Soru:
Tavşanımdaki pirelerden nasıl kurtulurum?
Jessica Dishaw
2013-10-24 03:59:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İnternetten aldığım çareleri denedim ama işe yaramıyor ve onun hala pireleri var. Başka ne yapacağımı bilmiyorum.

Hangi çareleri denediniz? Evde yetiştirilen mi yoksa ticari mi?
İlgili: http://pets.stackexchange.com/a/1374/356
Dört yanıtlar:
#1
+6
James Jenkins
2013-10-29 20:56:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Değerli Tijesunimi'nin cevabında bazı organik ilaçlar var, eğer uygunsa bunlar ciddiye alınmalıdır. Diğer organik seçenekleri de duydum.

Organik olmayan bir çözüm için, Tavşanlarda da kullanılabilen kediler ve köpekler için satılan birkaç seçenek vardır.

Bu yöntemlerden birini seçerken son derece dikkatli olun, bazıları tavşanlar için ölümcül olabilir

Tavşanlar, köpekler ve kedilerden farklıdır ve ölümcül olabilir Yanlış ürün veya dozaj kullanılması durumunda ortaya çıkar. Karar vermeden önce daima yetenekli bir tavşan bakımı sağlayıcısı olan bir veterinere danışın.

Bizimle kamp yapmaya giden 3 tavşanımız var, genellikle vahşi tavşanların yaşadığı yerlerde. Ayrıca terk edilmiş ve ihmal edilmiş tavşanları kabul eden çeşitli kuruluşlarla gönüllü çalışıyoruz ve bunların farkındayız. Tahmin edebileceğiniz gibi, tüm bu durumlarda parazit riski büyüktür ve organik olmayan bir çözüm en iyi seçim olabilir.

ABD'de reçete gerektiren Devrim (Selamectin) kullanıyoruz ve nispeten pahalı. Bu ürünün kullanıldığı yüzlerce tavşanın farkındayız ve tedaviyle ilgili herhangi bir yan etkinin farkında değiliz.

Yine, hangi çözümü seçerseniz seçin; tavşanlar ve pire tedavilerine aşina olan bir veterinerle konuşun. Kendi araştırmanızı yürütün ve kendi seçiminizi yapmadan önce dikkatlice düşünün.

#2
+4
user34
2013-10-24 04:42:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tavşanınız için pire tedavisi

  • Tavşanı düzenli olarak bir pire tarağı ile tarayın.

  • Tavşanınız evde kalırsa, evinizin de istila edilmiş olması mümkündür, bu nedenle evinizi de tedavi edin.

  • Ayrıca pireler sirke kokusunu çok rahatsız edici buluyor ve Aynı zamanda çevreyi onlar için çok asitli hale getirir, bu nedenle tavşanı suyla karıştırılmış sirke ile tımar etmek pireleri de önler

  • Tavşanınız kafeste kalırsa, kafesin temizlendiğinden emin olun ( tercihen sıcak suyla) ve kafesin çevresini düzenli olarak vakumlayın.

Sirkeye ek olarak pire iten diğer bazı şeyler de Nane Yağı , Tarçın, Limon Otu.

Ev yapımı bir pire tuzağının nasıl yapılacağını öğrenmek için bu makaleye de bakın.

#3
+3
jk.
2013-11-02 01:07:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İdeal olarak Selamectin (Birleşik Krallık marka Stronghold - Pfizer ETA tarafından üretilen: James tarafından önerildiği üzere ABD markası gibi görünen Revolution) veya Imidaclopromide (İngiltere markası Advantage - Bayer tarafından üretilmiştir) içeren bir ürün kullanmak isteyeceksiniz. bunlar pireler dahil bir dizi parazite karşı etkilidir.

Tezgah üstü "leke" tedavilerinin çoğu nispeten iyi huylu maddeler veya Ivermectin (Birleşik Krallık marka Ivermec) içerir, bu da pire ve bitlerin tedavisinde çok etkilidir (Bu, kullandığınız tedavilerin neden işe yaramadığı olabilir. İşe yaramaz!).

Fipronil (İngiltere markası Frontline) pirelere karşı etkilidir, ancak küçük veya genç tavşanlarda advers reaksiyon raporlarının sayısı nedeniyle bir üretici uyarısı taşır, bu nedenle dikkatli kullanılmalıdır.

Kaynak - Tavşan Tıbbı Ders Kitabı, Frances Harcourt-Brown, ISBN 0 7506 4002 2

#4
+2
TugboatCaptain
2013-11-07 03:33:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dur, bir veterinere git. Kediler için Devrim gibi bir ilaç yazacaklar.

Yerel bir mağazadan hazır satılan pire kontrolünü almaya çalışmayın ; tavşanını öldüreceksin. Tavşanlara zarar vermeyen sadece 3-4 özel marka vardır ve dozaj çok önemlidir. Yalnızca tavşanlar gibi "egzotik" hayvanlar için eğitilmiş bir veteriner size uygun dozu verebilir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...