Soru:
Köpekler neden çoraplarla yürümek konusunda rahat görünmüyor?
user1655072
2013-11-13 03:31:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çoraplarla yürüyen köpeklerin YouTube videoları var, burada köpeklerin çorap giyerken yürümekten açıkça rahatsız oldukları. Neden? Referans için örnek YouTube videosu.

Ayrıca, [Kitten Mittens] (http://itsalwayssunny.wikia.com/wiki/Kitten_Mittens). https://www.youtube.com/watch?v=5fP4emqw7O4
üç yanıtlar:
#1
+6
user6796
2013-11-13 03:53:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İlginç, bu videoları hiç görmemiştim.

İlk olarak, çorap giyen bir kişi kaygan bir zeminde zorluk yaşayabileceğinden köpekler (insanlar gibi) dengesini sağlamak için ayaklarındaki tüm pedlerin kullanılmasını gerektirir. yüzey, köpekler de olabilir. Ayrıca, tam oturmayan ayakkabılar giyen insanlar da yürümekte güçlük çekerler. Fazla gevşek ayakkabılar giymeyi düşünün.

Gördüğüm kadarıyla köpekler, genelde çorapları giymekten rahatsız oluyor ve çoğu durumda yürürken çorapları çıkarmaya çalışıyor; dolayısıyla komik yürüyüş. Bağladığınız videoda, köpek çoraplarıyla yürürken huzursuz hissediyor gibi görünüyor ve yürüyüşü, dengesini ayarlamaya yardımcı olmak için genişliyor, bu da çoraplarla yürürken huzursuz hissettiğini gösteriyor.

Bir köpek olduğunda pençeler çok uzar, normal bir yürüyüş şeklini sürdürmekte zorlanabilirler, buna benzer, dengeyi, tutuşu engelleyen herhangi bir şey, özellikle bir köpeğin alışkın olmadığı bir şey komik bir yürüyüş yaratır.

Bazı durumlarda, bebek patiklerinin kullanıldığı ve sıkıca bağlandığı zaman, bu, köpeği daha kolay çıkaramadığı için köpeği daha fazla rahatsız edeceğini, dolayısıyla yürüyüşün daha uzun bir süre tuhaf olduğunu fark ettim. yürümek ve patikleri çıkarmak için mücadele ediyor.

Bu gerçekten köpeğin değil insanın eğlenmesi için.

-1 bunlar amaca uygun tasarlanmış köpek botlarıdır. Köpek / aile bir otelde görünüyor, muhtemelen köpeğin ilk defa bot giymesi gerekiyor.
"Bu gerçekten insanın eğlenmesi için, köpeğin değil." - hayır değil, patikler köpeklerin pençelerinden zararlı şeyleri uzak tutmak için tasarlandı. Bunun en iyi örneği kışın patiklerin patilerindeki tuzu uzak tutmasıdır.
Yine de cevabın diğer kısımları doğru.
#2
+5
Huangism
2015-01-14 21:15:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çünkü köpeklerin pençelerine herhangi bir şey takmaları doğal değildir.

Doğada bu asla olmaz, bu yüzden elbette pençelerine bir şey koyduğumuzda garip hissedecekler. İşin iyi yanı, buna oldukça hızlı alışmaları.

Bu koruyucu teçhizatları, onları yerden koruduğu için köpeğinize takmanız iyi. Örneğin Kanada'da yaşıyorum ve kar yağdığında yollar ve kaldırımlar tuzla doluyor. Koruyucu giysiler giymek, tuzu köpeğin pençelerinden uzak tutacaktır.

#3
+3
Wes H.
2015-01-14 08:52:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunun köpeğin değil, insanın eğlenmesi için olduğuna katılmıyorum. Bazen köpek patikleri gereklidir. Şu durumlarda çok kullanışlı olduklarını buldum:

  1. Köpeğinizin pedleri kesildiğinde veya tahriş olduğunda. Açık havada patik ile yürümek, özellikle de toprakta yürümek enfeksiyonu önleyebilir.
  2. Siz de benim gibi sık kar yağan bir bölgede yaşıyorsanız ve kaya tuzu dışarıda buzlanmayı önlemek için kullanılıyorsa. Bu, bir köpek yastığına zarar verebilir ve patikler bunu önler.
  3. Son olarak, patiklerin iç mekanlar için tasarlanmamasına rağmen, bir zemini güçlü temizlik malzemeleri ile temizlemek gibi kaçınılmaz bir tehlikeniz varsa ve Köpeğinizin bölgede yürümesini engelleyemediğinden, bu patikler kullanışlı bir hale geliyor.

Eminim başka kullanımlar da vardır, ancak bunları kullanmamın üç nedeni bunlar. Komik yürüyüş bazen eğlenceli olsa da, bunları kullanmanın ardındaki amaç öncelikle evcil hayvanınızın güvenliği içindir.

Güzel cevap, cevabınıza [iditarod] (http://iditarod.com/zuma/booties-boots-part-i-by-sanka-w-dog/) eklemek isteyebilirsiniz.
Bu teknik olarak soruyu cevaplamaz, ancak bu, köpeklerin botları giymeye alışmak için zamana ihtiyaç duyduklarını açıklayan bir satır ekleyerek düzeltilebilir.
Haklısın özür dilerim. Düzeltmek zorunda kaldığım bir açıklama dışında, önceden gönderilen cevap mükemmeldi. Daha spesifik olmalıydım, özür dilerim. :)
Sahiplerin eğlencesi için - DOĞRU DEĞİL. Bölgemizdeki kar, köpeğimizin pençelerini kesen keskin buz kristalleri bırakarak donmaları tekrar eritmeye başlar, böylece içeri girdiğinde pedlerin kanamasına neden olur.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...