Soru:
Yaşlı kedim hap almama konusunda uzmandır
fluffy
2017-03-15 11:24:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Demek yaşlı bir kedim var (14 yaşında Rus mavisi). Yıllar içinde ilerledikçe, giderek daha fazla tıbbi sorunu yaşıyor ve şu ya da bu nedenle yılda bir kez hap alması gerekiyor.

Sorun şu ki, gerçekten, gerçekten iyi hapları almama konusunda.

Parmaklarımı dudaklarının arkasına koyduğumda ağzını açmama konusunda inanılmaz bir irade gücü geliştirmiş görünüyor. Sonunda ağzını açıp hapı soktuğumda, hangi yerleştirme tekniğine bakılmaksızın ve ne kadar derine batırırsam alayım diliyle nasıl dışarı iteceğini bulmuş gibi görünüyor. O güzel geceye nazikçe girmeyi reddederken ve sonrasında onu ne kadar kucaklasam da kucaklasam da.

Bir süre hapları içine koymak için en sevdiği ikramlardan bazılarını boşaltmaya çalıştım ama o bu numarayı da öğrendi ve artık bu özel muameleleri kabul etmemeyi seçti.

Ah, ve hap cepleri işe yaramıyor - sadece hapın etrafındaki cebi yiyor.

Şimdilik yapabildiğim tek şey hapı ağzına koymak ve sonra yutuncaya kadar kapalı tutmak, ama bu inanılmaz derecede insanlık dışı görünüyor ve ne olursa olsun, ben ağzını kapatmadan önce hapı nasıl dışarı atacağını bulmuş her neyse .

Kendi iyiliği için fazla zeki olan bir kediyi sarkık ilacını almaya nasıl zorlayacağına dair herhangi bir fikri olan var mı? İdeal olarak travmatize etmeden !

Iki yanıtlar:
Harry V.
2017-03-15 16:34:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bildiğinizden eminim, anahtar gerçekten hapı ağzına kadar hemen ağzına sokmaktır, bu yüzden yutmaktan başka seçenekleri kalmaz. Bir hap tabancası (veya piller) bu açıdan size yardımcı olabilir, bu da hapı ağzınızın daha da arkasına yapıştırmanızı sağlar. Bu ürünlerin internette veya evcil hayvan dükkanlarında çok sayıda çeşidi vardır.

Birden fazla ilaç vermeniz gerekiyorsa, jel kapsüller satın alıp tüm hapları bunlara yapıştırmak faydalı olabilir, operasyondan bir kez geçmek zorunda.

Korkarım gerçekten sihirli bir çözüm yok. Haplarla gerçekten mücadele etmeye devam ediyorsanız, veterinerinize hapları sıvı veya çiğnenebilir gibi farklı veya daha lezzetli bir forma sokma olasılığını sorun. Eczaneleri birleştirmenin fiyatları farklılık gösterse de, biraz daha fazla ödeyecek olsanız bile kendinizi ve kediyi büyük miktarda stresten kurtarabilirsiniz.

mhwombat
2017-03-15 18:20:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Şimdilik yapabildiğim tek şey hapı ağzına koymak ve sonra yutana kadar kapalı tutmak, ama bu inanılmaz derecede insanlık dışı görünüyor ve hapı benden önce nasıl dışarı atacağını bulmuş olsa da yine de ağzını kapat.

Tecrübelerime göre, hap yutulana kadar çenesini yukarıda tutmak yeterlidir; ağzını kapalı tutmana gerek yok. Bir kedinin ağzını kapalı tutmaktansa çenesini dik tutmasının daha az korkutucu olmasını bekliyorum.

Harry V.'nin de bahsettiği gibi, hapı kafasına yeterince geri koymadığınızdan şüpheleniyorum. dil. Bir hap tabancası sorununuzu çözebilir.

Başka bir ipucu: Tüylenmeden önce küçük bir muamele yapıyorum ve sonra bir tane daha. Yani bu süreçte bile kedinin dört gözle bekleyeceği bir şey var.

Şimdilik işe yaramış gibi görünüyor - ona daha önce ikramlarla yağlamak, yutarken çenesini yukarıda tutmak, sonra ona daha fazla ödül vermek. Yıllardır onu soyarken en az zorluk çektiğim şey buydu. Umarım bu, haftanın geri kalanında da geçerlidir. :)
Önce kediyi evcilleştirin ve rahatlatın ve kediyi nazikçe tutmak için kendinizi pozisyona alın. Gevşedikten sonra ağzın üst kısmını nazikçe tutun ve alt kısmını baş parmağınızla açın. İşin püf noktası, hapı ağzına atarak ağız boşluğunun en arkasına gitmektir. Yavaşça ağzı kapatın ve kedinin boğazını nazikçe okşayın / okşayın. İşiniz bittiğinde, sonunda muameleyi yapın, böylece kedi tüm süreci bir muamele almakla ilişkilendirir.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...