Soru:
Tavşanımı tuvaleti kullanması için nasıl eğitebilirim?
James Jenkins
2013-11-08 22:23:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir tavşanı kırmak için neyin gerekli olduğunu biliyoruz ki, bir tavşanı eğiten çöp kutusu bir kediye çok benziyor. Kedimi tuvaleti kullanması için nasıl eğitebilirim? 'den kedilere tuvaleti kullanma eğitimi verilebileceğini biliyoruz.

Kişisel deneyimlerime dayanarak tavşanların ayakları kaygan yüzeylerde kediler gibi rahat olmadıklarını biliyorum, bu yüzden bir tür kaymaz koltuk gerekli olacaktır. Ayrıca kolayca sandalye veya kanepe yüksekliğine sıçrayacaklarını da biliyorum, bu yüzden teoride mümkün görünüyor.

Klozet kullanan bir tavşanın vakası var mı? Bir girişimde birinci şahıs deneyimi olan var mı?

"Denememelisin" cevaplarından gerçekten hoşlanmıyorum ... ama bu durumda uygun olabileceğini düşünüyorum. Sanırım yanıtlamadan önce başka bir fikrin olup olmadığını bekleyip göreceğim.
Bu hem tavşanın hem de tuvaletin yüksekliğine bağlı değil mi?
Kedilerle yaptığım halde çöreğimle hiç denemedim, bu yüzden doğrudan cevap veremiyorum. Sahip olacağım endişe çeviklik. Tavşanlar zıplayabilir, ancak kedilerin çevikliği veya el becerisine sahip değiller ve bu kaygan bir yüzeydir. Bunu riske atmam.
Peki ya sekotroplar? Bunu yapmanız tavsiye edilir mi? Yoksa tavşanı gündüz tuvaleti kullanması için mi eğitiyorsunuz?
@JohnCavan - çöreklerinizi tuvalete koymak kolay olmalı; öte yandan tavşanlarınız ...
@Skippy-psI'mawoman Cecotropes, bir çöp kutusu etkinliği değildir. Genellikle uyku yerindeyken, doğrudan kaptan tüketime giderler.
@JamesJenkins - Sadece onları ne zaman tükettiklerini açıklığa kavuşturmak için doğrudan tüketiyorlar. Pek çok tavşan, diğer dışkılar gibi tüketmeleri ve ziyan etmeleri gerekenden daha fazla Çekirdek üretirler.
Bir cevap:
#1
+4
user9
2013-11-12 21:44:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu muhtemelen iyi bir fikir değil.

Birincisi, insan banyosunda gerçekleşen faaliyetlerin doğası gereği, ortalama bir insanın düzenli olarak temas etmediği yerler var. sıvıları ve mikropları toplayabilen temel. Tuvaletin yerle buluştuğu dikiş yeri gibi bu tür yerler, tavşanların keşfetmeyi sevdiği yerlerdir. Tavşan sistemleri hassastır ve yabancı mikroplar bir tavşan sistemini tahrip edebilir ve potansiyel olarak ölüme neden olabilir. Çok fazla önlem almak için tavşanlarımı banyodan uzak tutuyorum.

Diğer bir endişe de tavşanların kediler kadar çevik olmaması. Bu, oturma alanında dengesini kaybeden bir tavşanın kendisini su ve herhangi bir temizlenmemiş atıkla birlikte havzada bulmasının çok daha muhtemel olduğu anlamına gelir. Evcil tavşanlar, onları temizlemek ve kurutmak için orada değilseniz ıslanmakla uğraşmaya alışkın değildir, bu, kürkleriyle ilgili başka sorunlara yol açabilir ve potansiyel olarak tavşanın şoka girmesine neden olabilir.

Tavşanlar çöp kutularındayken saman yemeyi severler. Başarılı çöp kutusu eğitimi neredeyse her zaman, samanların dışkı üretirken tüketilebilmesi için konumlandırılmış bir saman kaynağı içerir. Başıboş veya kusurlu saman, çöp kutusunun zeminine taşınır ve burada çöpün geri kalanıyla kompostlaşır. Tavşanı tuvaleti kullanması için eğittiğinizi varsayarsak (düşünülebilir), tuvalete saman koymazsanız ( diyet gereksinimi) tavşan otu olan tesisleri kullanmayı tercih edecektir. Tuvalete saman eklerseniz, sıhhi tesisat sisteminizin ekstra lifi takdir etme olasılığı düşüktür.

Ayrıca bunun için gerçekten pratik bir neden yok. Tavşanların çoğu temizdir ve lazımlıklarını çoğu zaman aynı yerde bırakırlar. Bunu yapmaları için onlara bir çöp kutusu verirseniz, karışıklıklarının çoğunu orada bırakacaklardır. Başka yerlerde bıraktığınız dışkılarla ilgili herhangi bir sorun, topuzu tuvaleti kullanmak üzere eğiterek hafifletilmeyecektir. Büyük olasılıkla ya bölge işaretlemesi ya da tavşanların insanlar gibi kontrole sahip olmadığı gerçeğidir. Tavşanı tuvaleti kullanması için eğitebilirseniz, bunların hiçbiri değişmeyecek.

Son olarak, tavşan bırakma, oluşturduğunda bir süper gübre haline gelir. başa çıkmak zor.

Harika cevap, tavşanların çöp kutusundayken saman yemeyi sevdiklerini ve bu aynı zamanda tuvalette de sorun olur mu?
@JamesJenkins - Ben bir ev tavşanı uzmanı değilim. Tavşanlarımızın çoğu kafeslerde yaşıyor ve temizlenmesi kolay bir alanda oyun oynamak için dışarı çıkıyor. İşlerinin çoğu kendi tepsilerine yapılır. Eğer bunu cevap ücretim olarak değiştirebilirseniz. En iyi ihtimalle, denersem garip görünecek ve muhtemelen aradığınız noktayı veremeyeceğim.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...