Soru:
Köpeklerin klorlu suda yüzmesi güvenli midir?
Baarn
2013-10-31 00:13:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Labrador sahipleri, köpeklerinin en azından eser miktarda su, bulanık göletler, çamurlu su birikintileri vb. içeren her şeye atlamasına büyük olasılıkla aşinadır.

Belirli bir tür amip, köpeğin yalnızca klorlu suda yüzmesinin en güvenli olması gerektiği fikrini gündeme getirdi. Cevap o zamandan beri düzenlendi, ancak yine de sorunun ilginç olduğunu düşünüyorum.
Çok fazla yutmadığınız sürece klorlu suda yüzmek insanlar için güvenlidir. Bunun köpekler için de geçerli olduğunu varsayıyorum, ancak bir köpeğe su yutmamasını söylemek zor. Bir köpeğin klorlu bir havuzda yüzmesine izin vermek güvenli midir?

Anekdot olarak, puglarımızın klorlu suda (can yelekleriyle) yüzdüklerini ve koku dışında hiçbir sıkıntı belirtisi göstermediklerini söyleyebilirim.
Bir cevap:
#1
+8
user34
2013-10-31 00:35:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu, sudaki klor miktarına bağlıdır. Kimya dersinden hatırladığım kadarıyla, klor suyu arıtmak için kullanılır, bu nedenle klorlu su, kimyasal bir denge varsa köpeğiniz için zararlı değildir. Bu yüzden klorun çok fazla olmaması önemlidir.

Ancak, fazla klor varsa köpeğiniz suyu içerse hastalanır. Su içmese bile cildinde tahriş olabilir ve gözüne su kaçarsa göz problemleri yaşayabilir.

PH seviyesinin 7,2 ile 7,5 arasında olduğundan emin olun güçlü >

İkinci olarak cilt tahrişi ve göz problemleri meselesi, sadece içmeyle ilgili değil, ama bazı cinslerin diğerlerinden çok daha hassas ciltleri var, bu yüzden genel olarak dikkatli olmak ve yüzmenin herhangi bir zarara yol açıp açmadığını kontrol etmek meselesi sanırım. sadece durumla yavaş yavaş rahat edin


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...