Soru:
Evde hangi yaşta bir Cockatiel bebeği almalıyız?
Karthik
2017-04-24 17:39:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Evcil bir kuş almak istiyorum. Cockatiels seviyorum. Eğitim için bir bebek almak istiyorum. Bebeğin kaç yaşında olması gerekir?

Iki yanıtlar:
Rebecca RVT
2017-04-24 18:24:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Layna'nın gönderisine katılıyorum ancak papağanların yeni başlayan evcil hayvanlar olduğunu söyleyemem. Her hayvan farklıdır ve belirli ihtiyaçları vardır, herhangi bir evcil hayvanın bu mantıkla yeni başlayan bir evcil hayvan olmadığını kolayca söyleyebilirsiniz.

Araştırmada titiz olun, hepimiz bir yerden başlıyoruz. Hatalar yapılacak ama bunun sizi caydırmasına izin vermeyin. Bir yavru kuşu eve götürmek söz konusu olduğunda en önemli şey sütten tamamen kesildiğinden emin olmaktır. Bu, kendisini bağımsız olarak besleyebileceği ve onu kaşıkla beslemenize güvenmeyeceği anlamına gelir. Bu 8 haftaya kadar elde edilebilir, ancak bazen biraz daha uzun sürebilir.

Çok sosyal kuşlar, benim küçük adamım onu ​​onaylamasalar bile her zaman diğer kuşlarla birlikte olmak istiyor. Kuşların kafesinden çıkmasına izin vermeliyim, ben ayrılmadan benim kafesimi asla kafeslemem. Bir sürü oyuncak verin ve yemeğini yemesine izin verin. Beynini meşgul etmek için etrafta olmadığınızda radyoyu açık bırakabilirsiniz - onlar zeki küçük hayvanlardır ve böyle davranılmaları gerekir.

Yetiştiricinin size çok yardımcı olacağına eminim, ancak herhangi bir sorunuz varsa sormaktan çekinmeyin. Parfüm, mum gibi kokulu kokulardan ve ciğerlerine zarar verdiği kadar uzak durmaktan da bahsedeceğim. Yayılan duman kuşlar için ölümcül olduğundan yapışmaz pişirme kapları kesinlikle kullanılmamalıdır.

İlgili Soru: Yapışmaz pişirme gereçleri kuşlar için nasıl / neden ölümcüldür

Layna
2017-04-24 17:54:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sultan papağanları, 8 haftaya ulaşmadan ebeveynlerinden ayrılmamalıdır. 12 hafta daha iyidir, çünkü bu, vahşi doğada ayrılmaları gereken zamandır: Cockatiels.

Ancak akılda tutulması gereken başka bir şey var: Cockatiels Onları bağlı bir çift olarak değil, yalnız bıraktığınızda dikkat edin ve yaklaşık 20 yıl yaşayacak bir hayvandan bahsediyorsunuz! Kesinlikle yeni başlayan hayvanlar değiller.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...