Soru:
Kedi soğutulmuş konserve kedi maması artıkları beslemek güvenli midir?
annette
2016-10-28 21:39:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Artık konserve kedi mamasını ısıtmanın en iyi yolu nedir? Kedimin buzdolabından çıkar çıkmaz bundan hoşlandığını sanmıyorum ve onun için sağlıklı olduğundan da emin değilim.

Bu soruyu daha az fikir temelli ve sizin sorduğunuza daha çok dayalı olacak şekilde değiştirdim. Yanlış yorumladıysam düzenlemelerimi geri alabilirsiniz.
17 yıldır kedime artık yiyecekleri buzdolabından çıkarıyorum. Henüz sağlıkla ilgili bir sorun yok. Belki kediniz bundan hoşlanmıyor ama buzdolabında mama beslemek sağlıksız değil.
Evet güvenlidir.
Iki yanıtlar:
user812786
2016-10-29 02:34:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yavru kedime her seferinde yarım kutu ıslak mama veriyorum. Kalan yarısı bir sonraki beslenme zamanına kadar buzdolabına girer. Onu beslemeye niyetlenmeden önce kutuyu tezgâhın üzerine koyarım, oda sıcaklığına ısınmasına izin veririm. Bununla ilgili bir sorunu yok gibi görünüyor, ancak önceden planlamadığım ve ona yiyeceklerini doğrudan buzdolabından vermediğimde, genellikle çoğunu orada bırakıp bir saat kadar sonra geri döndüğünü fark ettim.

Mikrodalgada soğuk yiyecekleri de ısıttım, ancak aşırı ısınmamasına dikkat edin! Gıdanın türüne bağlı olarak, mikrodalgada pişirme onu biraz da kurutabilir, bu nedenle bu olursa biraz su karıştırabilirsiniz. Ve tabii ki kutunun içinde mikrodalga fırında mikrodalgada kullanmayın :)

Bu soru sizin için de ilginç olabilir: Islak evcil hayvan mamasını oda sıcaklığında 12 saatten uzun süre bekletmek sizin kedi?

Lütfen gönderinin özünü ve ilgili bilgileri kaldıran düzenlemeler önermeyin. Yazarın sesini kaldırmaya gerek yok. https://pets.stackexchange.com/posts/16994/revisions Teşekkürler :)
-1
En azından cümlelerin hepsinde ayrıldın: /
Tyler Durden
2016-10-30 05:10:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Karıştırma kabı (mümkünse plastik) gibi bir leğen alın ve tam sıcakken musluktan suyla doldurun. Diğer bir deyişle, musluk suyunuzu maksimum sıcaklığa getirin ve leğeni sıcak suyla doldurun.

Kedi mamasını bir çorba kasesine koyun.

Çorba kasesini sıcağa koyun. Su. Yaklaşık 15 ila 20 dakika içinde güzel ve sıcak olacak ve neminden hiçbir şey kaybetmeyecek.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...