Soru:
Kedimdeki yeni çiğ / kabuklanmış burun yaralanmasını nasıl tedavi ederim?
Dennis Graves
2013-12-07 00:00:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kedilerimden birinin deri bölümünde burnunun çiğ bir kısmının olduğunu fark ettim. 'Oyun' sırasında tıslama / düşük hırıltıya girdiğim iki kedinin olduğu bir geceden sonra ortaya çıktı.

Kedi normal davranıyor ve acı çekiyor gibi görünmüyor, ancak bir çizik gibi görünmediği ve kedinin yaklaşık 1 / 3'ünü kapsadığı için buna neyin sebep olduğunu bulamıyoruz burun.

Burnunun enfekte olmamasını sağlamak için almam gereken özel önlemler var mı, yoksa bu veteriner ziyareti gerektiren bir şey mi?

şimdi iyi mi aynı şey kedime de oldu. Onu veterinere götürdün mü? Deri kısmı yırtılmış gibi görünüyor.
@AmirK Bir süre sonra ortadan kalktı. Ona göz kulak oldum ve daha kötüye gitmediğinden emin oldum ve sonunda iyileşti.
Bir cevap:
#1
+8
Zaralynda
2013-12-07 00:54:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Taze (küçük) bir kedi yaralanması için ilk yardım, alanı tatlı suyla (hidrojen peroksit olmadan) temizlemektir. Burun, dudak ve pençe pedlerine ya% 100 shea yağı ya da vazelin uygulayacağım (yalayıp düzelebilecekleri bir şey).

Önümüzdeki birkaç gün yaralanmaya dikkat edin enfeksiyon kaparsa, kedinizi veterinere götürmeniz gerekir. Kediniz herhangi bir sıkıntı belirtisi gösteriyorsa (nefes nefese kalma, uyuşukluk, saklanma, ağlama), veterinere gitmeniz gerekir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...