Soru:
Köpekleri ülke çapında nasıl taşımalıyım?
Brian Rushton
2013-12-04 22:51:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

English Wikipedia 'ya göre:

Haziran 1983'te Romney ailesi, Romney'nin ebeveynlerinin Beach O'daki kulübesine giderken Belmont, Massachusetts'teki evlerinden ayrıldı. Pines, Ontario, Huron Gölü kıyısında yıllık bir tatil için. Seamus, 12 saatlik yolculuk için ailenin Chevrolet Caprice istasyon vagonunun çatısında bir taşıyıcıyla yolculuk etti. Romney, köpeğin yolculuğunu daha rahat hale getirmek için taşıyıcıya bir ön cam yapmıştı. 650 millik (1.050 km) yolculuk sırasında Seamus'ta bir ishal nöbeti oldu.

İshalin yanı sıra, bu bir köpeği taşımak için uygun bir yöntem miydi? Sahipleri, ülke genelinde seyahat ederken köpekleri taşımak için hangi yöntemleri kullanmalıdır?

Mitt Romney'nin köpeği ne kadar büyüktü?
Sanırım, [Köpeğimle uzun bir araba yolculuğu için hangi stratejinin uygulanacağı] (http://pets.stackexchange.com/questions/511/what-strategy-to-undertake-for-a-long- köpeğimle-araba gezisi? rq = 1) ama aslında bir kopya değil.
İrlandalı bir pasördü: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Seamus_Romney.jpg
Bunun bir kopya olduğunu sanmıyorum, belirli bir köpek taşıma tarzına atıfta bulunuyor.
Uzun cevaplar bekleniyor, ancak sadece kısa bir cevap var: 1.) İstasyon vagonunuzun, SUV veya her neyse, arka kapısını açın. 2.) Arabaya girmek için komut verin. 3.) kapıyı kapatın 4.) Devam edin 5.) Sert su, güneşten korunma ve ara sıra dinlenmelerin olduğundan emin olun, köpeğin turta yiyebileceği yerlerde.
Iki yanıtlar:
#1
+3
user6796
2013-12-05 09:03:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Elementlerden korumanın olmadığı ve rüzgar faktörünün yüksek hızda taşınmasından kaynaklanan bir arabanın çatısında köpek taşımak bir köpek için sağlıklı olmayacak ve hatta insanlık dışı bile olabilir. En azından, sağlıksız olmasa da ajitasyona neden olur.

Avustralya'da, bir adamın ölmesiyle ilgili bir olay yaşadık (bağlantılı makale rahatsız edici olabilir) polis arabasının (kamyonet) arkasında. Bay Romney'nin köpeğiyle benzer bir zaman dilimi boyunca ülkenin başka bir yerine naklediliyordu ve dehidrasyon ve ciddi yanıklardan öldü.

Bir aracın üstüne bir taşıyıcı yerleştirmekle benzer bir düzenleme var makaleden adamı öldüren. Aracın ana kabininden ayrı bir bölme olduğu için sürücünün taşıyıcı koşullarını düzenleme konusunda hiçbir fikri veya yeteneği yoktur.

#2
+3
JoshDM
2014-01-22 23:52:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Arabanın çatısında özellikle bu kadar uzun bir süre köpek tutuyorsanız, onun hava koşullarından korunduğundan, ancak uygun havalandırmaya ve periyodik duraklamalara sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Arabanızın çatısında bir köpek bulundurmak bir güvenlik endişesidir ve köpeğin durumu ile doğrudan temasın olmaması bir sağlık sorunudur. Tahmin edilen sürekli, 12 saatlik, kesintisiz bir dönem için, kesinlikle bir köpeği taşımanın insani bir yolu gibi görünmüyor.

Köpeğin sizinle seyahat ettiğini varsayarsak, en güvenli ve doğru yol bir köpeği kontrollü bir ortamda taşımak: uygun klima veya ısıtma etkinleştirilmiş olarak aracınızın içinde.

Araç

Seyahat eden köpeklerin tepkileri değişebilir, ancak araba kullanmayı planlıyorsanız Köpeğinizle uzun bir süre için, köpeğinizin araç içi davranışını birkaç kısa sürüşle alıştırmalısınız. Durduğu gibi, köpek bir koltuğa, muhtemelen tutması için bir battaniyeyle veya halı kaplı bir alana uzanmalıdır. Halı yoksa ve bir minibüsün içi gibi pürüzsüz bir metal zemin ise, sabit kalabilmesi için kauçuk tabanlı bir yer paspası düşünün. Köpek daha büyükse ve emniyet kemeriyle oturuyorsa, bunu yapın. Fido'yu arabadaki bir köpek taşıyıcıda tutmanız gerekiyorsa, bunu yapın. Bir köpek sandığınız varsa ve onu içinde olmasını istiyorsanız, arabanın içinde kaymaması veya hareket etmemesi için güvenli olduğundan emin olun.

Ekipman / Erzak

Ağır bir sandık getirin köpeğin dinlenebileceği bir battaniye. Bu ona denge için iyi bir tutuş sağlamalıdır. Yanınızda biraz mama ve su ve su için bir içme kabı / kabı getirin. Ağır bir tasma getirin, böylece köpeğiniz onu yürürken tuttuğunuz yerden ayrılmasın. Atıkları toplamak için tek kullanımlık plastik poşetler ve kirlenme ihtimaline karşı bir rulo kağıt havlu ve el dezenfektanı getirin. Biraz bez havlu da getirin.

Köpeğinizin varsa mikroçip bilgileri de dahil olmak üzere kimlik belgelerinin ve aşı belgelerinin yanı sıra köpeğinizin veteriner iletişim bilgilerinin de bir kopyasını getirin.

Besleme

Dinlenme molalarında veya arabada verirseniz, dökülmediğinden emin olun ve su seviyesini düşük tutun. Kendi takdirinize göre mama koyun Köpeğinizin tüketime göre rahatlatma planını normalde nasıl planladığını düşünün.

Dinlenme Durakları

Gezi haritasında dinlenme duraklarını / parkları belirleyin. Çimenli alanlarda / dinlenme molalarında bazı molalar planlayın ve programınızı, köpeğinizin dış dönemlerini genel olarak nasıl planladığınıza dayandırmaya çalışın. Köpeğinizin aşina olmadığı yerlerde tek başına gitmesine izin vermeyin.

İlgili Sorular

Ek yararlı tavsiyeler için aşağıdaki ilgili soruların yanıtlarını kontrol edin:Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...