Soru:
Kırmızı Şeytan Yengeç teraryumumda ne sıklıkla su değişimi yapmalıyım?
Spidercat
2013-12-20 22:38:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kırmızı Şeytan Yengeçlerinden oluşan bir teraryumum var.

enter image description here

Teraryumun yaklaşık% 70'i kara,% 30'u sudur. Exo Terra yatağın altında bezelye çakılı var, böylece suya değmiyor. Bir litre su olduğu için hava taşı veya filtre yok ve sadece yaklaşık bir inç derinliğinde. Onlar karasal yengeçlerdir, bu yüzden su sadece eriyip ara sıra içmeleri içindir.

Birkaç akvaryum tutuyorum, bu yüzden su değişimi için ekipmanım var. Bilmediğim şey, yengeç teraryumundaki suyu akvaryumlarda olduğu gibi aynı frekansta mı yoksa yengeçler asla içinde olmadığından daha az mı değiştirmem gerektiğidir. Suyu onlar için taze tutmak istiyorum, ancak suda "kötü" gitmesine neden olacak hiçbir şey yoksa, ne sıklıkla değiştirmeliyim?

Bu adamlar hakkında soruyu gerçekten cevaplayacak kadar bilgim yok, ancak size söyleyebilirim ki, durgun tatlı su az miktarda organik maddeyle bile anaerobik hale gelebilir. Suyu hareket ettiren herhangi bir hava taşı / filtrasyonunuz var mı? Ve suyun hacmi nedir?
Hava taşı veya filtre yok, yaklaşık bir litre su ve sadece bir inç derinlikte oturuyor. Onlar karasal yengeçlerdir, bu yüzden su sadece onların erimesi ve ara sıra içmesi içindir.
Suyu dışarı ve bir kovaya çekmek için bir tüp kullanırdık ve ardından suyu değiştirmek için aynısını yapardık. Herhangi bir uzun hortum işe yarayacaktır, muhtemelen en az 4 fit'e ihtiyaç duyacaktır.
Evet, birkaç akvaryum tuttuğumdan beri buna sahibim. Yengecin teraryumundaki suyu aynı frekansta mı yoksa daha az mı değiştirmem gerektiğini ölçmeye çalışıyorum çünkü gerçekten hiç içinde değiller.
ya da yaratıcı olup filtrelendiğini ve havalandırıldığını bildiğiniz bir dizi kayanın üzerine damlayan küçük bir çeşme yapabilirsiniz.
Anlaşıldı, filtreleme veya havalandırma olmadan, suyun kötü gitmemesini veya istenmeyen bakteri / yaratıklara ev sahipliği yapmamasını sağlamak için her iki günde bir suyu değiştirmek önemlidir. Suda çürüyen herhangi bir organik madde istenmeyen reaksiyonların oluşmasına neden olabilir.
Bir cevap:
Spidercat
2014-02-01 01:28:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Düzgün bir şekilde kurulmuş bir teraryumla, alt tabakanın suyla temas etmemesi gerektiğini, bu nedenle sudaki tek ayrışan maddenin yengecin tüylü kabukları olması gerektiğini buldum.

O zamandan beri Teraryumum 30 galon ve sadece tüy dökmek için kullanılıyor, yaklaşık olarak ayda bir suyu değiştirmeyi seçtim. Yengeçlerin erimesine yardımcı olacak mineraller eklemek için su değişiminden sonra ve bir sonraki su değişimine kadar yaklaşık ayın yarısında suya bir tutam akvaryum tuzu koydum.

Geriye dönüp baktığımda, Keşke suyu tanktan çıkarmak ve tekrar içeri süzmek için minyatür bir hazne yapmak için zaman ayırsaydım. Aksi takdirde zehirli ok kurbağaları için yapacağınız gibi bir şelale veya havuz özelliği koymanın en iyisi olacağını düşünüyorum. Sadece yengeçlerin yüzemediğini unutmayın, bu nedenle sudan çıkabilmeleri önemlidir, aksi takdirde boğulurlar.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...