Soru:
Köpeğim neden bir sahibi için kaka yapsın, diğerine değil?
thanby
2014-11-30 20:28:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

1 yaşında bir dişi kurtum var ve kız arkadaşımla bir evde yaşıyorum. Evden çalışıyor ve ben haftanın büyük bölümünde ofisteyim, bu yüzden ben yokken köpek görevlerinin çoğunu yapıyor (kahvaltı ve akşam yemeğini beslemek, yürümek, lazımlık, vb.) Hafta sonları da en az mümkün, ancak son birkaç aydır köpek benim için kaka yapmayı bıraktı. Çok iyi işeyecek, ama sonra etrafta dolaşıp bir şeyler koklayacak ve yaprak ve ot yemeye çalışacak ve ne kadar teşvik etmeye çalışsam da kaka yapmayacak. Hatta onu çözmek için birkaç kez bahçede gezdirmeyi denedim ama hala şansım yok. Hayal kırıklığına uğramış kız arkadaşım benden tasmasını alacak, yaptığımdan farklı bir şey yapmayacak ve bir dakika veya daha kısa bir süre içinde köpek kaka yaptı.

Aklımıza gelebilecek tek şey, onun yapmadığı bir sebepten dolayı bana saygı duy, ama bunu nasıl düzelteceğimi bilmiyorum çünkü onu haftanın 2-3 günü evde besliyorum ve her gün onunla oynuyorum. Bu davranışa ne sebep oluyor ve bunu nasıl düzeltebilirim?

üç yanıtlar:
anongoodnurse
2014-11-30 22:06:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muhtemelen sizinle farklı bir rutin meselesi.

Kaka yapma emriniz var mı? Belki kız arkadaşınız, köpeğinizin bir emir olarak öğrendiği çok fazla kelimeyle kaka yapmasını söylememiştir. Onunla dışarı çık ve onu dinle.

İstemiyorsanız, birini kullanmaya başlayın. (Benimki "şimdi git".) Kız arkadaşın onun kaka yapmasını beklediğinde, onu izleyebilir ve köpekler pozisyon almaya başladığında "Şimdi git" diyebilir (eğer köpeğinizin aldığı bir cümle zaten yoksa) , her zaman. Yakında köpek komutu faaliyetle ilişkilendirecek.

Onu dışarı çıkardığınızda, onu henüz beslemediğiniz veya gitme zamanı gelmedikçe bu komutu kullanmayın. Pozisyona girmeye başladığını görürseniz, komutu kullanın.

Kaka yapmazsa, onu içeri getirin ve daha sonra tekrar çıkarın. Etkinlik için ikinizin de aynı komutu kullanması daha kolay olacaktır.

Sonunda, komuta kaka yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Aslında bunun için bir emrimiz var ve kız arkadaşımın bir şeyler yapmasını izledim ve onu olabildiğince yakından taklit etmeye çalıştım, ancak başarı yok. Benim için kaka yapardı, sadece son zamanlarda bir sorun haline geldi. En azından kaka yapmazsa onu daha sonra geri götürme önerinizi denemek istiyorum, belki bu onu yapmak için sınırlı bir zamanı olduğunu bilmesini sağlar.
Köpek lazımlık yapmaya başlar başlamaz kız arkadaşınızdan tasmayı çıkarmayı deneyebilir ve bir başlangıç ​​için sözlü ödülünü verebilirsiniz.
İnsanın beklemeye ne kadar istekli olduğu da bir mesele olabilir ...
gesher
2014-12-20 22:50:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sorunuzla ilgili fark ettiğim bir şey, köpeği aktif olarak kaka yapmaya teşvik ettiğinizdir.

Bu teşvik övgü şeklini alıyorsa ("Aferin! Aferin! Devam et!"), o zaman köpek muhtemelen bu övgüyü duyuyor ve sizin ne yapıyorsa onu yapmaya devam etmesini istediğinizi varsayıyor. an, ki bu kaka yapmıyor.

Teşvik, köpeğin henüz öğrenmediği bir emir şeklinde gerçekleşiyorsa ("Şimdi gidin! Kaka yapın! Yapın!"), o zaman Muhtemelen ya anlatmaya çalıştığınız şey konusunda tamamen şaşkına dönmüş ya da anlamsız konuştuğunuzu varsaymıştır.

Köpek istediğini yapana kadar (köpeğin istediğini yapmak için hiçbir sebep görmediği bir durumu önlemek için) hiçbir övgü vermemeyi öneririm ve ayrıca ben Köpeğin ona uyacağından en azından çoğunlukla emin olmadığınız sürece bir komutu tekrarlamamanızı önerin (köpeğin komutu istenen eylemle ayrıştırarak öğrenmesini önlemek için).

user10640
2017-10-27 03:11:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Her gün ofiste benimle çalışan oğlumun köpeğinin de aynı davranışa sahip olduğunu görüyorum. Rutini var, bırakılıyor, mama maması hazırlıyorum ve yiyor ve sonra lazımlık molası için dışarı çıkıyor. Benim için işeyecek ve kaka yapacak, bazen birkaç kez kaka yapacak, bu da beni oğlumun onu yeterince almadığına veya kakasını benim için daha güvenli hissettiğine inandırıyor.

Bir köpeğin kakasını yaparken size bakıp üzerlerinin örtüldüğünden emin olmak için bakacağını fark ederseniz, herhangi bir tehdit söz konusu olabilir. Güven büyük bir sorundur, çünkü bu, herhangi bir hayvan için en savunmasız dönemdir ve onları bir yırtıcıdan korumak veya korumak için orada olup olmadığınızı görmek isterler. Bu yaygın olduğundan değil, "PACK" içgüdüsü. Tam tanımı anlamak için bir köpeğin kaka yaparken size neden baktığını araştırın.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...