Soru:
Yumuşak meyveleri örtülü bukalemunla beslemeli miyim?
Jace Cotton
2013-11-25 22:56:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kısa süre önce örtülü bir bukalemun satın aldım ve muz veya başka bir yumuşak meyve yiyip yiyemeyeceğini merak ediyordum. Bitkileri ve bitkileri yiyeceğini okudum, ancak şimdiye kadar muzlar hakkında hiçbir şey okumadım.

Muz bir bakkaldan satın alındığı için ilk endişem sağlık faktörü olacaktı, bu yüzden muhtemelen bir şekilde genetiği değiştirilmiş. Bu özellikle bukalemun için kötü mü yoksa endişelenmem gereken başka bir şey var mı?

Bu soru muzla sınırlı değildir ve çilek, kivi, üzüm, portakal vb. gibi yumuşak meyvelerle ilgilidir.

Bu soru aynı zamanda herhangi bir özel bukalemun türü.

Bukalemun meyvelerinizi beslemek istemenizin özel bir nedeni var mı? "Bitkileri ve bitkileri yiyeceğini okudum" dediğinizde, bu bana çiçeklerin, meyvelerin, tohumların veya tahılların değil, bitkinin yeşil kısmını (yapraklar, gövdeler) ima eder.
@JaceCotton Dürüstçe söyleyebilirim ki, siz sürüngen / amfibiler bana çok şey öğrettiniz ve ihtiyaçlarının ne kadar karmaşık olduğuna gözlerimi açtınız: http://pets.stackexchange.com/a/1542/87 gerçekten çok ilginç, bu evcil hayvanları araştırmaktan zevk aldım
@Skippy evet çok ilginçler. Kaplumbağaya güzel cevap. Birkaç yıl önce sahiptim. Gerçekten çok temiz hayvanlar. :)
Iki yanıtlar:
#1
+7
John Cavan
2013-11-26 01:41:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Örtülü bukalemunun yaprakları yemesinin nedeni diyet için değil, su içindir ve esaret altında suya erişiminin zayıf olacağını düşünmüyorum. Bu nedenle, diyet açısından bir böcek yiyicidir ve diyet ihtiyaçları için böcekler, genellikle cırcır böcekleri ile beslenmelidir. Her halükarda, sunulan meyveyi yiyebilir ya da yiyemeyebilir, ancak bukalemunun yerine cırcır böceklerinin (ve diğer böceklerin) bu tür şeylere yüklenmesinden daha iyi olursun.

Balmumu kurtları ve diğerleri genellikle cırcır böceklerinden daha besleyicidir, ancak vitamin tozları yardımcı olur.
#2
+3
Spidercat
2014-02-14 10:46:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Örtülü bukalemunlar böcekçil olarak kabul edilir, yani diyetleri böceklerden ve böceklerden oluşur. Küçük kertenkeleleri ve diğer küçük omurgalıları yediklerini duymuş olsam da, kendinize herhangi bir şeyi kemiklerle beslememenizi öneririm çünkü çarpma riski taşır (sürüngen bir şeyi sindiremediğinde ve sindirim sistemini tıkadığında).

Bazı yaşlı bukalemunların yapraklı yeşillikleri yediğini de duydum, bu yüzden denemek istersen yapabilirsin. Yine de, lahana gibi daha besleyici zengin yeşilliklere sadık kalırdım. sürüngenler yiyeceklerini ezmek kadar çiğnemedikleri için onları beslemeden önce biraz ayırmak da iyi bir fikirdir.

John'un dediği gibi, böceklerinizi beslemekten çok daha iyi olursunuz bukalemunlarınızın almasını istediğiniz tüm besin maddelerine sahip olduklarından emin olmak için. Dahası, besinleri daha yüksek olduğu için sebzeleri meyvelerden daha fazla kullanmanızı öneririm, aynı zamanda iyi olan ve teknik olarak meyve olan kabak hariç. Ayrıca, cırcır böcekleri için kullandığım Fluker'in Turuncu Küpleri gibi, programın bir kısmını ondan çıkarmak istiyorsanız, onları önceden hazırlanmış bir formülle besleyebilirsiniz.

Yapabileceğiniz başka bir şey Haftada birkaç öğün böcekleri kalsiyum tozuyla toz haline getirin. Toz alma bağırsak yüklemesinden daha fazla kalsiyum sağladığı ve bağırsak yüklemesi daha fazla vitamin sağladığından, genellikle toz alma böcekleri bağırsak yüklemesini tamamlamak için kullanılır. Bukalemunların büyümesine ve gelişmesine yardımcı olduğu için genç olduklarında daha önemlidir. Daha yaşlı bukalemunlar haftada bir kereden fazla kalsiyum tozuna ihtiyaç duymazlar, belki daha da az.

Onları beslemek için bazı iyi temel böcekler şunlardır: cırcır böcekleri, yemek kurtları, dubia hamamböcekleri, ipekböcekleri ve peygamberdevesi.

Onları besleyebileceğiniz diğer böcekler, ancak belki de bir tedavi olarak daha fazlası: balmumu kurtları, güveler ve küçük sopa böcekleri duydum.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...