Soru:
Utangaç bir köpeğin bir kediyi sevmesi
IgnorantCatLover
2014-03-06 07:35:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Köpeklerimden birini çok seven (muhtemelen diğerleri gibi yüzüne çıkmadığı için) çok hoş, iyi huylu bir kedim var. Onunla oturmayı seviyor, ama onun etrafında çok gergin ve panikliyor. Bu köpeğe yaklaşık yedi yıldır sahiptim, bu yüzden onu çok iyi tanıyorum ve yine de ürkek olduğunu biliyorum, ama sanırım onun etrafında paniğe kapılmamasını sağlayabilirsem kediden biraz hoşlanır. Sanırım kediden korkması pençelerinin kullanımından kaynaklanıyor, ancak altı ay önce kaldırıldılar ve hala üstesinden gelemedi. Birkaç kez kedi yaklaştığında onu nazikçe tutmaya çalıştım ama bu durumu daha da kötüleştirdi. Onlardan birini ikramlarla meşgul etmek de nedense pek yardımcı olmuyor.

Bu konuda herhangi bir fikri olan var mı?

Onlara bir ilişki kurmaya çalışmam. Görünüşe göre köpeğiniz, yasadışı ilan edilmeden önce kedinin ısrar ettiği saygıyı kediye veriyor. Onlara baskı yapmazsanız, kendi başlarına arkadaş olmaya karar verebilirler. Köpeği içine itmeye çalışırsanız, muhtemelen köpeğin kediden daha fazla uzak durmasına neden olacaktır.
@BethWhitezel bu bir yorumdan çok bir cevap gibi görünüyor, onu bir cevap yapmalısınız.
Bir cevap:
Beth Whitezel
2014-03-11 09:57:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Onlarla ilişki kurmaya çalışmazdım. Görünüşe göre köpeğiniz, kediye, kedinin pençesini kaldırmadan önce ısrar ettiği saygıyı veriyor. Onlara baskı yapmazsanız, kendi başlarına arkadaş olmaya karar verebilirler. Köpeği içine itmeye çalışırsanız, muhtemelen köpeğin kediden daha fazla uzak durmasına neden olacaktır.

Kediler hakkında pek bir şey bilmiyorum ama gördüğünüz şey, kedinin köpeği sevmesidir çünkü köpek kediyle hiç ilgilenmez. Yani kedi için bu köpek baskıya gerek olmayan bir durumdur. Köpek için bu yüksek basınçlı bir durumdur. Onları yalnız bırakırsanız, köpek zamanla kediye güvenebileceğini anlayabilir. Ya da olmayabilir, ancak durumu zorlamaya çalışırsanız büyük olasılıkla köpek için daha fazla baskı yaratmış olursunuz, bu yüzden kediden daha fazla uzak durur.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...