Soru:
Bir tavuğu kestirmenin olumsuz etkileri nelerdir?
user34
2013-12-12 06:03:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Erkek tavuklarımdan biri sorun çıkarmayı seviyor ve neredeyse her zaman diğer yumuşak erkek tavukla kavga ediyor. Okuduğum bir makale, bu tür vakalarda inatçı erkeği zayıflatmanın geçerli bir seçenek olduğunu söyledi.

Bunu yapmadan önce, zayıflatma sürecini tam olarak anlamak istiyorum, bazı makaleler okudum ancak yine de bazı konularda tavsiyeye ihtiyacım var.

Olumsuz etkileri nelerdir (sağlık ve davranışsal) tavuğumun üzerinde ne kadar zayıflayacağı ?.

Iki yanıtlar:
#1
+12
virtualxtc
2013-12-12 09:36:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gaga kesimi, kuşlarda önemli bir bilgi kaynağı olan gagada her zaman duyusal girdiden yoksun kalmaya neden olacaktır ve nihai amaç, genetik, barınma koşulları ve yönetim yoluyla gaga kesiminden tamamen kaçınmak olmalıdır. - Philip C. Glatz, ed., Gaga Kırpma, 2005, s. 77.

Zayıflamaya karşı argümanlar şunlardır:

  1. Zayıflatma genellikle uygunsuz bir şekilde yapılır ve bu gibi durumlarda tavuk için kronik olarak acı verici olduğu görülmüştür.
  2. Debeaking, yiyecek aramayı çok zorlaştırır.
  3. Zayıflamak, tavuğun normal yemesini engeller.
  4. Debeaking, yemeyi zorlaştırır.
  5. Bazı mal sahipleri, zayıflamanın tavuğa fizyolojik olarak zararlıdır ve kuşların şoka girmesine ve skittish

Sources:

#2
+9
symbol
2013-12-16 10:42:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zaten mükemmel bir yanıt aldınız, ancak ben sadece gaga kesiminden kaçınılması gerektiğini düşündüğüm tavsiyemi eklemek istedim.

Ayrıca, horozların kümelenmesini şiddetle tavsiye ederim. Bazı istisnalar olsa da, genel olarak, iki erkeği bir arada barındırmak saldırganlıkla sonuçlanacaktır. Gaga kesimi, saldırganı ana "silahından" mahrum bırakabilir, ancak başka sorunlara (yeme güçlüğü, vb.) Yol açabilir ve hiçbir şekilde optimal bir çözüm değildir.

Bu. En iyi cevap gagayı kestirmemek ve bunun yerine sadece bir horoz barındırmaktır.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...