Soru:
Yetişkin bir köpeği nasıl eğitirim?
user6796
2013-11-08 09:19:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu soru Köpeğim bir şeyleri yok ediyor ve ben işteyken içime işiyor. Onu nasıl durdurabilirim? bunu sormamı sağladı.

RSPCA Vic Australia'nın belirttiği gibi, bir köpeği sandıkla eğitmek için bazı nedenler:

Sandık eğitimi birçokları için yeni bir kavramdır, ancak yetişkin köpekler ve yavru köpekler için çok etkili bir eğitim aracıdır. Köpeğinizi sandığı kullanması için eğitmek biraz zaman ve çaba gerektirebilir, ancak çeşitli durumlarda faydalı olabilir. Örneğin, yeni bir köpeğiniz veya yavru köpeğiniz varsa, bir sandık ona evin sınırlarını öğretmenin ve onu güvende tutmanın harika bir yoludur. Arabayla seyahat ederken, veterineri ziyaret ederken veya köpeğinizi kapatmanız gerekebilecek başka herhangi bir zamanda (örn. Ameliyattan sonra veya yaralandıysa), köpeğiniz olmaktan zevk almak için eğitilmişse çok daha kolay ve daha güvenlidir. bir sandıkta.

Bir köpek yavrusu, bir sandıkta uyuması ve uyuması için eğitmek çok daha kolaydır.

Yetişkin bir köpek sandıkta nasıl eğitilebilir?

Bir cevap:
#1
+12
maple_shaft
2013-11-08 21:37:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sandık eğitimi veya bu konudaki herhangi bir eğitim, yavru köpeklerin yetişkin köpeklerden daha iyi hale getirilmesi gereken bir şey değildir. Gerçekte köpekler köpektir, ancak yetişkin köpeklerin eğitilemez olduğu izlenimi, bazı yetişkin köpeklerin eğitim başlamadan önce yavaş yavaş öğrenilmesi gereken yanlış davranışları zaten öğrenmiş olmalarından kaynaklanmaktadır. Tavsiyeler, köpeğin yaşına bakılmaksızın nispeten aynı olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar:

Olumlu Duyguları ve Ödülleri İlişkilendirin

Köpeklerin anıları büyük ölçüde duygulara dayalıdır. Belirli bir aktivite veya durum, ya pozitif bir duygusal tepki ya da korku gibi olumsuz bir duygu uyandırır ve köpeğin bunu rasyonelleştirme yeteneği yoktur. Bir konum olarak sandık, olumlu mutlu duygularla ilişkilendirilmelidir.

  • Öncelikle ve en önemlisi, sandığın köpek için doğru boyutta olmasını sağlayın, bacakları dönün.

  • Onlara üzerinde uyuyabilecekleri rahat bir yatak veya minder verin. Sessiz, boş evde, yapacak bir şeyleri olmayan kapalı bir alanda yalnız kaldıklarında uyuyacaklar.

Antrenman yaparken küçük başlayın. Bir ikram kullanarak, onları kasaya biraz çekin, içeri bir veya iki ayak girdiklerinde onları yala. Bu reklamı mide bulantısını, köpek bir muamele umuduyla kendi başına istenen eylemi başlatana kadar tekrarlayın. Rahat oluncaya kadar yavaş yavaş onu daha fazla tekrarlayarak cezbedin. Sadece köpek sandığın içinde tamamen sakin ve rahat göründüğünde ödül verin. Köpek tamamen içeri girdikten sonra kapıyı kapatın ve biraz bekleyin. Köpek kısa bir süre sakin kalırsa ödülü verin ve kapı kapalıyken zamanı yavaşça artırmaya başlayın.

Buradaki son adım, kapıyı kapatıp kısa bir süre odadan çıkmaktır. Çabucak dönün ve sakinlerse köpeği ödüllendirin. Paniklemeye başlarlarsa bir adım geri atın çünkü belki de henüz bu adıma hazır değillerdir. Köpeği tüm zaman boyunca sakin ve rahat kalarak en az 5 dakika boyunca sandıkta yalnız bırakana kadar odadan çıktığınız zamanı yavaşça artırmaya başlayın. Bu noktada, siz ve köpek muhtemelen yorulacaksınız, bu yüzden günün geri kalanını alın ve yarın ikram olmadan ama şefkatle tekrar deneyin. Köpek bu noktada muhtemelen sandığa çok iyi gidecektir.

Heyecanlı bir ruh hali veya korku ve endişe vermeyin

Sandıklar bir köpek için korkutucu olabilir. buna alışkın değil. Sabırlı olun ve zihinsel engelleriyle yüzleşmeye zorlayarak korkularını yavaşça aşın. Pek çok köpek davranışçısı, bir köpeğin korkusuyla başa çıkmanın en insani yolu konusunda hemfikir olmadığından, bu tartışmalı bir yaklaşımdır, ancak bu, kendim için son derece iyi çalışan çok doğrudan bir yoldur. Bir köpeğin korkuyla başa çıkmasının en iyi yolunun korkmasına neden olan şeylere karşı duyarsızlaştırılması olduğuna inanıyorum.

Olumsuz tepkiler, köpeğin bir sonraki adıma geçmeye tam olarak hazır olmadığı anlamına gelir. Bir adım geri atın ve köpeği yalnızca sakin ve rahat göründüğünde ödüllendirin.

Kasayı ASLA Ceza olarak kullanmayın!

Negatif ruh halinin ilişkilendirilmesini istemezsiniz sandık ile. Kabul edelim, köpekler zaman zaman küçük serserileri ağırlaştırabilir. Köpeği sırf sizi yalnız bırakması için sandığa koyma dürtüsüne direnmelisiniz ya da istenmeyen davranıştan dolayı onu "mola" ile cezalandırmalısınız. Bu, sandık eğitimini sabote edebilir.

Köpeklerin "in", sıcak, güvenli, rahat ve güvenle uyuyabilecekleri bir yere sahip olmaları doğal bir içgüdüdür. Köpekler, yuvalarında işemeye veya dışkılamaya karşı içgüdüsel bir isteksizliğe sahiptir. Sandıklarının "yuvaları" olduğu tavrını beslemek istiyorsunuz. Bu, sakin olacakları ve siz evden çıkarken sandıklarına girme olasılıklarının azalacağı anlamına gelir.

Ayrılma Kaygısını Dikkat Edin!

Köpeğinizin ayrılık kaygısıyla sorunları varsa o zaman sandık eğitimi onlar için ters yönde verimli olabilir. Sandık eğitimine başlamadan önce bu sorunları çözmeye çalışın.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...