Iki yanıtlar:
#1
+7
Zaralynda
2013-12-19 22:13:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üst solunum yolu enfeksiyonunun bir işaretidir.

Evde tedavi, siz sıcak ve buharlı bir duş alırken onu banyoya koymak (tamam, bununla ilgili hiçbir sonuç görmedim) veya temizlemesine yardımcı olması için burnuna tuzlu su damlaları vermektir burnunu sokma ( İYİ ŞANSLAR Bunu yalnızca yapabilirim çünkü bu bizim en uysal kedimizdir).

Devam ederse, onu veterinere götürmeli ve biraz antibiyotik almalısınız. İnsanlarda sinüs enfeksiyonları için antibiyotiklere şiddetle karşıyım, ancak kediler sinüslerini nasıl yıkayacaklarını / yıkayacaklarını anlamadıkları için bazen işe yarayacak tek şey antibiyotiklerdir.

Standart bir antibiyotikten sonra devam ederse (veya geri döner - Hunter'ın kronik sinüs enfeksiyonları vardır), ardından veterineriniz soruna neden olan bakteri / virüs / mantar türünü belirlemek için test yapabilir ve bu bilgilere dayanarak yeniden tedavi etmeyi deneyebilirsiniz.

Hunter'ın sorunları akciğer röntgenlerinde gerçek görsel değişiklikler olacak kadar uzun süre devam etti (bir süredir akciğer kurdu olduğunu düşündük) ve şu anda bunun yardımcı olup olmadığını görmek için bağışıklık sistemini baskılayan bir ilaç düşünüyoruz. Bu konuyu ciddiyetle ve erkenden ele almanızı öneririm.

+1 Bu seçeneklerden bazılarını düşündüm. Onu da kabul ediyoruz, ancak bunun sıklığı neredeyse her ay oluyor, bu yüzden tedavinin etkinliği benim için şüpheli hale geliyor. Bakterilerin dirençli olup olmadığını merak ediyorum.
@JohnCavan, onu iki ayda bir kabul ediyorsanız, bir takas kültürü alma zamanı.
Evet, şimdi planın bu olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca evinizde küf olabileceğini de göz önünde bulundurun. Ailemiz sürekli olarak sinüs enfeksiyonlarından muzdaripti; duvarlarda küf bulduk, kaldırdık, nem kaynağını düzelttik ve o zamandan beri hasta olmadık.
@JoshDM - Kuşkusuz, evimde yaşına göre bir risk, ancak ne diğer kedimiz ne de biz benzer bir hastalık yaşamadık. Daha az olası görünüyor.
pamuklu çubukta bir mantar geri gelirse, araştırmaya değer, bu nedenle veterinerinizin bu olasılık için test ettiğinden emin olun (evde küf vardı, böylece veteriner kontrol etti)
İlkbahar ve sonbaharda mevsimsel alerjisi olan ve sıklıkla üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren bir kedimiz var. Veterinerimiz, kan hapşırmak gibi kötüye giderse ona antibiyotik verecek.
#2
+2
Anita S.
2015-05-14 22:48:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kedimizin kanlı akıntıyla şiddetli hapşırma nöbetleri vardı ve burun boşluğunu temiz ve sulu tutmak için nemlendirme (biz duş alırken banyoda kalmasını sağlamak) ve tuzlu su ile tedavi ettikten sonra dururken, o zamandan beri ne ile geçti diyaframının fıtığı. Kan hapşırdığında onu veterinere götürürken, veterinerimiz altına koymadan röntgen çekmezdi ve 14 1/2 yaşında sedasyondan çıkacağından emin değildik. Ölmeden kısa bir süre önce onu götürdüğümüz acil durum veterineri, röntgen cezasını sakinleştirmeden yaptı. Veteriner hekimimiz röntgeni çekmiş olsaydı, fıtığa ameliyat yapacak kadar erken yakalanmış olabilirdik ve o hala bizimle olabilirdi - artık eski veterinerimize gitmeyeceğiz.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...