Soru:
Komşuların kedisinin içeri girip ilaçlamasını nasıl durdururum?
Andrew Aylett
2013-12-16 04:27:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Her ikisinin de dışarı çıkmasına izin verilen iki kedimiz var. Kedi kanadımız, kimlik çipini kullanarak kedinin kimliğini doğrulayan süslülerden biridir, ancak bazen düzgün kapanmaz ve komşuların kedilerinden biri içeri girip kendini eve getirmeye başlar. Onu içeride her gördüğümüzde onu kovalıyoruz, ancak henüz ipucu vermedi.

Bazen mutfağa bir kedi püskürttüğünü keşfetmek için eve geliriz (veya sabah aşağı ineriz). Ziyaretçi olduğunu varsayıyoruz. Ziyaretleri caydırmanın veya en azından ilaçlamayı caydırmanın bir yolu var mı?

Ugh. Görünüşe göre kedi kanadınızın bir çeşit onarıma ihtiyacı var.
Bölgelerini işaretleyerek ziyaretçinin cesaretini kırmaya çalışan kedilerinizden biri olabilir. Benim tavsiyem, kedinin kanadını çıkarmanız ve kedinizi sadece içeride tutmanız olacaktır.
Onun komşu kedi olduğuna dair yeterli kanıtınız olduğundan emin değilim. Evin sahibi komşu kediye "yardımcı olan" kedileriniz olabilir. Mümkünse geceleri kapıyı kilitleyin, sprey bulup bulmadığınızı görmek için sadece kedileriniz girebilir. Özellikle, gün içinde komşunun girişe erişmesinden sonraki bir gece ise.
Bir cevap:
Kate Paulk
2013-12-16 18:58:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Buradaki ilk ve en belirgin adım, kedi kanadını mümkün olan en kısa sürede tamir etmek veya değiştirmektir. Komşunun kedisi içeri giremezse evin içine püskürtemez. Önce bunu yapın, çünkü yaptığınız herhangi bir temizlik üzerine püskürtülür (Açıktır ki burnunuzun kedi çiş kokusunu alamayacağı kadar temizlemeniz gerekir).

Suçlu komşunun kedisiyse, Kedilerinizin bölgeyi kendi bölgeleri olarak geri kazanmak için üstüne püskürtülmesi oldukça olasıdır. Kedilerinizden biri (veya her ikisi), görevlilere bölgenin "sahibi" olanı söylemek için ilaçlama yapıyorsa, interloper'ın kokusunu alamayana kadar işaretlemeye devam edecekler.

Bu hoş küçük sorunla başa çıkmak için , püskürtülen her yeri bulmak için siyah bir meşaleye ihtiyacınız olacak. Tüm evi bir koku nötrleştirici ile temizlemeniz gerekecek, ancak püskürtülen yüzeyler daha fazla dikkat gerektirecektir. Klorlu hiçbir şey kullanmayın (birçok kedi, klora tıpkı kedi nanesi ile aynı şekilde tepki verir ve kedinizin işaretli noktaları yükselmekle ilişkilendirmesine ihtiyacınız yoktur) veya amonyak (çünkü bu, en önemli bileşenlerden biridir. İdrar, amonyak içeren herhangi bir temizlik ürünü, ısrarcı bir işaretleyiciyi (genellikle bir erkek, dişiler de püskürtebilir) bölgedeki kokusunu tazelemesi gerektiğine ikna edecek kadar işaretli bölge gibi kokabilir. Oksijenli bir ağartıcı (daha ucuz) veya özel olarak formüle edilmiş kedi kokusu nötrleştiricisi muhtemelen en iyi seçeneğinizdir - bol miktarda aldığınızdan emin olun, çünkü problemler durmadan önce bunu birkaç kez yapmanız gerekecektir. (Ürünleri listelemeyeceğim çünkü ben ABD'deyim ve İngiltere / Avustralya yazımını kullanıyorsunuz, bu nedenle muhtemelen zaten tavsiye edeceğim hiçbir şeyi alamayacaksınız)

Bir kez Siyah ışıkla inceledim ve temizledim, bir iki gün bekledikten sonra, iyi bir koku alma duyusuna sahip birisinin evi, kedi çişini koklayarak dolaştırmasını sağlayın. Kedilerin işaretlemek için bulacağı yerler şaşırtıcı: Her türlü garip köşede işaretleme kalıntılarını bulmanız muhtemeldir.

İyi şanslar. Ben de bunun acısını çektim ve hiç de eğlenceli değil.

İşin içinde halı varsa, siyah bir ışık işe yaramayabilir. Benim siyah ışığım diğer yüzeylerdeki (duvarlar, muşamba vb.) Kedi idrarını aydınlattı, ancak ne sebeple olursa olsun halımızdaki idrarı göstermiyordu. Her halükarda, en iyi bahsiniz, kedi idrarının kokuya neden olan bileşenini yok etmek için formüle edilmiş enzimlere sahip bir ürün bulmaktır. Bu yok edilmediği sürece, alan nemlendiğinde koku geri gelecektir.
@cimmanon - iyi nokta! Hiç halıda kedi idrarını aramak zorunda kalmadım, bu yüzden bu hiç aklıma gelmedi.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...