Soru:
Gömülü kablolar yerine GPS kullanan elektrikli çitlere alternatif var mı?
Betsy Dupuis
2015-03-19 21:57:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Köpeklerinin gün boyunca geniş, çitlerle çevrili bir bahçede dolaşmasına izin vermek isteyen bir arkadaşım var, ancak "görünmez" bir elektrikli çit arazi için çok engelleyici olacaktır.

Hiç var mı? "elektrikli çit" özelliğine sahip köpekler için GPS izleyici gibi, köpeği tanımlanmış bir alandan ayrılmaması için eğitecek alternatifler? Ve ne kadar güvenli olurlar?

İlgili soru bağlantısı: http://pets.stackexchange.com/questions/3297/how-can-i-keep-my-dog-in-my-back-yard
Dört yanıtlar:
JoshDM
2015-03-20 20:34:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Herhangi bir arama motorunu kullanarak "GPS elektrikli çitlere" karşı çevrimiçi olarak yapılan temel bir arama, kablosuz teknolojiyi kullanmaya kıyasla GPS teknolojisini kullanan çeşitli elektrikli çit markalarını ortaya çıkarır. Burada, teknolojiyi açıklayan bir video var.

GPS ile ilgili deneyimime göre, çok fazla gecikme, varyans, yanlış pozitiflik, yanlışlık ve güvenilmezlik var. Bununla birlikte, GPS tabanlı elektrikli çitlerle ilgili hiçbir deneyimim yok ve bu nedenle yalnızca aşağıdaki GPS ile ilgili deneyimlerden konuşabilirim:

GPS tabanlı ayak bileğini izleyen birkaç şartlı tahliye memuru tipiyle arkadaşım. bilezik takan mahkumlar. Hükümlüler, evde veya bir işte olduklarını, ancak olmaması gereken hiçbir yerde olmadıklarını doğrulamak için belirli saatlerde belirli yerlerden giriş yaparlar. Şartlı tahliye memuru arkadaşlarımın, bir hükümlünün belirli bir zamanda olması gereken yerde olmadığı ve hükümlü ile temasa geçmeleri / bulmaları gerektiği konusunda uyarıldıklarına (metin / telefon yoluyla) birkaç kez şahit oldum. Çoğu zaman, bilekliğin bulunduğu yerde GPS yanlış uyarısıdır veya bileklik bir sinyal göndermiyor ve arkadaşlarım mahkumun yerini teyit etmek için araması ve / veya araba kullanması gerekiyor.

Belki de kullanılan GPS cihazının kalitesidir, ancak potansiyel olarak ne kadar yanlış olabileceklerine tanık olursam, köpeğimin muhafazasını sağlamak için GPS'e güvenmem. Bırakın keshlam'ın cevabında bahsedilen 10 fitlik hata yarıçapı bir yana, köpeğim için bir sokağın yakınında 30 fitlik bir doğruluk hatasına izin vermek istemem.

İşimde oldukça kapsamlı GPS deneyimim var, ancak manuel olarak alıyoruz. Gördüğünüz sorunların ne kadarının GPS kısmından değil, sinyal vericiden geldiğini merak ediyorum. Ağaçların / binaların etrafında 30 fitlik doğruluk hataları yaygındır, ancak bilezik bir GPS sorunu olmayan bir sinyal göndermiyorsa.
Bırakın keshlam'ın cevabında belirtilen 10 fitlik hata yarıçapı bir yana, köpeğim için bir sokağın yakınında 30 fitlik bir doğruluk hatası vermek istemem.
Victoria
2015-03-26 03:04:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Elektrikli köpek çitleri gerçekten yalnızca çitle çevrilmeye ihtiyacı olmayan köpekler için güvenlidir. Başka bir köpeği, bir sincabı, bir kediyi gören heyecanlı bir köpek, elektrikli çitin içinden koşmakla yükümlüdür ve sonra bir daha eve dönemeyecek şekilde dışarıda kalır. Bu nedenle çok tehlikeli olabilirler. Ayrıca köpeğinizi mülkünüze gelebilecek herhangi bir şeyden korumazlar - bu nedenle köpeğiniz kendi başına oradaysa, başka bir köpek gelip ona saldırabilir.

Köpeğiniz evden kaçmamayı öğrenebiliyorsa, onu saatlerce orada yalnız bırakmadığınız sürece ona elektrik şoku vermeden bunu yapmayı öğretebilirsiniz. .

Ona bol bol egzersiz, bol bol sosyal temas, bol eğitim ve bunların arasında bol bol arkadaşlık ve sessiz bir süre verin ve evinizden ayrılmak istememesi için makul bir şans var. Onunla dışarıda oturun ve pratik yapın. Ona mülkünüzü terk etmesi için bir emir verin ve sınırda beklediği için onu ödüllendirin. İşte bunun nasıl yapılacağını gösteren güzel bir video: https://www.youtube.com/watch?v=OuTh47i3hOY

Köpeğiniz genç ve aptal veya hevesliyse kovalayan ve onun peşinden koşması için Way Too Fun şeyler var, elektrikli bir çite güvenmeyin. Güvenli olmayacak. Bir tasma ve bolca gözetim kullanın.

Uzun süre dışarıda gözetimsiz bırakılan bir köpeği koruyacak görünmez bir çözüm yoktur ve eğer sorununuz buysa farklı bir yönetim yaklaşımı bulmak gerçekten en iyisi olacaktır.

jalynn2
2015-03-24 21:34:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yaklaşık bir yıl önce GPS tabanlı tasmaları inceledim. Bunlar, özellikle köpeğin kalması için eğitmek için değildi, ancak bir köpek belirlenen alanın dışına çıkarsa sahibini uyarmak ve sahibinin başıboş köpeği bulmasına yardımcı olmak için tasarlandı. Bu cihazların tümü aynı kusura sahipti: GPS izleme, pil yoğun ve bu nedenle tüm kullanıcılar, sürekli kontrol yerine periyodik bir kontrol. Bu genellikle 10 dakikada bir civarındaydı. IMHO, bunlar işe yaramaz çünkü bir köpek o 10 dakika içinde bir mil uzakta olabilir.

Kullanılabilir bazı kablosuz görünmez çitler var ve bunlar bir alternatif olabilir. Bu ürünle ilgili herhangi bir deneyimim yok: Havahart çit

keshlam
2015-03-20 08:49:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

GPS normalde 10 fit veya daha fazla hata yarıçapına sahiptir. Bunu daha sıkı bir şekilde daraltmanın yolları var, ancak bunun için ek donanım gerekiyor. Ancak bu uygulama için doğru teknoloji değil.

"Geniş, çitsiz, avlu" bir dönüm veya daha fazla olsaydı, 10 fitlik hata çok fazla alan bırakırdı. Alan 5 dönümlük bir alan olsaydı (Batı ABD'de nadir değildir) GPS tipi çözümler, 20234,3 metrekarelik mülk civarında gömülü bir kablodan çok daha iyi bir çözüm olurdu.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...