Soru:
Hamsterimi yıkamalı mıyım?
user34
2013-11-06 22:30:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hamsterific hamster SSS bölümünü okurken, hamsterlere asla banyo yaptırmamayı okudum.

Bu, hamster dünyasında ahlaksız bir kelime; hamsterler su sporlarını sevmez. Doğa, hamsterlere kürklerinin durumunu korumak için doğal bir yağ sağlamıştır. Bu yüzden tımar etmek için çok zaman harcıyorlar. Yüzebilmelerine rağmen su banyoları tavsiye edilmez. Islak bir hamster üşürse gribe ve muhtemelen ölüme yol açabilir.

Son satır beni gerçekten şaşırttı. Bir hamsterı ıslatmanın ölümüne yol açabileceği sonucuna vardı.

  • Bir hamsteri ıslatmanın onun için ölümcül olabileceği doğru mu?
  • Öyleyse, cilt yağları cildini temiz ve rahat tutmada ne kadar etkilidir?
  • Hamsterimi yıkamalı mıyım?
Evet, bir hamsterı ıslatmanın ölümcül olabileceği doğrudur. Yuvarlanması için güzel bir kum banyosu verin. Evcil hayvan dükkanlarından ticari kum kullanabilirsiniz. ** Suyla yıkamayın **.
Bir cevap:
#1
+8
John Cavan
2013-11-06 22:40:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hamsterler çöl hayvanlarıdır ve çok daha az nem içeren bir ortamda yaşamak için inşa edilmişlerdir. Bu, birkaç düşünceye yol açar:

  1. Sıcak olmaları gerekir. Tüylerine rağmen, soğuk havaya sahip bir hayvan değiller ve bu yüzden soğuğa karşı savunmasızlar.

  2. Çöl kökenleri göz önüne alındığında, doğal olarak su canlıları değiller ve bu yüzden kimse yapmaz. ' Suda yıkanmayı beklemiyorum.

  3. Islak kürk, özellikle buharlaştıkça vücut ısısını düşürebilir, bu nedenle onları ıslatmak, sıcaklığa ihtiyaç duydukları için hastalığa neden olacak kadar üşümeye yol açabilir.

Hamsterim Jack çok temizdi ve kürkü her zaman yumuşaktı. Çabalarının bir sonucu olarak yıkanması veya "kirli" olması konusunda hiçbir zaman endişem olmadı.

Kürkünü temizlemesi için ona uygun kumdan bir küvet vermelisiniz.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...