Soru:
Hangi bitkiler ve hayvanlar bir balık havuzunu doğal olarak oksijenlendirebilir?
user6796
2013-11-10 11:46:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üç tatlı su balığı havuz saksam var. İnsan yapımı bir filtreleme sistemim yok ve balıklar iyi gidiyor. " Açık hava balık havuzumdaki yüzey alanını ve hacmini nasıl dengeleyebilirim?" suyun mevcut yüzey alanına göre atmosferik oksijenasyonu soruyor.

Hangi bitki veya hayvanları yapabilirim? balık havuzlarının doğal olarak oksijenlenmesine yardımcı olmak için ekleyebilir miyim?

Doğal ve insan yapımı filtrasyon / oksijenlemenin artıları ve eksileri ile ilgilenmiyorum.

Bir cevap:
#1
+6
John Cavan
2013-11-12 06:59:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oksijenasyonla ilgili kısa cevap, herhangi bir tatlı su bitkisinin bunu yapacağıdır.

Açıklamak gerekirse ... Bu mevcudiyetten kaynaklanan oksijen, fotosentezin doğal bir yan ürünüdür ve suya batmış bir bitki için sadece istediğiniz yere gidecektir. Git. Ancak, bu döngünün bazı ek avantajları vardır:

  1. Sudaki karbondioksitin uzaklaştırılması.

  2. Balıklarınız için saklanma yeri.

  3. Doğal filtreleme.

Şimdi, mantıksal devam, balıklarınız için hangi bitkiler iyidir? Japon balığınızın olduğunu ve havuz saksılarınızın derin olduğunu bildiğim için daha büyük bitkiler elde edebilirsiniz. Birincil endişe, akvaryum balıklarının fırsatçı yiyiciler olması ve bitkilerinizi kemireceği ve bu nedenle daha büyük, daha sert bitkilerin balık saldırısından sağ çıkma olasılığı daha yüksek olacak. Bazı olasılıklar şunlardır:

Çok daha fazlası var. Japon balığı dostu bitkiler için Google ile hızlı bir arama, size pek çok bilgi verecektir. Ancak saksılarınızı ektikten sonra bitkilere göz kulak olmanız gerekir. Japon balıkları onlar için zordur ve ölü / ölmekte olan bir bitki aslında sistemin durumu ve sağlığı için ters etki yapabilir. Dikkat edilmesi gereken bir şey.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...