Soru:
Bir köpeğin kaybıyla başa çıkmak için iyi teknikler nelerdir?
Santa Claus
2013-10-16 04:17:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Köpekler ve sahipleri arasında benzersiz bir bağ vardır. Ama sonunda bu bağlantının kopması gerekir. Sevgili bir arkadaşı (köpeği) kaybetmenin üstesinden gelmek için bazı teknikler nelerdir? Sizi rahatlatmak için başka bir köpek almak iyi bir fikir mi?

*** Moderatör Notu *** * Bu soru altındaki yorumlar genişletilmiş tartışma nedeniyle kaldırılmıştır. Bunu tartışmak için [bu sorunun konusuyla ilgili meta gönderi] (http://meta.pets.stackexchange.com/questions/337/are-questions-about-pet-loss-death-grieving-on-topic) var konu. Lütfen oradaki tartışmaya ekleyin, teşekkürler! *
Bir cevap:
#1
+4
user34
2013-10-16 04:51:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

2009'un başlarında, bana çok yakın olan köpeğimi kaybettim, onu neyin öldürdüğünü bilmiyorduk ama onu yolda ölü bulduk. Aşmak benim için çok zordu çünkü onu çok seviyordum. Asla özel teknikler kullanmadım. Zamanla vefat etti.

Evcil hayvan kaybından kurtulmanızı hızlandırmak için yapabileceğiniz bazı şeyler

  • Köpeğinizin anı plaketini veya işaretini yerleştirin köpeğinizin favori yerinde. Bu şekilde depresyondayken köpeğinize saygı gösterebilirsiniz.

  • Egzersiz yapmak, arkadaşlarla dışarı çıkmak gibi eğlenceli ve en sevdiğiniz aktivitelerle dikkatinizi dağıtmaya çalışın.

  • Köpeğiniz için biraz yas tuttuktan sonra, yeni bir köpek satın alabilir ve parkta yürüyüşe çıkmak, oyun oynamak gibi vefat eden evcil hayvanınızla yaptığınız tüm aktivitelere katılabilirsiniz. getirme vb. (Köpeğinizin yavruları varsa, o zaman bu daha iyi, benim yaptığım şeylerden biri de yavru köpeklere bakabilirsiniz).

  • Kendinizi arkadaşlarınızla çevreleyin Köpeğinizin size ne kadar yakın olduğunu bilen ve kaybınızı anlayan. İyileşmenize yardımcı olurlar

Hayatta her zaman eksiklikler olacağını, ancak hayatın devam ettiğini ve kederinizin zamanla geçeceğini de bilin. Yasın geçmesi için gereken süre, köpeğinizin size ne kadar yakın olduğuna, nasıl öldüğüne ve yaşına bağlıdır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...