Soru:
Amerika Birleşik Devletleri'nde safkan yavruların yüzde kaçı satın alınır / kabul edilir?
James Jenkins
2013-12-15 05:54:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Amerika Birleşik Devletleri'nde safkan yavruların yüzde kaçının katı / evlat edinilmiş olduğuna dair güvenilir rakamlar var mı?

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki safkan yavruların çoğunun satılmak veya evlat edinilmek amacıyla yaratıldığını varsayarsak. Benimsenen yer, doğal yaşamlarının geri kalanını yetiştiricilerin evinde geçirmeyi içerir.

Safkan ırklar, seçici yetiştirme süreciyle elde edilen, bir hayvan türünün ekili çeşitleri veya kültürleridir. türler ve cins veya diğer özel hayvancılık hedefleri.

ABD'de bu mevcut sistem ne kadar mükemmel? Canlı, sağlıklı, beyazlatılmış yavru köpeklerin% 100'ü evlere mi yerleştiriliyor?

Güvenilir sayılar elde etmek oldukça zor olabilir, gerçekten imkansızın yanında. Eğitimli bir tahmin umut edilecek bir şeydir. Finlandiya'daki saf üreme kültürü ve zihniyeti hakkında bildiklerime dayanarak, bu sayı% 99,99 ve ABD'de neden farklı olsun anlayamıyorum.
@EsaPaulasto - Sanırım James bir tahminden fazlasını arıyor. Finlandiya için belirttiğiniz yüzdeye yakın olmadığını söyleyebilirim.
Bir cevap:
#1
+5
user9
2013-12-17 04:25:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sayılar, yetiştiriciye, hayvanın nasıl pazarlandığına ve cinse göre değişecek.

Bazı ırklar, yüksek oranda genetik kusurlardan muzdarip oldukları noktaya kadar yetiştirilmiştir. Bu kusurlardan bazıları, köpeğin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesini imkansız kılar. Sorumlu yetiştiricilerin çoğu, tespit edildiklerinde bu hayvanları ötenazi edecektir. Seçici yetiştiricilerde yaygın olan bir diğer uygulama, damızlık olmayan hayvanları kısırlaştırıp onları evcil hayvan olarak satmamızdır. Sorumlu yetiştiriciler, yalnızca talebi karşılamaya yetecek kadar evcil hayvan yetiştirecektir. Bununla birlikte, bazı yetiştiriciler, kaliteli üreme stoklarına odaklanmak için aşırı evcil hayvan stoğunu ötenazi yapıyoruz ve diğerleri bu fazlalığı, hayvanlarına bundan sonra nasıl davranılacağına bakılmaksızın evcil hayvan dükkanlarına satacak.

Evcil hayvan mağazaları var. iş dünyasında para kazanmak ve yavru köpekler gerçekten iyi satıyor ... iyi satmayan şey, küçük bir vitrin kulübesinde 3-6 ay geçirdikleri için davranış sorunları olan ergen köpeklerdir. Büyük zincir evcil hayvan dükkanlarının çoğu, bu ergen köpekleri, hayvanları ötenazi yapan distribütörlerine iade ediyor. Bu oranın yüksek olmadığını sanıyorum, köpeği 2 ay boyunca mağazada sattırmamak için epey bir maliyet var ama sıfır da değil. Bu zincir evcil hayvan dükkanlarından herhangi birinin rakamları yayınlayacağından ciddi olarak şüpheliyim çünkü tüm zincir için rakamların evcil hayvan savunucularını çok üzecek kadar büyük olduğundan eminim.

Diğer sorun, toptan canlı hayvan tüccarları ile ilgilidir. Bunlar arasında yavru değirmenler var, ancak zincir (ve hatta bazen yerel olarak sahip olunan) evcil hayvan dükkanlarını canlı hayvanlarla tedarik eden toptancı dağıtıcıları da var. Bu satıcılar, satmaları daha zor olduğu için 12 haftadan büyük yavru köpekleri istemiyorlar. Bu toptancıların birçoğu sütten kesilmiş hayvanları sağlıklı olandan daha erken alarak 6-8 hafta aralığında daha fazla yavru köpek alabilmeleri için evcil hayvan dükkanlarına götürecekler çünkü en çok satanlar. Erken çekilen bu yavruların bir kısmı sütten kesildikten sonraki ilk birkaç gün içinde ölecektir. 10 haftaya gelmeden bir evcil hayvan dükkanına gönderilmezlerse, ötenazi yapılma şansı çok yüksektir. Yine bunun gerçek rakamları gizli tutulacak.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...