Soru:
İki tavuk annenin huzur içinde yemesini nasıl sağlayabilirim?
user34
2013-11-11 13:13:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tavuklarımdan ikisi yumurtalarını yeni çıkardı ve o zamandan beri hepsini yiyecek vermeye çağırdığımda, iki tavuk annenin nerede yiyecekleri için savaşmaya başladığını fark ettim.

Ben yapmadım ' Şimdiye kadar endişelenmeyin, çünkü bunu genellikle tavuklarımdan ikisi yumurtalarını aynı dönemde yumurtadan çıkardığında fark ediyorum. Bu sorunu yemeği yayarak çözdüm, tavuk anneler daha sonra iki yere gidecek ve kavgayı bırakacak.

Ancak, bunu yapmak bu ikisinin sorununu hala çözmüyor. Yiyecekleri ne kadar uzağa yayarsam da aynı yerde yemek yemek için savaşırlar.

  • Kavgalarının nedeni nedir?
  • Bunu nasıl durdurabilirim ve huzur içinde yemelerini nasıl sağlayabilirim?
Iki yanıtlar:
#1
+4
rlb.usa
2013-12-19 00:15:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tavuklar her zaman tartışır, bu onların gagalama düzenine duydukları zihinsel ihtiyaçlarının bir parçasıdır. Bazı belirli ırklar özellikle iğrenç oldukları için kötü şöhrete sahiptir, bu nedenle iki tavuğunuz farklı türlerse, buna bakmak isteyebilirsiniz. Sadece gagalama aşırı ise, örneğin kel noktalar oluşuyorsa, kan çekiliyorsa endişelenmeniz gerekir. Yine de, burada burada bir gagalama ve ara sıra küçük bir kavga doğaldır.

Ancak diğer yanıtların da dediği gibi, yiyeceği yaymak, bolca beslemek veya beslenirken hapsetmek soruna yardımcı olacaktır, ancak her zaman en azından biraz tartışacaklardır.

#2
+3
user6796
2013-11-23 10:06:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ayrı ayrı kapalı yerlerde beslemenin herhangi bir yolu varsa, bu başlamak için en kolay çözüm olacaktır. Birini kümeste kilitli tutmak ve ikincisini dışarı çıkarmadan önce dışarı çıkmasına izin vermek mümkün mü?

Deneyin ve iki anne arasında hangisinin daha saldırgan olduğunu gözlemleyin ve önce onu besleyin. Doğal gagalama düzenini güçlendirerek, kavgaları hafifletmeye yardımcı olabilir.

Yiyecekleri geniş bir genel alan yerine iki alana dağıtırsanız ve iki alan arasında makul bir boşluk bırakacak şekilde her alana bir tavuk yerleştirirseniz, her tavuğu onu terk etme konusunda daha isteksiz hale getirecektir. yiyecek yığınını kaybetme riskiyle diğer tavuğu başka bir yiyecek yığınından kovalamak için yiyecek.

Mümkünse yemek yerken aralarında durun, bir insan çit ve onların ortasında hakem olabilirsiniz. kaçış besleme. Onları övmek veya azarlamak için sesinizi kullanabilirsiniz, tavuklarınızla yakın bir ilişkiniz var gibi görünüyor ve sizden onay ve onaylamama fikrini alacaklar. Bunun tek başına çok az etkisi olsa da, onlarla iletişiminizi geliştirecek ve genel bağınızı artıracaktır. Tavuğumun korkularını yenmesini nasıl sağlayabilirim? sorusuna yanıtta belirtildiği gibi, hayvanlar nasıl ele alındıklarına tepki verir.

Başka bir şey de onları daha düzenli beslemeyi veya daha fazla yem sağlamayı deneyin. Biraz acıkıyorlarsa, bu, yiyecek yüzünden kavga etme olasılığını artıracaktır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...