Soru:
Yakın zamanda başıboş bir köpek yavrusu yeme alışkanlıklarını ve savunma mekanizmalarını nasıl kırabilirim?
tony2103b
2014-06-13 19:12:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yakın zamanda bir köpek yavrusu evlat edindim (o sırada 10 aylık, şimdi 6 aylık) ve diğer köpeğime karşı hayatta kalma içgüdülerini gösteriyor (3 buçuk yıl). Birlikte iyi oynuyorlar ve o büyük bir enerji dolu, ama yemek yemek ya da benimle ve eşimle etkileşim söz konusu olduğunda işler biraz farklı.

Yemekleri çabuk yiyor ve pişene kadar kasesini bırakmıyor. Onu bu hızlı yeme alışkanlığından kurtarmaya çalışmak isterim. Günde 3 kez, her seferinde yaklaşık bir fincan ve çeyrek yemek yer. Elle beslemeyi denedim ama yeterince hızlı yiyemiyor. Onun sadece bir köpek olduğunu varsayıyorum, ama bazı fikirler alacağımı düşündüm.

Sorumun bir başka parçası da, onları kırıp dökmeden insanlara yaklaştırmaya çalışmak. Bütün dişlerine sahip olduğu için diş çıkarma aşaması hemen hemen sona erdi.

Yani köpeğiniz şimdi 14 aylık mı?
Oradaki yaşı netleştirebilir misin? Gençleşmiyor ...
"Yeterince hızlı yiyemiyor" derken ne demek istiyorsun? Yavaşlamaya zorlanmaktan hüsrana uğramışsa, sorun değil.
[Köpeğimin yemek yerken yavaşlamasını nasıl sağlayabilirim?] (http://pets.stackexchange.com/questions/1231/how-can-i-get-my-dog-to-slow-down- yemek yerken)
Diş kullanma / ısırma sorunu ile ilgili, [Genç bir yavru köpeğe veya köpeğe ısırmamayı öğretmek mi?] (Http://pets.stackexchange.com/q/1976/278) sorusu size bir cevap verecektir.
Bir cevap:
Chris
2014-06-13 21:10:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bazı köpekler, yiyecekleri alt üst etme işini asla gerçekten aşamazlar ... bu iyi bir IMO'dur ve kimseye zarar vermez. Tecrübelerime göre büyük etli kemikleri beslemek köpeklere biraz daha çiğnemeyi öğretir. Yedikleri tek şey mama olduğunda, genellikle olabildiğince hızlı yerler.

Ağız, kıstırdığında sert bir "HAYIR" veya ağzı kapalı tutarken ağzı kapalı tutmak gibi normal düzeltici davranışlarla idare edilebilir. tüyler. Bazen bu eğlencelidir, diğer zamanlarda köpek hakimiyet kurmaya çalışır. Köpeğin yaşına ve halihazırda yetişkin bir köpeğinizin olduğu gerçeğine bakılırsa, muhtemelen oyun oynuyordur.

Hayatta kalma içgüdülerini biraz daha tanımlayabilirseniz, size bazılarını sunabiliriz. bu sorunla ilgili bilgi.

Sorunun altındaki yorumlarda da olduğunu biliyorum, ancak yavru köpeğinize ısırmamayı öğretmek için daha nazik (ve daha etkili) bir yol için, [Genç bir yavru köpeğe veya köpeğe ısırmamasını öğretme] (http : //pets.stackexchange.com/q/1976/278). Teknikler her yaştan köpek üzerinde işe yarayacak.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...