Soru:
Bir haftalık bir köpeği pişmiş et veya balıkla besleyebilir miyim?
drs
2013-12-05 01:59:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bazen bir haftalık buzdolabımda et veya balık pişirdim. Bu yiyeceğin yeniden ısıtılmadan bir köpeği beslemesi güvenli midir? Yeniden ısıtıldıktan sonra köpeği beslemek güvenli midir?

Onu yer misin?
@JoshDM Hayır, yapmam.
@JoshDM bu gerçekten bir tartışma değil, tamamen çikolata yerim ama köpeğim yememeli. Köpekler, eski ve çürümüş şeylerle insanlardan çok daha iyi başa çıkabilir.
Sadece bir hafta içinde buzdolabınızda pişmiş bir et parçası çürürse, yeni bir buzdolabı alın. Anlaşılan o yaşlı olan hatalı.
Bence, bir köpeğe sahip olmayı karşılayabiliyorsan, kesinlikle taze yiyecek alabiliyorsun. Taze yiyeceğin varsa, riske atmam.
Iki yanıtlar:
#1
+10
John Cavan
2013-12-05 06:04:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bilinmesi gereken bir şey, vahşi hale gelen köpeklerin çöpçü oldukları biliniyor 1 ve bu nedenle mutlaka taze, bozulmamış et yemiyorlar. Bu açıdan, köpeklerin bizi çok hasta edip öldürebilecek etleri yiyebildiklerini anlayabilirsiniz. Köpeklerin bunu yapabilmesinin nedeni midelerinin çok asidik olması ve köpeğin doğal biyolojisinin zararlı bakterileri yok etmesine izin vermesidir.

Bu nedenle, köpeğinizi etle beslemenin muhtemelen güvenli olduğunu gösteren kanıtlara rağmen, yapacağımı bilmiyorum. Genel olarak, eğer zaten dengeli bir dizi yemek ve atıştırmalık alıyorsa, sadece eti fırlatırdım. Risk düşük olabilir, ancak yine de gerçek bir değeri yok.

1 The Behavioral Biology of Dogs, edited by P. Jensen, 2007, sayfalar 157-158

#2
+5
user6796
2013-12-05 08:34:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu noktada bir köpek eti beslemenin uygun olup olmadığını söyleyecek kesin bir zaman çerçevesi yok. Etler çözülmüş ve hijyenik olarak hazırlanmış mı? Buzdolabında saklandı mı? Onunla başka hangi yiyecekler hazırlandı (çünkü bazı yiyecekler diğerlerinden önce patlayacak)? Bu ne tür bir et? Pişirildiğinde et ne kadar tazeydi?

Köpekler, bir insanı hasta edecek pek çok şeyi yiyebilir, bazı büyük örnekler, köpek kakası yiyebilir ve hastalanmadan tuvaletten içebilirler. Herhangi birinin yapabileceğinden şüpheliyim. Bizden daha yüksek düzeyde bakteri içeren yiyecekleri sindirmeyi başarabilirler. Bunu söyledikten sonra bakteri tabağı ile beslenmelerine gerek yok.

  • Kullandığım genel kural şu, kokuyor mu? Görünüyor mu?

Kokuyorsa, bu kokunun bakterilerden geldiği anlamına gelir ve bunu köpeğinize beslememenizi tavsiye ederim.

Et bir kişi için kuru ve bu kadar tatsız görünüyorsa, bu, bir köpeğin bundan hoşlanmayacağı anlamına gelmez. John'un cevabında söylediği gibi köpekler çöpçü olabilir. Ancak, yeşilse veya üzerinde büyüme varsa, fırlatın. Herhangi bir bariz bakteri belirtisi var ve bu köpeğiniz için iyi bir şey değil.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...