Soru:
Faydalı olabilmek için bir sığınma evinde gönüllü olmayı ne kadar beklemeliyim?
Monica Cellio
2014-11-26 09:38:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir zamanlar bir öğleden sonra bir barınakta gönüllü olan bir grubun parçasıydım (bir toplum hizmeti projesinin parçası olarak). Ancak bu sığınak için pek yararlı olmadı; gönüllüler için zorunlu eğitim programları var ve hiçbirimiz bunu yaşamadık, bu yüzden öğleden sonrayı bir tavşan yarışında geçirdik. Bu eğlenceliydi, ama onlara yardım ediyormuşum gibi hissetmedim - daha çok onların yolundan çekilmek gibi. (Öğleden sonrayı kafesleri temizleyerek ya da köpekleri gezdirerek ya da veri girişi yaparak geçirmeyi bekliyordum.)

Bir barınakta yararlı bir şekilde gönüllü olmak istiyorsam, o zaman nasıl en iyi yapılandırılmış? Tam zamanlı çalışıyorum ve başka yükümlülüklerim var; Ayda bir veya iki kez birkaç saat hiç yararlı olur muydu, yoksa bu "düşünce için teşekkürler, ama ..." çizgisinin altında mı? Sığınma evlerinin gönüllülerden beklediği tipik zaman taahhütleri nelerdir?

(Yerel sığınma evime ihtiyaçlarını sorabileceğimin farkındayım, ancak benden daha fazlasına ihtiyaç duydukları ortaya çıkarsa bu garip bir konuşma olabilir. sunabilir. Bu yüzden, neyin tipik olduğuna dair bir fikir edinmemi istiyorum.)

Iki yanıtlar:
James Jenkins
2014-11-26 21:49:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sığınma evleri ve kurtarmalar gönüllü yardım olmadan çalışamaz. Verebileceğiniz her zaman takdir edilecektir. Her kuruluş, gönüllüler için farklı beklentiler, eğitim ve sorumluluklara sahip ayrı bir varlıktır. Gönüllülerden genellikle ayda birkaç saatten haftada 4 saate kadar taahhüt vermeleri istenir.

Gerçekte; İlk eğitime katılan gönüllülerin büyük bir yüzdesi asla takip için geri dönmüyor. Bazıları ayda daha az zaman ayırıyor, aylarca, bazıları ise ücretli çalışanlardan beklediğinizden çok daha fazla saat veriyor.

Ayrıca sığınma evinde / kurtarmada birçok farklı faaliyet türü var Doğrudan hayvan bakımı ve temizliği ile ilgili görevler, tesiste sürekli ve güvenilir bir şekilde bulunabilen gönüllüler gerektirecektir. Etkinlik desteği ( bağış toplama, eğitim vb. ), reklam hock temelinde yanıt verebilecek gönüllüler için daha uygundur. Evcil hayvan sosyalleştirme ve tımar türü aktiviteler, sporadik müsaitliği olan gönüllüler için mükemmel bir seçimdir. Daha fazla vakti olan ancak bunu evden yapması gereken gönüllüler için koruyucu aile harika bir seçimdir.

Yardım etmek istiyorsanız, kuruluşla iletişime geçin, tanıtım eğitimine katılın ve dürüstçe tartışın ne zaman müsait olduğunuzu ve hangi görevlerde yardım etmek istediğinizi. Yardımınızı istiyorlar ve siz de vermek istiyorsunuz. Büyük kuruluşlar, gönüllü mevcudiyetini ihtiyaçlarla eşleştirmeye adanmış bir veya daha fazla ücretli personele sahip olacaktır. Küçük kuruluşlar, diğer gönüllüleri ihtiyaçlarla eşleştiren gönüllülere sahip olabilir.

Son olarak, yerel organizasyonlarda yeni gönüllüler yetiştirmek ve işe almak için çalışıyorum. Oryantasyon eğitimi, sadece bir oryantasyondur. Katılan herkesin gönüllülük gerçeğini beklediği gibi bulmasını beklemek gerçekçi değildir. Zamanlarını gönüllü olarak harcamayanlar, genellikle desteği uzatmanın başka yollarını bulurlar.

Elinizden geleni yapın, eğitiminiz ve rahatınız için uygun olan görevleri yapın, eğer gönüllülüğün hayatınızı zenginleştirmeyi bırakma zamanı gelirse devam edin. Gerçekten de her grubun umut edebileceği tek şey budur. gönüllülerinden.

jalynn2
2014-11-26 20:57:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yerel SPCA'mda gönüllü çalışıyorum ve gereksinimleri oldukça düşük: altı ay boyunca ayda en az iki saat taahhüt istiyorlar. Bence çoğu sığınma evi her zaman gönüllüler arıyor ve çoğu insanın tam zamanlı çalışması gerektiğinin farkında ve bu nedenle sunabileceğiniz her zamanı kabul etmeye istekli.

Bu tuhaf bir konuşma olmamalı: Sizi eğitmek için zaman ayırmadan önce beklentilerinizin ikisini de belirlemeniz en iyisidir. Sağlayabileceğinizden daha fazlasını gerektiriyorlarsa, onlara programınızın bunu karşılayamayacağını söyleyin. Gönüllü koordinatörün ve diğer gönüllülerin en çok birini eğitmek için zaman harcadıklarında hayal kırıklığına uğradığını ve bu kişinin bir daha gelmediğini biliyorum. İnsanlar genellikle ne yapacaklarına dair idealist bir bakış açısıyla gelirler ve yürüdüğünüz köpeğin ardından temizlik yapma gerçeği ya da kötü huylu bir köpeği yürüme mücadelesi başladığında geri dönmezler. / p>Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...