Soru:
Sessiz sesli bir kedi için Kedi Vokal Egzersizleri?
Hristo Valkanov
2014-08-18 22:50:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tamam, bunun biraz tuhaf olduğunu biliyorum ama işte burada: Kedim için herhangi bir tür vokal alıştırması var mı?

Backstory: Birkaç kedim vardı ve mırıldandığını duymak hoşuma gitti. mew vb. Sorun şu ki, şu anki kedimin sesi ... zayıf mı?!?

Ben ve eşim onu ​​evlat edindiğimizde, pembe gözü ve gripten yaklaşık 2 aylıktı. Onu sağlığına kavuşturduk ve şimdi oldukça sağlıklı görünüyor (şimdiden 6 ayı var), ancak sahip olduğum önceki kedilerle karşılaştırıldığında, miyavlamaları sefil görünüyor. Benim endişem, küçük bir kedi yavrusuyken hastalık nedeniyle ciğerlerinin gelişmemiş olması (şu anda 2 kg gibi).

Şimdiye kadar ona her ıslak mama hazırladığımda onu "yalvarıyorum" ve yeterince yüksek sesle çiğnemeye her başladığında ona dolu bir kase ödüllendirin. Ancak yeterli görünmüyor.

Sorum şu:

Yapabileceğim başka bir şey var mı ve zayıf sesi için endişelenmeli miyim?

Televizyonuma göre, tek gereken biraz miyav karışımı ve siz onlara verene kadar şarkı söylemeye başlayacaklar.
Bir cevap:
Zaralynda
2014-08-18 23:14:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Akciğer gelişimi ile ilgili kaygı

Kedinizin sağlığı konusunda endişeleriniz varsa, kedinizi vejetaryenlere götürmelisiniz. Veteriner, kedinizin akciğerlerinin sağlıklı olup olmadığını ve iyi çalışıp çalışmadığını belirlemek için kedinizin nefes alışını dinler ve fotoğraflar (röntgen veya diğer taramalar) çekebilir. İnternet üzerinden yapamayacağımız bu tür bir araştırma çalışması veterineriniz tarafından yapılmalıdır.

Ses seviyesi

Çoğunlukla Siyam kökenli kedilerim var ( sivri ceket ve mavi gözlerle görsel olarak fark edilir, ancak buradaki ilgili özellik, Her Zaman Konuşmalarıdır). Siyam olmayan bir kedimiz var.

Bir kedi yavrusu olarak, nesnelerin üzerine ve dışına atlarken sevimli küçük cıvıltı sesleri çıkardı, ancak miyavlamadı. Daha sonra, Siyam popülasyonumuz arttıkça (ve yaşlandıkça), cıvıltılar kayboldu ve o da herkes gibi miyavlamaya başladı.

Genellikle yanıltıcı bir şekilde "sessiz miyav" olarak adlandırılırlar. Kedi miyavlıyor gibi görünüyor, ancak hiçbir şey duyamıyoruz. Miyav sesi duyamayacağımız kadar yüksek (kedi bunu iyi duyar). Miyavlamasını duyabildiğimizde, Siyam'dan daha yumuşak, daha yüksek perdeli ve daha gevrek ses çıkarırlar.

Kedime (ve belki de kedinize) olduğundan şüphelendiğim şey, bazıları / tümü miyav sesi, onu duyamadığımız aralıktadır. Kedinizin miyav sesi tamamen iyi olabilir, ancak tüm sesi duyamazsınız!

Durum buysa, kedinizi miyavlamayı "alçaltmak" için eğitmenin bir yolu yoktur. Bu sadece sahip olduğu ses türü.

Zaten bir veterinere götürdüm. Veteriner, onun iyi olduğunu ve kedinin can sıkıcı bir mew olmadığı için mutlu olmam gerektiğini söyledi. Ama yine de onun için endişeleniyorum. Kedi ahırları ile ilgili bilgi için teşekkürler! Onun normalleşmesini bekleyemem ^^.
Ciğerleri sağlıklı olduğu sürece iyisin. 20 yaşındaki kedim, veterinerin bize neden sesi yokmuş gibi göründüğünü söylediği ses tellerini deforme etti: aşırı stresli olduğunda ara sıra miyavlamalarını seslendirecek, ancak çoğunlukla kedilerin ağır nefes alması gibi geliyor.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...